.blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestiturul

Veebilehe valmistamine ja arendamine.
Citrical
Postitusi: 67
Liitunud: 16 Sept 2008, 14:47

.blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestiturul

Lugemata postitus Postitas Citrical »

Hakkasin siin mõtlema, et kui teha Eesti põhiseid niche blogisid või mida iganes, kas ka eestlaste jaoks rankivad blogspot blogid nii kiirelt ja kergelt googles? Ja kas .ws/.co.cc on sama kerge rankida eestlaste jaoks kui seda oleks näiteks .ee/.eu?
mankiboy
Postitusi: 131
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Vahet pole kas blogspot või mitte, oleneb kuidas SEOd teed, mis märksõnad jne. Domeen oleks muidugi parem ;)
Aga eesti märksõnu on kordades kergem rankida kui USA/UK omi.
.ws ja .cc peaks ka samamoodi kerge rankida olema, aga mina isiklikult oma browseriga sellisele lehele ei läheks (harjumus ja eelarvamus). Seega pigem .ee,.eu,com.net.org
http://dreamhost.com - Alusta oma esimese blogi/lehega. Kasuta WIN339 kupongi, et saada tasuta domeen ja muid soodustusi.
Citrical
Postitusi: 67
Liitunud: 16 Sept 2008, 14:47

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas Citrical »

Eks see oli mul lihtsalt nagu uit idee :) Ega tavainimene üldjuhul ei vaata, et kuhu lingile see Google ta nüüd suunab. .ws ja co.cc peaks see jama olema ainult, et ESET näiteks blockib ära need.
mankiboy
Postitusi: 131
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Citrical kirjutas:Eks see oli mul lihtsalt nagu uit idee :) Ega tavainimene üldjuhul ei vaata, et kuhu lingile see Google ta nüüd suunab. .ws ja co.cc peaks see jama olema ainult, et ESET näiteks blockib ära need.
Aga milleks üldse jamada nende blogspotide jms? .com.net.org domeeni võib hea diili puhul saada juba $2 eest..
http://dreamhost.com - Alusta oma esimese blogi/lehega. Kasuta WIN339 kupongi, et saada tasuta domeen ja muid soodustusi.
Citrical
Postitusi: 67
Liitunud: 16 Sept 2008, 14:47

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas Citrical »

No kui me hetkel keskendume eesti põhistele lehtedele ainult. Kas siis on vahet ka .com'il mis on eesti märksõnaga või .ee'l sama märksõnaga?
mankiboy
Postitusi: 131
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Citrical kirjutas:No kui me hetkel keskendume eesti põhistele lehtedele ainult. Kas siis on vahet ka .com'il mis on eesti märksõnaga või .ee'l sama märksõnaga?
See nii minimaalne vahe minuarvatest. .com saab edukalt ka eesti märksõnadega ära optimeerida. See, et .ee paremini rankib on vaid müüt. Kõik oleneb sellest mis su backlinkinid on, kus nad tulevad jne. Toon lihtsa näite:

Oletame et sa tahad rankida sinumärksõna.ee, sa oled teinud sadu backlinke sellele oma täpse märksõnaga, aga kui sulle tuleb vastu sinumärksõna.com, kellel on paar backlinki PR3-PR6 saitidelt, siis oled sa juba kaotanud. Seega backlinks>all.
http://dreamhost.com - Alusta oma esimese blogi/lehega. Kasuta WIN339 kupongi, et saada tasuta domeen ja muid soodustusi.
Citrical
Postitusi: 67
Liitunud: 16 Sept 2008, 14:47

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas Citrical »

