Metsamaaga kinnisvarasse investeerimine

Investeerimisstrateegiad, aktsiate ülevaated ja diskussioonid. Kinnisvarainvesteeringud, strateegiad ja diskussioonid.
Aarne
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Okt 2017, 13:44

Metsamaaga kinnisvarasse investeerimine

Lugemata postitus Postitas Aarne »

Tere!

Olen ise metsamaaga kinnisvarasse investeerinud üle 10 aasta ja selle ajaga on raiutud metsamaa hinnad suurenenud 15 korda, lisaks kasvab selle ajaga ära raiutud alale ka uus noor mets, mis korraliku hooldamise korral tõstab veel lisaks metsamaa hinda. Oman pea 10 aastat ka metsakonsulendi kutsetunnistust ja saan riigi rahalise toega nõustada metsaomanikke metsa majandamisel. Metsa ostu eelne nõustamine riigi poolt toetatud ei ole ja selles osas tuleks nõustamise tasu kokku leppida.
Kui antud teema tekitas huvi siis võib küsimusi kirjutada samasse foorumisse või siis otse minu meilile aarne@tulevikumets.ee.
Juhul kui keegi juba on metsaomanik ja sooviks nõustamist oma metsa majandamisel, siis võiks kirjutada aarne.volkov@erametsaliit.ee. Palju infot leiab ka kodulehelt www.eramets.ee.

Metsa majandamisega ei saa küll kiirelt rikkaks aga arvestades metsa kavu ja hindade kallinemist siis vanaduspensiniks kujuneb kindlasti tugev rahaline sammas.

Tervitades,

Aarne
Taavi
Postitusi: 1108
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Metsamaaga kinnisvarasse investeerimine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Huvitav valdkond iseenesest. Isiklikult kokkupuudet muidugi ei oma. Mis see aastatootlus võiks protsentuaalselt olla metsa puhul, kui sedasi keskmine võtta suurusjärguna? Ilmselgelt sõltub paljudest teguritest, kui palju konkreetne mets toodab, aga sedasi üldiselt.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Aarne
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Okt 2017, 13:44

Re: Metsamaaga kinnisvarasse investeerimine

Lugemata postitus Postitas Aarne »

Teadlaste poolt on arvutatud metsa rahaliseks tootluseks 3,5-4,5 % aastas, mis sõltub metsa kasvukohatüübist ja puuliigist. Lisan siia ka ühe lingi, kus on seda teemat rohkem lahti kirjutatud https://www.eramets.ee/wp-content/upload ... ts-ppt.pdf. Antud ühismetsa projekt ei ole kahjuks väga suurt huvi leidnud investorite seas. Vahest on põhjuseks see, et eestlased ei ole veel väga valmis midagi ühiselt tegema vaid eelistatakse teha asju üksinda.
Sellel lingil on leitud metsamaa väärtuse tõus, notari tehingute järgi, mis näitab aasta keskmist hinna muutust. Sealt on näha majanduskasvu aegne tõus ja majanduslanguse aegne langus, mis enamuses oli tingitud puidu hinna muutusest ja maa osa oli selles muutuses väike.
Seega võtteks aluseks lagedaks raiutud metsamaa hinna muutuse: 2004 aasta maksis 1000 krooni/ha(64€/ha) ja 2017 maksab 1000 eurot/ha, Seega tootlus 13 aastaga 936 €(aastas 78 €), mis teeb siis aasta keskmiseks tootluseks vähemalt 100 %. Loomulikult ei pruugi sellist kasvu jätkuda aga metsamaad on jätkuvalt Eestis odavamad kui lääneriikides ja maa on selline vara, mida ei teki juurde. Sellele maa hinna kasvule lisandub siis ka veel kasvava metsa hinna kasv 3,5-4,5 % aastas, Noore metsa puhul on aga vaja teha ka kulutusi uue metsa rajamisele ja selle hooldamisele. Selles osas on olemas ka toetused, mis vähendavad tuntavalt tehtavaid kulutusi.
Suure majanduskasvu ajal ei toimunud ka maade hinnas tugevat muutust, vaid hind kerkis meeletult kasvava metsa osas(puidu osas). Majanduslanguse ajal muutus ka maa hind seega vähe, suure kukkumise tegi läbi kasvava metsa hind(puidu hind). Seega on metsamaa hind stabiilselt suurenenud sõltumata majanduse tõusudest ja mõõnadest. Kindlasti tasub enne metsamaaostu konsulteerida metsandusega kursis oleva isikuga, sest maad on ka väga erinevad, soise pinnasega metsamaade hinnad on ikka tunduvalt odavamad(ja seal puudub ka sisuliselt metsa kasv) ning hinda mõjutab ka ligipääs. Kui kinnistule ikka naabrid ligipääsu ei võimalda ja seda tuleb nõuda kohtu teel siis on ka metsakinnistu hind tunduvalt odavam.
Vasta