Google Adsense - pole mingi uudis.

Veebilehe valmistamine ja arendamine.
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Adsense genereerib tekstreklaame, mis kõige rohkem kliki eest teenivad ning mis on lehe sisuga kõige rohkem seotud.

Kas Ristol on mingi firma, et ta sai .ee?
IXI

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas IXI »

ikka firma jah :)
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Suured tänud pippen. Tundub nagu väga kasulik ebook. Kindlasti teab enamik inimesi neid asju, mis seal on... aga point ongi meeldetuletamises, et sellised asjad eksisteerivad.

Ma pole kindel kas tohib öelda seda siin foorumis... Aga keskmine suht korralik klikk on 1-2 dollarit. Sellest võtab guugl pool ära... vähemalt viis krooni käes.
Aga ärge nüüd arvake, et iga reklaam, mida te enda saidile panete kliki eest keskmiselt 1 dollari loovutab. Selleks tuleb uurida tasuvaid otsingusõnu ning sellele vastavalt enda sait üles ehitada(muidugi kui eesmärgiks on raha teenida). Ja alati tuleb otsida tasuvate teemade seast sellised, mis teid ennast huvitavad... olgu nad siis kasvõi poole vähem sisse toovad. Mida rohkem teid teema huvitab seda rohkem te saidiga tegelete ja uuendate seda. Ning uuendamine on alati olnud trafficu jaoks hea.
Siin on üks tööriist, mis annab eelvaate sellest, milline adsense teie lehel genereeruks: https://www.seochat.com/seo-tools/google ... e-preview/

P.S. Firmanimi on Cheats OÜ? :)

-------Edit------

P.P.S. Ei ole mul saiti üleval. Kuna Google väljastab ainult tšekke või EFT, siis isik peab olema õige. Ning on teada juhtumeid, kus on tekkinud arusaamatused googliga ja inimesi bännitud. Ei taha sama saatust läbi elada. Selle pärast üritan asja enne korralikult uurida ning siis teha proovi. Pluss... Ei kavatse enda non-online rahast sellesse investeerida. Umbes sama reegel mis korralikel pokkerimängijatelgi. Aint et ma üritan seda reeglit algusest peale järgida.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas pippen »

tiger kirjutas: P.S. Firmanimi on Cheats OÜ? :)

Mulle andis whois küll Metsatroll OÜ vastuseks....Teadmiseks siis:
1) Ei pea võtma firma nime domeeninimeks
2) Praegu võib nime regada kõik registreeritud juriidilised isikud, seega peale firmade ka näiteks MTÜ-d...mul endal hiljutisest selline kogemus, et oli vaja üks veeb teha, aga enda firma nimel juba üks registreeritud, siis tuligi meelde, et kunagi sai vennaga võrkpalliklubi tehtud MTÜ-na, sai kohe selle nimele teha veebi :lol:
3) Liiguvad jutud, et eenet pidavat järgmine kevad oma reegleid muutma, et tuleb .ee-dele aastamaks ja lubatakse eraisikutel teha aadresse ja piiramatu arv...praegu see siiski ainult jutu tasemel...

aga põhiasi, miks bänni saadakse on muidugi ikka see, et inimene kutsub teisi enda lehele klikkima...
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Eks ta arvatavasti ongi nii, ise klikivad ja lasevad klikkida arvates, et google ei saa seda teada ega ka tõestada. Need ei tõestagi, ütlevad lihtsalt meilides: We understand you are frustrated... Samas... Pole mingit garantiid, et konkurent ei hakka käkki keerama ja klikkama... Kuidas sa googlile siis tõestad?
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas Risto »

pippen kirjutas:
tiger kirjutas: P.S. Firmanimi on Cheats OÜ? :)

Mulle andis whois küll Metsatroll OÜ vastuseks


Mõtlesin et kuna Staabil kodulehte vaja ei ole siis kasutan juhust ja teen endale mingi lehe :D
Aga nüüd kuidagi ära vajunud asi... tippajal käis mingi 5000-7000 inimest päevas... isegi esilehele sai trügitud googlis sõnaga "cheats".... oleks viitsimist tegeleda sellega siis kindlasti ka külastuste arv tõusex aga noh... :D:D
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Teenisid sa selle Adsense pealt midagi, siis varem?
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas Risto »

tiger kirjutas: Teenisid sa selle Adsense pealt midagi, siis varem?


piisavalt et ära elada ja kommi ka osta nädalalõppudel :D
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

No aga miks siis mitte vaeva näha natuke aega... Google otsingutes paremad kohad saada ja muidu igal pool promoda.
Kasutaja avatar
algaja
Postitusi: 49
Liitunud: 21 Nov 2006, 00:09

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas algaja »

Mida arvata nendest teenuse pakkujatest, kes lubavad sinu kogulehe lisada tuhandetesse otsingumootoritesse? Palju võib impressioneid tulla reaalselt päevas ? Maksta eriti ei taha aga kui kellegil teatud kohaga on hästi läinud, mõtlen traffic kõvasti tõusnud, siis andke aga tulla.

