sõduripalk kasvama :D

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
Kasutaja avatar
larigpt
Postitusi: 91
Liitunud: 04 Jaan 2007, 22:56

sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas larigpt »

Täna siis sai pangas käidud ja ammune idee teoks tehtud.
Nimelt tegin siis pangaga fondilepingu millega minu sõduripalgast hakkab minema igal kuul 1000 eeki fondi. Teenustasude järgi kysides ma täitsa üllatusin et need nii väikesed saavad olla. Nimelt iga 1000 eeguse sissemakse mingi 50 eeki ainult. Fondiks valisin Ida-Euroopa aktsiafondi Hansapangas. Valiku põhjus oli lihtne-Sellel oli viimasel kahel aastal kõige suurem tootlus nimelt üle 30% :twisted:
Loodetavasti jätkab fond samas tempos 8)

Vähemalt inflatsiooni jagu peaks ikka raha kasvama mul seal :twisted:
PiltPilt
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas tiger »

Emal seal papp sees. Normaalselt teeninud küll jah...
tonks

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas tonks »

larigpt kirjutas: Täna siis sai pangas käidud ja ammune idee teoks tehtud.
Nimelt tegin siis pangaga fondilepingu millega minu sõduripalgast hakkab minema igal kuul 1000 eeki fondi. Teenustasude järgi kysides ma täitsa üllatusin et need nii väikesed saavad olla. Nimelt iga 1000 eeguse sissemakse mingi 50 eeki ainult. Fondiks valisin Ida-Euroopa aktsiafondi Hansapangas. Valiku põhjus oli lihtne-Sellel oli viimasel kahel aastal kõige suurem tootlus nimelt üle 30% :twisted:
Loodetavasti jätkab fond samas tempos 8)

Vähemalt inflatsiooni jagu peaks ikka raha kasvama mul seal :twisted:


Börsi esimene reegel: Mineviku suur tootlus ei tähenda tootluse kasvu järtkumist tulevikus :roll:

Ise investeerisin Ida- ja Kesk-Euroopa kinnisvara fondi, sest sellele ennustavad fondihaldurid kõige suuremat tootlust.
Kasutaja avatar
larigpt
Postitusi: 91
Liitunud: 04 Jaan 2007, 22:56

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas larigpt »

tonks kirjutas:
larigpt kirjutas: Täna siis sai pangas käidud ja ammune idee teoks tehtud.
Nimelt tegin siis pangaga fondilepingu millega minu sõduripalgast hakkab minema igal kuul 1000 eeki fondi. Teenustasude järgi kysides ma täitsa üllatusin et need nii väikesed saavad olla. Nimelt iga 1000 eeguse sissemakse mingi 50 eeki ainult. Fondiks valisin Ida-Euroopa aktsiafondi Hansapangas. Valiku põhjus oli lihtne-Sellel oli viimasel kahel aastal kõige suurem tootlus nimelt üle 30% :twisted:
Loodetavasti jätkab fond samas tempos 8)

Vähemalt inflatsiooni jagu peaks ikka raha kasvama mul seal :twisted:


Börsi esimene reegel: Mineviku suur tootlus ei tähenda tootluse kasvu järtkumist tulevikus :roll:

Ise investeerisin Ida- ja Kesk-Euroopa kinnisvara fondi, sest sellele ennustavad fondihaldurid kõige suuremat tootlust.


Ma vaatasin ise ka seda kinnisvara fondi aga siiski see ei meeldinud mulle kuna kinnisvaraäri ei pruugi olla homme see mis ta on täna. :(
PiltPilt
Kasutaja avatar
larigpt
Postitusi: 91
Liitunud: 04 Jaan 2007, 22:56

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas larigpt »

Nonii nahhui. :mrgreen:
Raha vaikselt ikka sisse tiksunud ja muutus esimesest maksest kuni tänaseni on +14.25% 8)
PiltPilt
overdose

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas overdose »

Börsi esimene reegel: Mineviku suur tootlus ei tähenda tootluse kasvu järtkumist tulevikus

Lubage naerda :twisted: kes ütles sulle, et see börsi esimene reegel on? :lol:
mephisto
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Sept 2007, 00:04

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas mephisto »

tere ma ei hakka uut teemat siia tegema kuna on umbes midagi sarnast plaanis teha
et lähen siis aega teenima :) , ja kuna lähen nyyd 9 kuuks minema ja rahaga ma niikuinii siis midagi teha ei saa mõtlesin et oleks hea kuhugi fongi see panna, vaatasin neid fonde ja loomulikult tahaks aga sinna raha panna kus näitajad kõige suuremad ( umbes üle 30 % 40 lähedale) omal raha 10 000, kas tasub sellist investeeringut teha? ise loodan nii umbes 3000 krooni kasumit
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Mineviku näitajad tegelikult näitavad suhteliselt vähe tuleviku kohta. Näiteks oli kinnisvarabuum, julmad protsendid kasumit kõigil, enam ei ole, nüüd kahjumid või minimaalsed kasumid. Alati ei saa valida ainult kunagi olnud tootluse järgi ;)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
IXI

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas IXI »

Lari minuarust teenib kuskil fondis päris head % :)
larigpt kirjutas: Nonii nahhui. :mrgreen:
Raha vaikselt ikka sisse tiksunud ja muutus esimesest maksest kuni tänaseni on +14.25% 8)



See siis ~3,5 kuuga :)
mephisto
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Sept 2007, 00:04

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas mephisto »

kas fondidel on ka mingisugused rahalised piirangud?
et kas ma saan oma 10 000 raha investeerida Hansa Ida-Euroopa Aktsiafond - A-osak, mille aasta% 49.4400, leidsin infi ainult l - osaku kohta kus peab min olema 2,5 milli eurot
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Sõltuvalt fondidest, mõnel on miinimumid, mõnel mitte. Pensioni III sammas on vist ainuke fond, kus on ka maksimum (15% oma aasta palgast) või ma ei teagi päris täpselt, kas see on maksimum, mis sinna panna võid või maksimum, mille pealt sulle tulumaks tagasi makstakse. Üldiselt legaalsetel asjadel maksimumi pole, aga soovitav siiski kasutada fondidesse investeerimiseks soovitatavalt Eesti kohalikke tuntumaid maaklereid, igaks juhuks.

Mugavuse koha pealt julgen soovitada LHVd, kui üldse börsiga midagi pistmist teed. Teistel pankadel on see osa tavakliendile täiesti mõttetu ja äärmiselt sita teenindusega (vähemalt hansas). Teenindus tuleb kuskil sealkandis, kui sul 500k ja rohkem raha on...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
mephisto
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Sept 2007, 00:04

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas mephisto »

tundub kuidagi utoopiline see fondi rahateenimise systeem tegelt, oletame et mul on 1 mil, ma panen selle fondi ja peale 1. aastat on muutus 40% siis ma teenin selle pealt 400k, ja siis ma reinvesteerin (oletame et protsent jääb samaks) siis teenin 560k ja siis jälle reinvesteerin jne. jne .. mitu aastat koguaeg aint reinvesteerin, et siis kuskil 10 aasta pärast on sellest millist saanud päris mitu milli
toimib see systeem nii ikka jah?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: sõduripalk kasvama :D

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Jah, toimib. Eeldusel, et fond suudab sulle igal aastal 40% tootlust tuua, mis on suhteliselt ebatavaliselt suur tootlus, kui aus olla ning igaaastaselt sellist tootlust saada on veel ebatavalisem.

Aga vähemalt teoorias, võib 30 aastaga ka väga pisikesest summast miljoni kokku saada. Mina kunagi ammu lugesin sellist raamatut, nagu Kaur Kenderi ja Rain Lõhmuse "Raha" (Äripäeva kirjastus, 2002). Kui varem pole investeerimisega eriti kokku puutunud, siis väga lihtne ja samas ka küllaltki asjalik raamat.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta