SEB Tasakaalukas Pensionifond

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
allvell
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Aug 2011, 09:19

SEB Tasakaalukas Pensionifond

Lugemata postitus Postitas allvell »

Tekkis küsimus seoses SEB Tasakaalukas Pensionifondiga. Vanematega vesteldes tuli välja, et nad hakkasid sellesse fondi investeerima ja kõik tundub justkui ilus, aga asi mis mind mõtlikuks tegi on selle fondi prospektis kirjutatud tulumaksu tagastus:

Näiteks kui Eesti residendist eraisik, kelle maksustatav tulu on
750 eurot kuus (9 000 eurot aastas), paigutab igakuiselt pensionifondi
75 eurot (kokku 900 eurot aastas), siis riik tagastab talle
pensionifondi tehtud sissemaksetelt tulumaksumäära ulatuses
raha. Kui tulumaksumäär on 21%, siis tagastab riik 189 eurot (mis
on 21% 900 eurost).


Ma ei tea, kas olen mina loll ja ei saa sellest aru või mis loogikaga maksab riik lihtsalt heast tahtest 20% ilme mingi riskita?

Loodan, et tegin teema õigesse kohta.

Tänud!
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: SEB Tasakaalukas Pensionifond

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Riik annab tõesti III samba pensionifondidesse tehtud sissemaksetelt teatud ulatuses tulumaksusoodustust eesmärgiga motiveerida inimesi rohkem pensionit koguma. Samas ei saa seda raha sealt enne õiget aega välja võtta, ilma et siis uuesti seda tulumaksu tagastama ei peaks.

Ühtlasi oli vähemalt kunagi, kui vaatasin, III sammaste tootlus üsna nigel ja kui pensioniks kogumine kestab 20+ aastat, siis see 21% täna on üsna väike võit selle kõrval, mis sa kehva tootluse ja kõrgete tasude tõttu järgneva 20 aasta jooksul kaotad.

Kirjutasin sellest ka siin kunagi (numbrid on vahepeal muutunud):
https://rahafoorum.ee/pension-tulus-investeering/
Vasta