Tuludeklaratsioon

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
HRG
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Jaan 2017, 09:47

Tuludeklaratsioon

Lugemata postitus Postitas HRG »

Tere

Esimest korda lisaks palgatulule on nüüd ka dividenditulu ja tekkis küsimus, kuidas seda tuludeklaratsioonis näitama peaks või oleks mõistlik.

Konto on tehtud investeerimiskontoks ja nii pea veel ei plaani sealt raha välja kanda, ehk otseselt mingit lisaks maksmist pole veel, aga tuleviku mõttes hea teada.
Nagu aru saan, siis Balti aktsiate dividentidelt on juba maksud makstud ja nende pealt ma enam lisaks maksma ei pea? Kui nii, siis kuidas seda ikkagi tuludeklaratsioonis näitama peaks? Minu jaoks on ka ju see juba maksustatud tulu nö tulu ja kui see märkidagi lihtsalt tuluna deklaratsioonis, siis tekiks kunagi nagu juurdemaksmise kohustus?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Tuludeklaratsioon

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Isiklikult ei ole veel investeerimiskonto süsteemi kasutanud, aga nii palju kui aru olen saanud, siis dividendilaekumised peaksid konto raames deklareerima kui sissemaksed investeerimiskontole. Kui sealt on juba tulumaks ära makstud, siis nad ilmselt selles osas tekivad deklaratsiooni ise, aga muul juhul ega seal väga palju võimalusi ei ole, kuhu seda kirja panna.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta