tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Veebilehe valmistamine ja arendamine.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas pippen »

nii kaua, kuni ragistatakse ajusid 1. äriidee kallal - pakun arutamiseks välja juba ka järgmise.

Taust. Üha enam teenuseid kolib üle internetti. Ja üha vähem saab määravaks teenuse osutaja füüsiline asukoht, kui see tegelikult pole teenuse seisukohalt määrav. Üle interneti tellitakse tõlketöid, kodulehekülgi, andmesisestust jne, kusjuures selliste teenuste valik üha laieneb. Nn. freelancer-teenuste tellimiseks on loodud spetsiaalsed pakkumiste netipõhised keskkonnad. Seal avaldab klient nö pakkumiskutse, ehk soovi mingit teenust tellida (kasvõi nt. logo kujundamist, päevas tuleb sadu uusi pakkumiskutseid). Seejärel hakkavad registreeritud freelancerid oma pakkumisi tegema ja klient teeb lõpuks oma otsuse põhiliselt kahe kriteeriumi alusel: 1) hind 2) portfolio e. tehtud tööd e. kogemused

Äriideeks on luua eesti freelancerite team, kelle liikmed suudavad pakkuda suurt osa soovitud teenustest ja kelle olemasolevatest töödest saab kokku moodustada väga kõva portfolio. Team'i juhiks nö. katusorganisatsioon, kes vahendab uusi töid liikmetele ja vahendustasudest maksab ka mõnede pakkumiskeskkondade liikmemaksud (kuni 10 usd kuu).

Selline idee siis, kui pall veerema hakkab võin anda mõned freelance keskkondade lingid. See ka veel, et üldiselt on asi nii lahendatud, et pakkumise võitmise korral on sulle töö eest ka raha garanteeritud e. petmisi esineb harva.
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pippen kirjutas: nii kaua, kuni ragistatakse ajusid 1. äriidee kallal - pakun arutamiseks välja juba ka järgmise.

Taust. Üha enam teenuseid kolib üle internetti. Ja üha vähem saab määravaks teenuse osutaja füüsiline asukoht, kui see tegelikult pole teenuse seisukohalt määrav. Üle interneti tellitakse tõlketöid, kodulehekülgi, andmesisestust jne, kusjuures selliste teenuste valik üha laieneb. Nn. freelancer-teenuste tellimiseks on loodud spetsiaalsed pakkumiste netipõhised keskkonnad. Seal avaldab klient nö pakkumiskutse, ehk soovi mingit teenust tellida (kasvõi nt. logo kujundamist, päevas tuleb sadu uusi pakkumiskutseid). Seejärel hakkavad registreeritud freelancerid oma pakkumisi tegema ja klient teeb lõpuks oma otsuse põhiliselt kahe kriteeriumi alusel: 1) hind 2) portfolio e. tehtud tööd e. kogemused

Äriideeks on luua eesti freelancerite team, kelle liikmed suudavad pakkuda suurt osa soovitud teenustest ja kelle olemasolevatest töödest saab kokku moodustada väga kõva portfolio. Team'i juhiks nö. katusorganisatsioon, kes vahendab uusi töid liikmetele ja vahendustasudest maksab ka mõnede pakkumiskeskkondade liikmemaksud (kuni 10 usd kuu).

Selline idee siis, kui pall veerema hakkab võin anda mõned freelance keskkondade lingid. See ka veel, et üldiselt on asi nii lahendatud, et pakkumise võitmise korral on sulle töö eest ka raha garanteeritud e. petmisi esineb harva.

ei saand eriti midagi aru ...,et mingi kaust kõikide teenustega ? :roll:
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

võiksid jah mõned freelancer teami kodukaid panna ülesse.
ise vaatab arendaks kodukate jms kujundamist ja siis valiks sobiva tiimi kus korrlaik palk jms 8)
IXI

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas IXI »

Et moodustada tiim kus oleksid inimesed kes oskaks tellijatele kõikke anda, inimene kes oskaks teha tipptasemel bannereid, siis keegi kes oskaks teha weebilehe disaini, keegi kes progda lehti jne jne :) ja siis see tiim panna tööle ja hakkata pakkumisi ühesõnaga tegema firmadele.
Et teha teenuse pakkumiste dreamteam n.ö.
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

IXI kirjutas: Et moodustada tiim kus oleksid inimesed kes oskaks tellijatele kõikke anda, inimene kes oskaks teha tipptasemel bannereid, siis keegi kes oskaks teha weebilehe disaini, keegi kes progda lehti jne jne :) ja siis see tiim panna tööle ja hakkata pakkumisi ühesõnaga tegema firmadele.
Et teha teenuse pakkumiste dreamteam n.ö.

võiks teha forum freelancer teami aga selleks peaks nata õppima ..ma võiks bännerite tegemise ära õppida ntx :mrgreen:
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

preester kirjutas:
IXI kirjutas: Et moodustada tiim kus oleksid inimesed kes oskaks tellijatele kõikke anda, inimene kes oskaks teha tipptasemel bannereid, siis keegi kes oskaks teha weebilehe disaini, keegi kes progda lehti jne jne :) ja siis see tiim panna tööle ja hakkata pakkumisi ühesõnaga tegema firmadele.
Et teha teenuse pakkumiste dreamteam n.ö.

võiks teha forum freelancer teami aga selleks peaks nata õppima ..ma võiks bännerite tegemise ära õppida ntx :mrgreen:

mina pakun teenust ,raamatupidamine ja kõned ja äriplaan minu auks 8)
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas pippen »

preester kirjutas: ei saand eriti midagi aru ...,et mingi kaust kõikide teenustega ? :roll:


nimetame seda siis kaustaks, mis on võtnud nt. kodulehekülje kuju :mrgreen:

Aga teeme siis veel puust ja punaseks ka. On kolm eesti meest - Ants, Jaan ja Kalle.
Ants on vana webmaster, oskab igast kodukaid kiirelt valmis meisterdada.
Jaanil jälle on keeled hästi suus - inglise, vene ja soome keel, nagu emakeeled kõik.
Kolmas mees, Kalle, on nn. klaverimängija, masinkiri paremini käpas kui teisel mehel kõnekeel.
Teevad kolmekesi team'i - estonian freelancers ja registreerivad oma team'i viies pakkumiskeskkonnas. Tuleb 1. pakkumiskutse - turu-uuringufirmal vaja 1000 kliendi andmed etteantud vormile sisestada. Kalle ütleb, et teeb asja 3 päevaga 100$ eest ära...ja võidabki oma pakkumisega. maksab 10% estonian freelancer'itele vahendustasu ja ülejäänud 90$ eest ostab omale 5 kasti õlut. Krt mulle ikka nii meeldivad elulised näited :mrgreen:
Kasutaja avatar
raix13
Postitusi: 38
Liitunud: 08 Okt 2006, 16:37

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas raix13 »

pippen kirjutas:
preester kirjutas: ei saand eriti midagi aru ...,et mingi kaust kõikide teenustega ? :roll:


nimetame seda siis kaustaks, mis on võtnud nt. kodulehekülje kuju :mrgreen:

Aga teeme siis veel puust ja punaseks ka. On kolm eesti meest - Ants, Jaan ja Kalle.
Ants on vana webmaster, oskab igast kodukaid kiirelt valmis meisterdada.
Jaanil jälle on keeled hästi suus - inglise, vene ja soome keel, nagu emakeeled kõik.
Kolmas mees, Kalle, on nn. klaverimängija, masinkiri paremini käpas kui teisel mehel kõnekeel.
Teevad kolmekesi team'i - estonian freelancers ja registreerivad oma team'i viies pakkumiskeskkonnas. Tuleb 1. pakkumiskutse - turu-uuringufirmal vaja 1000 kliendi andmed etteantud vormile sisestada. Kalle ütleb, et teeb asja 3 päevaga 100$ eest ära...ja võidabki oma pakkumisega. maksab 10% estonian freelancer'itele vahendustasu ja ülejäänud 90$ eest ostab omale 5 kasti õlut. Krt mulle ikka nii meeldivad elulised näited :mrgreen:


:D 5 kasti õlu asemel 3 kasti viina pigem ;)

aga ma osaleksin küll sellises teamis pigem selle kodulehe jms graafika värgis.
Äriettevõtted , ideed alati oodatud !
IXI

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas IXI »

oto a kui ta ise on nagu tiimi liige/osanik/omanik .. miks ta estonian freelancers teamile siis veel selle 10% maksab :roll:
Kasutaja avatar
raix13
Postitusi: 38
Liitunud: 08 Okt 2006, 16:37

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas raix13 »

IXI kirjutas: oto a kui ta ise on nagu tiimi liige/osanik/omanik .. miks ta estonian freelancers teamile siis veel selle 10% maksab :roll:

liiga peal ärijuhile või selle koduka algatajale vist 10 % andma ,et ta nägu sai selle pakkumise vist
Äriettevõtted , ideed alati oodatud !
IXI

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas IXI »

raix13 kirjutas:
IXI kirjutas: oto a kui ta ise on nagu tiimi liige/osanik/omanik .. miks ta estonian freelancers teamile siis veel selle 10% maksab :roll:

liiga peal ärijuhile või selle koduka algatajale vist 10 % andma ,et ta nägu sai selle pakkumise vist

ok a äriidee on siis see team teha ja otsime lihtsalt neid siia kes töö ära teeks ja % meile annaks et me eksisteerime :roll: ? :mrgreen:
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

raix13 kirjutas:
IXI kirjutas: oto a kui ta ise on nagu tiimi liige/osanik/omanik .. miks ta estonian freelancers teamile siis veel selle 10% maksab :roll:

liiga peal ärijuhile või selle koduka algatajale vist 10 % andma ,et ta nägu sai selle pakkumise vist

davai ma olen siis see kes 10% saab ,te võite tööd teha ma teen kataloogi vastan kõnedele jms 8)
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas pippen »

IXI kirjutas: oto a kui ta ise on nagu tiimi liige/osanik/omanik .. miks ta estonian freelancers teamile siis veel selle 10% maksab :roll:


Nii me tiimi mõtteni jõuamegi... üksikisikuna ei võtaks teda keegi jutule, portfoliot pole ollagi, täidetud pakkumisi ka mitte, usaldust ammugi mitte, lisaks peaks ta mõnes kohas omast taskust 10$ kuus maksma, et seal member olla. Ehk siis tal on kaks varianti:
1) olla tööta
2) maksta team'ile 10$ ja saada oma töö eest 90$
IXI

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas IXI »

Sain pihta. Idee hea ;)
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aga
1) kuidas alguses usaldust luua
2) kuidas saab olla teenuste tellija kindel töö kvaliteedis (juhul kui tehtud töödes pole midagi)
3) siis peaks kõigil teenuste täitjatel eraldi info telefon olema ,et leppida hinnas kokku või selle hinna lepib kokku juht?
IXI

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas IXI »

preester kirjutas: aga
1) kuidas alguses usaldust luua
2) kuidas saab olla teenuste tellija kindel töö kvaliteedis (juhul kui tehtud töödes pole midagi)
3) siis peaks kõigil teenuste täitjatel eraldi info telefon olema ,et leppida hinnas kokku või selle hinna lepib kokku juht?

1) usaldus tuleb ajaga.. kui sul on ikka 10 memberit selles grupis siis tuleb töid ja usaldust.
2) no tehtud töid peaks ikka olema!
3) juht.

See on minu nägemus asjast.
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Risto »

IXI kirjutas:
preester kirjutas: aga
1) kuidas alguses usaldust luua
2) kuidas saab olla teenuste tellija kindel töö kvaliteedis (juhul kui tehtud töödes pole midagi)
3) siis peaks kõigil teenuste täitjatel eraldi info telefon olema ,et leppida hinnas kokku või selle hinna lepib kokku juht?

1) usaldus tuleb ajaga.. kui sul on ikka 10 memberit selles grupis siis tuleb töid ja usaldust.
2) no tehtud töid peaks ikka olema!
3) juht.

See on minu nägemus asjast.


kui kõigil oma valdkond milles hea ollakse ( veebilehtede tegemine, tõlkimine jne ) siis peaks hinna ikka raudselt kokku leppima see sama päss kes selles vallas tegev on sest tema oskab hinnata töö keerukust kõige paremini ja teab mis hinda küsida.

Ja et kas sain õieti aru et mõtlete ingliskeelsetele lehtedele registreeruda ?
Siis https://www.elance.com kõige suurem. Ise olen ka kunagil suht palju kasutanud ( ainult tellijana )
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

IXI kirjutas:
preester kirjutas: aga
1) kuidas alguses usaldust luua
2) kuidas saab olla teenuste tellija kindel töö kvaliteedis (juhul kui tehtud töödes pole midagi)
3) siis peaks kõigil teenuste täitjatel eraldi info telefon olema ,et leppida hinnas kokku või selle hinna lepib kokku juht?

1) usaldus tuleb ajaga.. kui sul on ikka 10 memberit selles grupis siis tuleb töid ja usaldust.
2) no tehtud töid peaks ikka olema!
3) juht.

See on minu nägemus asjast.

kui usaldust pole siis ei tule k tehtud t6id :P
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

alguses tuleb mingi suvaliselt tehtud t66dessepanna sisi rahvas usub :lol:
IXI

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas IXI »

a no teeme siis asja ära :D
mul progejaid ja disainijaid nii et tapab ;)
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Risto »

IXI kirjutas: a no teeme siis asja ära :D
mul progejaid ja disainijaid nii et tapab ;)


just siis vb saad m5 ka kunagil vana ja hallina :D
IXI

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas IXI »

Risto kirjutas:
IXI kirjutas: a no teeme siis asja ära :D
mul progejaid ja disainijaid nii et tapab ;)


just siis vb saad m5 ka kunagil vana ja hallina :D


no vähemalt ma ei saa HALLI :D
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas pippen »

Risto viidatud elance.com on tõesti üks sellistest saitidest. Nii et peate ilmselt tema ümber koonduma, kuna ta on kõige paremini kursis sellega, kuidas seal raha maksmise süsteemid on ja kuidas üldse asi toimib.
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Risto »

pippen kirjutas: Risto viidatud elance.com on tõesti üks sellistest saitidest. Nii et peate ilmselt tema ümber koonduma, kuna ta on kõige paremini kursis sellega, kuidas seal raha maksmise süsteemid on ja kuidas üldse asi toimib.



ma olen pigem kursis ostja poolse osaga ja ma annan ilusti juhtimise sulle üle tagasi nüüd :D
Külaline

Re: tasuta äriidee 2 - estonian freelancers team

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ei saa muhvigi aru eriti aga mina selles ei osale igastahes ;)
Vasta