Andke palun algajale nõu

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
huviline0
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Veebr 2016, 18:31

Andke palun algajale nõu

Lugemata postitus Postitas huviline0 »

Tere!

Tunnen huvi ja vajadust hakata tegelema investeerimisega, tuttava kaudu sain teada Plus500'st ja Admiralmarkets'ist. Kuna viimane tundub väga keerukas, siis alustasin Plus500 demoversiooniga. Kuulsin ka, et peale demo proovimise pole seal mõttekas oma raha investeerida, mingid vaheltvõtmised pidid suured olema jne. Nii, andke minu rumalad küsimused andeks, aga siin nad on:
1. Kas Plus500 on tõesti ajaraisk? Kas eelistada Admirali? Saan algul sisse panna väikeseid summasid nii 10-15 eurot (algul suuremate summadega ei julgekski).
2. Kas pean maksma saadud tulu pealt mingeid makse riigile vms?
3. Kas raha saab kontole kanda deebetkaardilt nii, et üle selle kantud summa nad midagi mu arvelt maha ei võta?
4. Kas asja põhimõte on lihtsalt jälgida, millal oleks kõige parem aeg positsioon sulgeda, et suurim võimalik kasu saada?
5. Millal ja kuidas toimub preemiate/tulude kandmine minu kontole?
6. Mis vahet on lühikesel ja "osta"-l?
7. Kas on varjatud kulusid, millega pean arvestama?
8. Kas osta/müüa, positsiooni sulgeda on aega terve päev (kellaajani, mis iga toote juures on märgitud)?

Suur-suur aitäh!
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Andke palun algajale nõu

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kui soov on investeerimisega alustada, siis Forexiga kindlasti alustada ei soovitaks. Selle puhul on pigem tegemist kauplemisega ja väga riskantse kauplemisega veel sealjuures. Kui sa just täiskohaga seda tegema ei taha hakata ja sul mingit konkurentsieelist kõigi teiste kauplejate ees pole, siis pigem ei näpiks seda valdkonda.

Võid kuulata Forexi kohta näiteks seda podcasti sissejuhatuseks, et teada saada, kas ikka on midagi sellist, mis sinu jaoks või pigem mitte:

https://rahafoorum.ee/kas-forexil-kauplemine-on-tulus/
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
pelaruss
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Nov 2014, 22:50

Re: Andke palun algajale nõu

Lugemata postitus Postitas pelaruss »

Lugesin kiirelt sinu raharaadio 001 jutu läbi ja mis mind pani imestama, terve jutt on üles ehitatud negativismile. Loll saab kirikus ka peksa.
Iga amet, mida keegi tahab omandada, on otseselt seotud õppimisega. Kui sa tahad saada oma ala spetsialistiks, siis tasuks see endale väga selgeks teha ja pühenduda sellele. Sama kehtib ka FX turu kohta.
Ma saaks aru, et sa kirjutaksid FX seotud riskidest aga mitte sellisel toonil, et sa põrud selles niikuinii :) Ära pahanda.

Vastan huvilise mõnele küsimusele kiirelt siis vastused oleksid:
1. Brokeri valimisel eelista reguleeritud. Ainult Küprose regulatsioon ei kõlba... vaata, et oleks UK reg ja no Eesti võib ka olla.
2. Kui sa tulu teenid, siis makse pead tulult maksma.
3. Mina ei karda ka krediitkaardiga maksta kui on usaldusväärne teenuspakkuja
4. Segane küsimus :D
5. Tulu saad siis, kui tulu oled teeninud ja kontole kantakse see kohe, kui sa oled positsiooni sulgenud. Sama kehtib kahjumi korral.
6. Buy/pikk/osta on see kui sa arvad, et peamine valuuta teise suhtes tugevneb ja lühike/sell/müük on vastupidine.
7. Varjatud kulusid usaldusväärsetel teenuspakkujatel ei ole.
8. Piirangud puuduvad kasumi korral, kahjumi korral sulgetakse positsioon siis, kui sul kontolt raha otsa saab.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Andke palun algajale nõu

Lugemata postitus Postitas Taavi »

pelaruss kirjutas:Lugesin kiirelt sinu raharaadio 001 jutu läbi ja mis mind pani imestama, terve jutt on üles ehitatud negativismile. Loll saab kirikus ka peksa.
Iga amet, mida keegi tahab omandada, on otseselt seotud õppimisega. Kui sa tahad saada oma ala spetsialistiks, siis tasuks see endale väga selgeks teha ja pühenduda sellele. Sama kehtib ka FX turu kohta.
Ma saaks aru, et sa kirjutaksid FX seotud riskidest aga mitte sellisel toonil, et sa põrud selles niikuinii :)
Loll võib kirikus peksa saada, aga Forexil peksa saamiseks ei pea loll olema. Nii palju kui tean ja seda ka mitmelt inimeselt, kes nii ühel kui teisel pool antud valdkonnas tegutsevad, siis peaaegu keegi ei teeni selle tegevusega pikaajaliselt raha neist inimestest, kes sinna maaklerite ja kaasturundajate poolt ilusa jutu põhjal on meelitatud.

Valdav enamus inimesi, kes minu käest Forexi kohta küsivad, ongi sellise jutu peale huvi hakanud tundma, sest keegi kuskil rääkis, kui lihtsalt asi kätte tuleb. Ei tule lihtsalt.

Jah, seal võib raha teenida, aga seda ainult siis, kui sa pühendud täiel rinnal ja sisuliselt võtad seda kui täiskohaga tööd. Julgen üsna kindlalt väita, et 95%+ neist inimestest, kes selle kohta minult uurivad, ei ole selleks valmis ja kaotavad raha, kui nad Forexiga tegelema hakkavad.

Julgen väita, et siia gruppi kuulub ka antud teema algataja, sest suurem osa neist küsimustest on antud valdkonna osas nii elementaarsed, et teemasse pühendunud inimene oleks need ise välja uurinud ilma erilise probleemita. Esimese mingi koolitusmaterjali ette võtmisel juba oleks pooled küsimused vastuse leidnud.

Minu jutt on realistlikus võtmes. Kui inimene ei ole see väike vähemus, kes reaalselt on kirglikult valmis sellega tegelema ja sisuliselt läheb suurte tegijate ja professionaalidega vähem kui nullsumma mängu võistlema, siis pikas perspektiivis kaotab ta raha. Nii lihtne see ongi. Ja kui ta peab küsima elementaarseid küsimusi foorumist, sest ta ei olnud piisavalt inspireeritud ega huvitatud, et ise õppematerjal üles leida ja kasvõi põhiasjad selgeks teha, siis võib üsna kindel olla, millisesse gruppi see inimene kuulub.

Öelda, et see nii ei ole, on lollus või lihtsalt inimestele valetamine. Isegi börsil kaotavad hinnanguliselt 90%+ kauplejatest raha ja see on tunduvalt leebem variant konkurentsi, pettuste jmt osas.

Edit: Sa räägid ametist. Ma tõsiselt kahtlen, et Forexile mõeldes just eriti suur osa inimestest ametist mõtleb. Pigem ikka lihtsast viisist, kuidas lisaraha teenida vmt.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
Ragnare
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Mär 2016, 07:11

Re: Andke palun algajale nõu

Lugemata postitus Postitas Ragnare »

Kindlasti ei soovita optsioonidega kaubelda. Kindlasti mitte kohe lühikese aja jooksul, ehk 30sekundit ja 60 sekundit.

Olgem ausad, see on algajale tõsine riskibisness. Omal ajal isegi kaotanud sellega, lõpuks küll suutsin ennast plussi viia, aga seda ka pikemas perspektiivis ja lõpetasin kohe, kui olin plussis. Rohkem tegeleda ei taha, kuna ei oska ikka seda turgu päris nii aktiivselt jälgida ja eriti hinnata.

Ei soovita kohe kindlasti sellega üldsegi mitte tegeleda.
Vasta