SEO'st saan muidu rahvusvahelise Google'i tasemel hästi aru, kuid nüüd selline küsimus. Kui mu märksõna on tootenimi a la tahaks seda eestisse sisse tooma hakata. Nüüd ma teen ingliskeelnebrändinimi.com saidi valmis, korraldan backlingid ja kõik muu. Nüüd mu lehe sisu on eesti keelne. Kas mul on nüüd mingisugune eelis Eestist sooritatud otsingul või on mul eelis vaid siis kui inimene paneb eelistustes, et "otsi eesti lehti"? Kuna rahvusvahelisel tasemel ma ilmselgelt seda keywordi rankida ei suuda.
mankiboy
Postitusi: 131
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Citrical kirjutas:SEO'st saan muidu rahvusvahelise Google'i tasemel hästi aru, kuid nüüd selline küsimus. Kui mu märksõna on tootenimi a la tahaks seda eestisse sisse tooma hakata. Nüüd ma teen ingliskeelnebrändinimi.com saidi valmis, korraldan backlingid ja kõik muu. Nüüd mu lehe sisu on eesti keelne. Kas mul on nüüd mingisugune eelis Eestist sooritatud otsingul või on mul eelis vaid siis kui inimene paneb eelistustes, et "otsi eesti lehti"? Kuna rahvusvahelisel tasemel ma ilmselgelt seda keywordi rankida ei suuda.
Aa, sry. Sain sinust valesti aru.. Tahad ingliskeelset märksõna tuua google.ee-sse? jah?

Pmst, kui inimene paneb "otsi ainult eesti lehti", siis jah sinu .com võib ka seal olla niikaua kui su leht on eestikeelne. google.ee mingeid piiranguid ei saa, ntks kui paned "inimene" google.ee otsingusse, siis teine leht on wikipedia.org/blabl/blabla, seega domeen ei loe, loeb sisu.
http://dreamhost.com - Alusta oma esimese blogi/lehega. Kasuta WIN339 kupongi, et saada tasuta domeen ja muid soodustusi.
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: .blogspot.com/.ws/.co.cc/.misiganesfreedomain - Eestitur

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Üldiselt ei ole vahet, mis sul domeeninimi on. Võta domeen mis on odavam või ilusam. Google näitab ikka tulemusi mida otsija soovib. Ehk siis Eestist minnes Google.ee või Google.com lehele ja otsida "varuosad" kuvatakse eestikeelseid lehti, kuna see märksõna on eestikeelne. Ei ole vahet kas on .ee .eu .com või mõni muu domeen. See, et saad valida eelistuse "otsi ainult eesti lehti" on mõeldud selle jaoks kui sa otsida mõnda märksõna, mis OTSESELT ei ole eestikeelne. Toon näite: otsin "wolfgang mozart" siis esimeste tulemuste seas arvatavasti Wikippedia (EE), Youtube videod ja võibolla mõni populaarne inglise keelne biograafia leht. Ehk siis sul on tulemusi ka teistes keeltes. Valides aga "näita ainult eesti lehti" siis enam neid viimaseid ei näidata ja tulevad välja nt koolide referaadid Mozartist jne. Samuti... kui otsid väljendit "per aspera ad astra" soovid teada saada mis see tähendab, siis tulemusi võib olla väga erinevaid - nii kohalikus keeles kui võõrkeeltes. Valides "... eesti lehti" näitab ainult eestikeelse sisuga lehti.

Siin peadki ise välja selgitama mis sul on mõistlikum teha ja kes/kus on sinu sihtgrupp. Inglise keelse märksõnaga google.ee's on väga võimalik esimeste sekka tulla kui sul on kodumaa keeles sisu.

Soovitan ka Webmaster Tooli all geo asju uurida. Näiteks, kui sul on sõna mis paljudes keeltes võib midagi tähendada aga sa soovid ainult kindlasti riigist liiklust.

Üldiselt (minu arvamus), miks üldse jamada mingite "imelike" domeenidega. Minus isiklikult ei teki mingit usaldust .ws .co.cc või muud domeenid. Võta .com .eu .ee domeen Eesti turule ja ole lahe. Kaks esimest väga väike kulu. .ee küll on pisut kallis... aga eks me selle jaoks äri teegi, et raha teenida :)
Vasta