See oli tegelt umbes jutt aga soovitate osta sellist teenust????

Toon näitena paar linki:
https://www.website-submission.com/gg.ht ... Vgod-z0tOA
https://www.submitexpress.com/submit2500.html
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas Risto »

algaja kirjutas: Mida arvata nendest teenuse pakkujatest, kes lubavad sinu kogulehe lisada tuhandetesse otsingumootoritesse? Palju võib impressioneid tulla reaalselt päevas ? Maksta eriti ei taha aga kui kellegil teatud kohaga on hästi läinud, mõtlen traffic kõvasti tõusnud, siis andke aga tulla.

See oli tegelt umbes jutt aga soovitate osta sellist teenust????

Toon näitena paar linki:
https://www.website-submission.com/gg.ht ... Vgod-z0tOA
https://www.submitexpress.com/submit2500.html


suht mõttetud asjad... ei soovita osta... niikuinii 99% trafficust tuleb suurtematest otsingumootoritest, mis leiavad su lehe ka ise üles... aga kui raha on siis niisama võib ju katsetada samas.
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Ma küll ei pakkunud sellist teenust. Aga võin seda ka teha. St mul oli plaanis proovida mõnda olemasolevat lehte optimeerida otsingumootorite suhtes. Olen lugenud selle kohta, kuid ära proovida polegi eriti viitsinud, kuna saidi tegemine võtab lihtsalt aega ja infot.

Kui kellelgi on soovi oma saiti otsingumootorite suhtes tasuta optimeerida(kõrgemad positsioonid googles), siis võite mult küsida. Saab näha kuidas raamatute näpunäited tegelikult töötavad.
prints

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas prints »

mis arvate kui teha rate sarnane leht aga inglise keelne kas siis googel annaks oma reklaamlingi'?
mõte on jabur aga noh jaburusest sünnivad ideed
IXI

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas IXI »

prints kirjutas: mis arvate kui teha rate sarnane leht aga inglise keelne kas siis googel annaks oma reklaamlingi'?
mõte on jabur aga noh jaburusest sünnivad ideed


ikka annaks :)
miks ei peaks.
prints

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas prints »

IXI kirjutas:
prints kirjutas: mis arvate kui teha rate sarnane leht aga inglise keelne kas siis googel annaks oma reklaamlingi'?
mõte on jabur aga noh jaburusest sünnivad ideed


ikka annaks :)
miks ei peaks.


tänud eks proovin midagi kokkukeerata mingi script olemas küll hetkel vaatanmis teevad
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

prints kirjutas:
IXI kirjutas:
prints kirjutas: mis arvate kui teha rate sarnane leht aga inglise keelne kas siis googel annaks oma reklaamlingi'?
mõte on jabur aga noh jaburusest sünnivad ideed


ikka annaks :)
miks ei peaks.


tänud eks proovin midagi kokkukeerata mingi script olemas küll hetkel vaatanmis teevad


Kaugel oled sellega? :)
ggg

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas ggg »

Kuna ma pole veel oma esimestki adsense tšekki kätte saanud, siis ma ei tohiks siin teemas väga kaasa kaagutada, aga kasutan võimalust ja teen seda siiski :)

Soovitav oleks ringi luusida DigitalPoint foorumis, eriti selle Adsense sektsioonis:
https://forums.digitalpoint.com/forumdisplay.php?f=27

Kuigi seal on palju tühikargajaid nagu igas foorumis, on seal ka tüüpe, kes teenivad adsense'iga mitusada dollarit päevas ja kui otsida, siis soovitusi ja abi leiab nii et vähe pole.

Ja igat sorti probleemide lahenduseks on Google Adsense'i enda support, muide.
Näiteks kui olete enda reklaamidel kogemata klikkinud, või kõrge CTR korral tekib kahtlus, et keegi bombclickib teid, siis saatke mail Adsense'ile, tavaliselt saab kiire vastuse tagasi, et kõik on korras ja asjaga tegeletud, banni ei saa te mingil juhul kui neile kirjutate. Või kui pole kindel kas te ad placement vastab nende TOS-ile, saatke meil ja saate vastuse mida muutma peate, jällegi ilma banniohuta.

Minu arust üks kõige reaalsemaid (stabiilseid) rahateenimise võimalusi internetis, kahju ainult et nad Eestile EFT-d ei võimalda :(
megapoja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Mär 2007, 00:13

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas megapoja »

adsense on tõesti võimalik korralikult raha teenida, kui trafficut on lehel. muidugi oleneb kust traffic tuleb. kui eesti inimene klikiks siis vaevalt 0,05 dollarit võibolla kukub ära, seesmõttes eesti sisse ehitada lehte ja panna see adsensega raha teenima on suht mõttetu. tuleb teha just pigem usa-le suunatud leht ja lehte pidevalt uuendada ja hoida content värske, siis võid vabalt saada mõne kliki väärtuseks dollari ja poole dollarised klikid pole ka midagi märkimisväärset. sammuti tuleb osata adsenset lehele paigutada. Ei nimeta veel ennast proffiks vaid olen ka ise pigem algaja kuid olen saavutanud, et üle 3% klikib google adsensel mida pean suhteliselt heaks tulemuseks.

edu kõigile ja viime Eesti 15 aastaga Euroopa 5 rikkama riigi hulka :D
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas surf »

No nii, tundub, et meil on nüüd ka üks spetsialist Adsense alal. Hoidke sada meest! :D

Tere tulemast rahafoorumisse megapoja! ;)
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

surf kirjutas: No nii, tundub, et meil on nüüd ka üks spetsialist Adsense alal. Hoidke sada meest! :D

Tere tulemast rahafoorumisse megapoja! ;)

Tahtsin just sama öelda...
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas pippen »

ma tegelt olen mõnda aega tahtnud küsida adsense'i ekspertidelt ühte asja. Et mis nüüd adsense'iga saama hakkab, kui teatavasti muudab google oma tulu jagamise põhimõtteid? Ehk siis ei saada ju enam tasu kliki eest vaid alles siis kui klikkija ka mingi reaalse raha eest ostu või liitumise teeb. Ja see on selgelt pidu reklaamiostjate õuel. Ma ostaks ise ka sellist reklaami, kus maksaksin kasvõi 5$ iga sellise kliki eest, mille tulemusena klikkija ostab minu 100$ toote. Ja muude "tühjade" klikkide eest ei maksaks midagi. Aga just nii ma olen sellest google'i muudatusest aru saanud, mille taga on selge soov oma turuosa netireklaamis tagasi saada ja uusi reklaamiostjaid leida.

Enivei, tundub mulle et kui adsense'iga on praegu raske mingit korralikku summat teenida, siis pärast seda muudatust üldse võimatu...loogiline on see, et kui sul 3% lehele sattunutest klikib ja ütleme et nendest klikkijatest omakorda 3% teeb ka reaalse ostu, siis peab sul ikka megatraffic olema et natukenegi teenida. Kommentaarid?
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Pole kuulnudki sellest muudatusest. Aga ma usun, et peale seda tõuseb keskmine hind vähemalt 10 dollari peale. Samas küsimus on ka selles, et kuidas nad määravad kas ost on tehtud.
Iga sait on ju erineva ostu süsteemiga. Usun, et siis hakkaksid tehingud mingit Google süsteemi läbima. Muidu oleks ju lihtne reklaami ostu ajal võtta üks ostu määramise süsteem. hiljem võtta teine süsteem. Google ei saa määrata, et ost on tehtud ning siis ei peakski maksma reklaami eest.
megapoja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Mär 2007, 00:13

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas megapoja »

google võtab siiski edasi kliki eest raha, aga tulevikus plaanib ka liita sinna otsa CPA - ehk cost per action
nimelt klikkide eest makstakse ikka ja kui inimene teostab soovitud tegevuse lehel siis makstakse veel extra.
seega vastupidi, see on pigem väga kaval samm neist.
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Jep... selline süsteem oleks üsna loogiline. Nii on neil kergem ka false klikke leida(mitte et nad seda tahaksid - saavad ju pappi selle eest).

Vaevalt Google oleks oma armastatud CPC-st loobunud. Kuna nad on küllaltki ihned... kvaliteeti nad ei müü, eriti kui peavad omast taskust juurde maksma.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas pippen »

no sellist varianti mina küll ei usu, et mõlemad korraga käiku tulevad. Siis on google ju vastupidi erakordset loll, kui ta usub, et saab nii oma turuosa tagasi. Praegu ju maksavad reklaamiostjad CPC põhimõttel ja saavad selle eest nii klikke kui ka oste. Ja nüüd tuleb uus põhimõte kus kliendid maksavad mõlema nii CPC (saavad selle eest klikke) kui CPA (saavad oste, ehk otsest kasu).

Võtame lihtsa näite. Saidil päevakülastatavus on 10,000, klikke tehakse 300 päevas. Ja neist ostuni jõuab 30. kliki eest maksab reklaamiostja 0,2$ ja iga ostu eest veel 2$. Vana süsteemiga maksab reklaamiostja 300 x 0,2$ = 60$. Uues süsteemiga maksaks seesama 60$ (CPC põhimõttel) pluss veel 30 x 2$ = 60$ (CPA põhimõttel) ehk kokku 120$!! Nii et uue süsteemiga läheks nn. reklaamikampaania poole kallimaks, aga tulemuseks on mõlemal juhul sama (30 ostu).

Minul praktilised teadmised adsense'ist küll täiesti puuduvad ja vb on mul mingi oluline nüanss teadmata, aga puhtloogiliselt võttes ei saa ma aru, kuidas nad sellise kampaaniaga uusi kliente juurde võidavad? Aga nh, eks aeg annab arutlust :mrgreen:
Vasta