Google Adsense - pole mingi uudis.

Veebilehe valmistamine ja arendamine.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas pippen »

ma tegelt olen mõnda aega tahtnud küsida adsense'i ekspertidelt ühte asja. Et mis nüüd adsense'iga saama hakkab, kui teatavasti muudab google oma tulu jagamise põhimõtteid? Ehk siis ei saada ju enam tasu kliki eest vaid alles siis kui klikkija ka mingi reaalse raha eest ostu või liitumise teeb. Ja see on selgelt pidu reklaamiostjate õuel. Ma ostaks ise ka sellist reklaami, kus maksaksin kasvõi 5$ iga sellise kliki eest, mille tulemusena klikkija ostab minu 100$ toote. Ja muude "tühjade" klikkide eest ei maksaks midagi. Aga just nii ma olen sellest google'i muudatusest aru saanud, mille taga on selge soov oma turuosa netireklaamis tagasi saada ja uusi reklaamiostjaid leida.

Enivei, tundub mulle et kui adsense'iga on praegu raske mingit korralikku summat teenida, siis pärast seda muudatust üldse võimatu...loogiline on see, et kui sul 3% lehele sattunutest klikib ja ütleme et nendest klikkijatest omakorda 3% teeb ka reaalse ostu, siis peab sul ikka megatraffic olema et natukenegi teenida. Kommentaarid?
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Pole kuulnudki sellest muudatusest. Aga ma usun, et peale seda tõuseb keskmine hind vähemalt 10 dollari peale. Samas küsimus on ka selles, et kuidas nad määravad kas ost on tehtud.
Iga sait on ju erineva ostu süsteemiga. Usun, et siis hakkaksid tehingud mingit Google süsteemi läbima. Muidu oleks ju lihtne reklaami ostu ajal võtta üks ostu määramise süsteem. hiljem võtta teine süsteem. Google ei saa määrata, et ost on tehtud ning siis ei peakski maksma reklaami eest.
megapoja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Mär 2007, 00:13

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas megapoja »

google võtab siiski edasi kliki eest raha, aga tulevikus plaanib ka liita sinna otsa CPA - ehk cost per action
nimelt klikkide eest makstakse ikka ja kui inimene teostab soovitud tegevuse lehel siis makstakse veel extra.
seega vastupidi, see on pigem väga kaval samm neist.
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Jep... selline süsteem oleks üsna loogiline. Nii on neil kergem ka false klikke leida(mitte et nad seda tahaksid - saavad ju pappi selle eest).

Vaevalt Google oleks oma armastatud CPC-st loobunud. Kuna nad on küllaltki ihned... kvaliteeti nad ei müü, eriti kui peavad omast taskust juurde maksma.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas pippen »

no sellist varianti mina küll ei usu, et mõlemad korraga käiku tulevad. Siis on google ju vastupidi erakordset loll, kui ta usub, et saab nii oma turuosa tagasi. Praegu ju maksavad reklaamiostjad CPC põhimõttel ja saavad selle eest nii klikke kui ka oste. Ja nüüd tuleb uus põhimõte kus kliendid maksavad mõlema nii CPC (saavad selle eest klikke) kui CPA (saavad oste, ehk otsest kasu).

Võtame lihtsa näite. Saidil päevakülastatavus on 10,000, klikke tehakse 300 päevas. Ja neist ostuni jõuab 30. kliki eest maksab reklaamiostja 0,2$ ja iga ostu eest veel 2$. Vana süsteemiga maksab reklaamiostja 300 x 0,2$ = 60$. Uues süsteemiga maksaks seesama 60$ (CPC põhimõttel) pluss veel 30 x 2$ = 60$ (CPA põhimõttel) ehk kokku 120$!! Nii et uue süsteemiga läheks nn. reklaamikampaania poole kallimaks, aga tulemuseks on mõlemal juhul sama (30 ostu).

Minul praktilised teadmised adsense'ist küll täiesti puuduvad ja vb on mul mingi oluline nüanss teadmata, aga puhtloogiliselt võttes ei saa ma aru, kuidas nad sellise kampaaniaga uusi kliente juurde võidavad? Aga nh, eks aeg annab arutlust :mrgreen:
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

Kuna seal on pidev auktsiooni tüüpi kauplemine... firmad ütlevad palju nad kliki eest maksaksid... Siis usun, et klikkide hind lihtsalt langeb. Ja referralite eest makstakse kõvasti. Kui neid eraldi määrata ei saa... siis lihtsalt makstakse kokku vähem.
That's all.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas surf »

Leidsin netist kellegi Michael Andrews'i lehe The Profit Lance Course
Arvan, et siin on tegemist Adsensega. Leidsin palju positiivset selle kohta. Paljudes kodulehtedes nimetatakse seda top rated resource'ks. Aga noh, kuna ise sellega ei tegele, siis võin ju ka vabalt eksida.
Ehk keegi on huvitatud sellest..(?)
https://www.profitlance.com
https://www.profitlance.com/affiliates.cfm


Leidsin ka selle lehe omaniku postitusi ühest foorumist, ta on seal JSP kasutaja nime all
https://forum3.midphasetalk.com/showthread.php?t=6881
Kui huvi on võtke temaga ühendust :D
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas surf »

Lugesin täna nati ühes blogis kommentaari, kus keegi John väidab, et ta teenib YPN ja Adsense'ga tohutut pappi. Kommentaar siin:

How do I make $150 a day with YPN and Adsense?

Lõpuosas
K: Edwin said,
December 30, 2006 @ 1:47 am
How much do you make in total with all your sites?

V: John said,
December 31, 2006 @ 4:43 pm
Edwin,
Apart from adsense our revenue is close to a million dollars per year.
This includes our ecommerce sites.
The revenue from advertising income is about $150-$200/day. Most is generated via YPN right now however we also use some affiliate programs (amazon, commission junction and individuals).

John


Kas tõesti üksinda on võimalik sellega hakkama saada ja selist pappi teenida?


Tegin YPN-le ka eraldi teema, mis asub siin
Viimati muutis surf, 06 Mai 2007, 23:50, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas pippen »

surf, sul seal mingid tähed olid lõpus ülearu, õige link peaks olema: How do I make $150 a day with YPN and Adsense?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas surf »

parandatud ;)
Caution
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Mär 2007, 23:44

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas Caution »

AdSense aeg on läbi. Juba ammu. Nn Click Flipping on tulevik. :) Ja sellega on võimalik päris palju raha teenida. Väga palju rohkem kui AdSense'ga ja väga väga palju rohkem kui kõiksuguste investeerimisprogrammidega jne.
megapoja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Mär 2007, 00:13

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas megapoja »

irw @ Caution
tauno
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Dets 2006, 22:13

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tauno »

Ja click flipping on ?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas surf »

Arvan, et adsense on üks kõige tulusam asi, mis võib internetis leida. Vaja ainult need oskused selgeks enale teha. Muu, MLM, HYIP ja selline (ka surfid), on jura.. :D
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

surf kirjutas: Arvan, et adsense on üks kõige tulusam asi, mis võib internetis leida. Vaja ainult need oskused selgeks enale teha. Muu, MLM, HYIP ja selline (ka surfid), on jura.. :D

Ohhoo... Surf is converted. Who follows?
Caution
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Mär 2007, 23:44

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas Caution »

Google's AdWords ning samasugused programmid Yahoos ja MSN's. Paned seal oma reklaami püsti, inimesed klikivad selle peale (sina maksad klikkide eest), keegi ostab sinu reklaami läbi mingi toote või kastutab mingit teenust - sina saad vaheltkasu. Niimoodi teenitakse raha. AdSense'iga võib küll teenida jah, kuid summad on väikesed. Kui sa oled "affiliate", siis on võimalused teenida palju rohkem. Mina alles alustasin ning näiteks täna olen teeninud umbes 35 dollarit puhast kasumit. :)
On vaja raha, et saada teadmisi ja on vaja teadmisi, et selles valdkonnas midagi korda saata.
Caution
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Mär 2007, 23:44

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas Caution »

Peab tunnistama, et vist olen eksinud AdSense'i surma koha pealt. Täna hakkan töötama läbi ühte programmi, mis õpetab AdSense'ga raha teenima.
Eelnevaid kogemusi mul põhimõtteliselt ei ole, nii et eks siis ole näha, mis saama hakkab. Kui huvi on, siis võin aeg ajalt oma tulemustest teada anda. :)
Kasutaja avatar
tiger
Postitusi: 64
Liitunud: 19 Dets 2006, 13:39

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas tiger »

No millised edusammud siis siiani on?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Google Adsense - pole mingi uudis.

Lugemata postitus Postitas surf »

tiger kirjutas: No millised edusammud siis siiani on?

Ennäe Tiger?! :D
Mul keerles vahepaeal selline mõte, et ma vestlen siin iseendaga.. :lol:
Vasta