Kinnisvarabüroo

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
jani433
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Okt 2016, 08:54

Kinnisvarabüroo

Lugemata postitus Postitas jani433 »

Tere kaasfoorumlased!

Olen siin foorumis uus, kuid ärikogemust leidub. Enne tegelesin vahelduva eduga väiksemate projektidega ja õppisin samas kogu aeg kinnisvara. Miski kripeldas hinges, et need reklaami/IT projektid ei ole päris see mida tahtsin. Nii siis tuli see päev kui pean välja rääkima ja Teilt nõu küsima.

Mul on olemas kinnisvaramaakleri kogemus (seda küll Soomest - olin tudeng ja 2. kursuseks oli keel suus) ning soov oleks luua oma kinnisvaraetevõte Eestis. Registreerida firma ning OSTA ÜLE mõned head kinnisvaramaaklerid teistest ettevõtetest, pakkudes neile pea, et kaks korda suuremat komisjoni kui nad hetkel teenivad. Praegusel ajal keskmine on 20-35% mis maaklerile kätte jääb, ise maksaksin olenevalt nende edust 45-55%. Jah, kasum on ettevõttele väiksem siis, kui pikemas perspektiivis tuleb ainult kasuks, kuna maakleritel on rohkem motivatsiooni.

Välja üürimise/vahenduse/hindamisega ettevõte toppama ei jääks, plaanis on pidev areng. Ehk siis dividende välja võtmata edasi investeerimine üürikinnisvarasse ja "keti loomine". Selline pikem ja ulmelisem perspektiiv. Ka Soome üks top maaklereid on hea sõber, seega ei välista ettevõtte laienemist Soome, Helsinkisse.

Ei kavatse diivanil "kasu noppima" hakata ja kindlasti tulen ka ise selle ettevõtte maaklerite sekka kui asi enam-vähem käima läheb. Hetkel põhitöö, mis tegelikult mitte kusagile ei vii. Nagu teada, ettevõtluspisik on nagu vähk, kui kord tuleb siis lahti temast enam eriti ei saa.

Turust olen teadlik ning tegin isegi konkurentide nimekirja Tallinna kohta, kus siis üle 30. suurema ja väiksema "ühemehe" firma. Konkurentsi on, kuid alati on võimalik teha palju paremini, eksju?

Palu andke nõu austatud kaasfoorumlased, mida Te sellest asjast arvate. Kui on BS, siis miks. Kui on neutraalne ettevõtmine, siis palun samuti argumenteerige. Võib olla on siin keegi, kes sellega juba tegeleb (kas firma või eraldi maakler) ja võiks öelda kuidas turul lood on.

Suured tänud,

Jaan.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kinnisvarabüroo

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Väga raske selle mõttekust kommenteerida. Mingit nö konkurentsieelist sa siin otseselt välja ei toonud peale selle, et sinu maaklerid saavad suurema protsendi vahendustasust endale. Aga see eelis on ka ainult maaklerite puhul, mitte klientidel, nii et kuidas kliendid sinu ettevõttesse tulevad võrreldes konkurentidega?

Kuigi ma väga pole turuga kursis, siis need üle 30 konkurendi ei ole kindlasti kõik "ühemehe" firmad. On ka suuremaid tegijaid.

Ega ta mingi ulmeliselt uuemeelne idee sul pole ja ei peagi olema. Enamus äridest ongi tegelikult vana idee väikese nüansiga või "minu stiilis". Peaasi, et numbrid klapiksid ja entusiasmi jaguks.

Soovitan numbrite puhul arvestada ka sellega, et näiteks turg kukub mingi hetk. Kas siis ka vead välja samasuguste numbrite juures ja katad kõik ettevõttega seotud kulud ära või mitte?

Seda, mida sa siin täpsemalt arvestama peaksid, tead ilmselt turuosalisena ise paremini.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta