Oma firma 2 tunniga!

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

marten66 kirjutas: Kui ma ostan eraisikult midagi sularaha eest, siis nagu teen endale miinus-arve? Eraisik mulle arvet ei anna ju.


Märten, mis asi on miinus-arve? Sellist asja vist olemas ei ole, on kreeditarve, millega saad oma arve tagasi võtta kas osaliselt või täissummas ja seal on tõesti miinusega summad.

Kindlasti on vaja ostu-müügilepingut ja üleandmise akti. Nendest peaks vist piisama, samas ei ole ise eriti midagi eraisikult firmale ostnud.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

*teeb näo, et sai aru*
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas swift »

Hei

Tekkis ka siis plaan oma ettevõttega alustada kuna eraisikuna tegutsedes läheb tulumaks juba mõttetult suureks.
Kavatsen alustada oü-na.

Mõned küsimused neile, kellel on juba oma oü-dega kogemusi:


1. Kui teen ühe inimese oü, kuidas on siis lood tervisekindlustuse, kogumispensioni ja muu sellisega?
Peaksin ennast loodavasse oü-sse miinimumpalga eest tööle võtma, et neid saada?
Ametlikult kuskil tööl pole veel kunagi käinud, ega kavatse minna ka.


2. Kuidas saan juba eraisikuna olemasolevad ärikulud ja -tulud üle võtta oma oü arvele.
Näiteks Adsense- ja Clickbanki tulud firma tuludesse (tšekkidel minu nimi ja kuskilt muuta ka ei saa) ja domeenid/veebimajutused kuludesse.

3. Rääkige oma kogemustest kui palju teil kulub oma oü raamatupidamisteenuse peale. Natuke surfasin ka raamatupidamisfirmade kodulehekülgedel ringi ning leidsin firmasid, mis pakuvad raamatupidamisteenust 500/kuus.
Kas sellise raha eest on võimalik saada korralikku teenust?

4. Kui ma näiteks kasutan ühte tuba korterist ettevõtluseks, kas saan siis ka sealt midagi enda firma kuludesse võtta?
Kasutaja avatar
weltu
Postitusi: 43
Liitunud: 20 Okt 2006, 13:35

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas weltu »

swift kirjutas: Hei

Tekkis ka siis plaan oma ettevõttega alustada kuna eraisikuna tegutsedes läheb tulumaks juba mõttetult suureks.
Kavatsen alustada oü-na.

Mõned küsimused neile, kellel on juba oma oü-dega kogemusi:


1. Kui teen ühe inimese oü, kuidas on siis lood tervisekindlustuse, kogumispensioni ja muu sellisega?
Peaksin ennast loodavasse oü-sse miinimumpalga eest tööle võtma, et neid saada?
Ametlikult kuskil tööl pole veel kunagi käinud, ega kavatse minna ka.


2. Kuidas saan juba eraisikuna olemasolevad ärikulud ja -tulud üle võtta oma oü arvele.
Näiteks Adsense- ja Clickbanki tulud firma tuludesse (tšekkidel minu nimi ja kuskilt muuta ka ei saa) ja domeenid/veebimajutused kuludesse.

3. Rääkige oma kogemustest kui palju teil kulub oma oü raamatupidamisteenuse peale. Natuke surfasin ka raamatupidamisfirmade kodulehekülgedel ringi ning leidsin firmasid, mis pakuvad raamatupidamisteenust 500/kuus.
Kas sellise raha eest on võimalik saada korralikku teenust?

4. Kui ma näiteks kasutan ühte tuba korterist ettevõtluseks, kas saan siis ka sealt midagi enda firma kuludesse võtta?


Ma arvan et tagasiulatuvalt ei saa midagi teha. Kõige lihtsam on alustada firmga puhtalt lehelt. ja mis puutub maksuesse siis arvesta sellega et miinimumpalgalt maksad maksudeks ca 45 % + veel 21% tulumksu, nii et arvuta ise kas ikka tasub.
Mis puutub ravikindlustusse siis on nii et sõlmis OÜ -ga lepingu (näiteks juhatuse liikme leping siis ei maksa töötuskindlustust) võtad rvele Haigekassas ja iga kuu 10 kuupäeval täidad MTA deklaratsiooni TSD ning maksad maksud. Sellega on asi korras.
Aga nüüd arvesta kas ikka tasub sellega nii jamada. Kulud on vist suuremad kui tulud.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

swift kirjutas: 1. Kui teen ühe inimese oü, kuidas on siis lood tervisekindlustuse, kogumispensioni ja muu sellisega?
Peaksin ennast loodavasse oü-sse miinimumpalga eest tööle võtma, et neid saada?
Ametlikult kuskil tööl pole veel kunagi käinud, ega kavatse minna ka.

2. Kuidas saan juba eraisikuna olemasolevad ärikulud ja -tulud üle võtta oma oü arvele.
Näiteks Adsense- ja Clickbanki tulud firma tuludesse (tšekkidel minu nimi ja kuskilt muuta ka ei saa) ja domeenid/veebimajutused kuludesse.

3. Rääkige oma kogemustest kui palju teil kulub oma oü raamatupidamisteenuse peale. Natuke surfasin ka raamatupidamisfirmade kodulehekülgedel ringi ning leidsin firmasid, mis pakuvad raamatupidamisteenust 500/kuus.
Kas sellise raha eest on võimalik saada korralikku teenust?

4. Kui ma näiteks kasutan ühte tuba korterist ettevõtluseks, kas saan siis ka sealt midagi enda firma kuludesse võtta?


1. Kuda Sa siiamaani tervisekindlustust said, sealt enam ei anta? Muidu ideaalis peaksid jh ennast tööle võtma, miinimumpalga peale hakkab maksuamet kindlasti nurisema, et kas sa töötad iseenda firmas koristajana...sest põhjendamatult madal palk ei ole ka ok, kui ametinimetuse järgi ikka mingi juht oled. weltu pakutud juhatuse liikme leping on ka üks hea võimalus. samuti on weltul õigus, et palgakulu on kõige kõrgemini maksustatav kululiik ja võimalused tuleks seda vältida (mitte ümbrikupalga abil muidugi).

2. Kirjuta neile, et tahad tõsta asjad firma nimele ja sellepärast on vaja konto omaniku muuta. Kui ei lubata, siis saad ju firma nimel nt. adsense'i ja clickbanki uued kontod väga lihtsalt teha, pärast vaja ainult affiliate koodid ka ära muuta.

3. Raamatupidamise peale kulub mul 1 nädalavahetus aastas, et aasta liikumised läbi kanda. Kui just miljoneid ei liiguta ja kuus sadu kandeid ei ole, siis soovitan ise teha, tuleb kasuks, kui tead ise ka, mis toimub.

4. OÜ-ga on see raskem kui FIE-na ja oleneb kas elad oma või üüripinnal. FIE-na teed maksuametile korteri plaanid, märgi punase vildikaga, et näed siin on mu töötuba ja saad proportsiaalselt kulusid FIE kuludena maha kanda.
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas swift »

Aitäh, pippen põhjaliku vastuse eest
pippen kirjutas: 1. Kuda Sa siiamaani tervisekindlustust said, sealt enam ei anta?

Hetkel käin veel ülikoolis, aga muretsen enda tuleviku pärast.
Arvutiga töötades on tööõnnestused teadupärast kerged juhtuma. :)
Eks ma siis kaalun siis seda juhatuse liikme lepingu varianti.
pippen kirjutas: 3. Raamatupidamise peale kulub mul 1 nädalavahetus aastas, et aasta liikumised läbi kanda. Kui just miljoneid ei liiguta ja kuus sadu kandeid ei ole, siis soovitan ise teha, tuleb kasuks, kui tead ise ka, mis toimub.

Tulevikus olekski plaan oma raamatupidamine ise ära teha.
Mõtlesin, et alguses laseks siiski spetsialistil asi ära teha, et paremini aimu saada kuidas asi toimib.




Aga üldiselt peab selle firma ikka ära tegema, sest ega loll mujalt ikka ei õpi kui oma vigadest. :)

Muidu võibki siin põdema jääda.
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Seleta lollile paari asja...
pippen kirjutas: 1. Kuda Sa siiamaani tervisekindlustust said, sealt enam ei anta? Muidu ideaalis peaksid jh ennast tööle võtma, miinimumpalga peale hakkab maksuamet kindlasti nurisema, et kas sa töötad iseenda firmas koristajana...sest põhjendamatult madal palk ei ole ka ok, kui ametinimetuse järgi ikka mingi juht oled. weltu pakutud juhatuse liikme leping on ka üks hea võimalus. samuti on weltul õigus, et palgakulu on kõige kõrgemini maksustatav kululiik ja võimalused tuleks seda vältida (mitte ümbrikupalga abil muidugi).

Kuidas nt? :P Viimase lause kohta.
pippen kirjutas: 3. Raamatupidamise peale kulub mul 1 nädalavahetus aastas, et aasta liikumised läbi kanda. Kui just miljoneid ei liiguta ja kuus sadu kandeid ei ole, siis soovitan ise teha, tuleb kasuks, kui tead ise ka, mis toimub.

Kuidas? OÜ peab ju kord kuus andmed edastama.
Kasutaja avatar
weltu
Postitusi: 43
Liitunud: 20 Okt 2006, 13:35

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas weltu »

Lisaksin siia veel, et juhatuse liikme lepinguga näidatud summa võib olla ka väiksem kui miinimum näiteks 1000.- Aga sotsmaksu maksad ikka vastavalt kehtestatud miinimumini. Eelis on see et juh.liikmele ei arvestata töötuskindlustusmakseid. See tähendab ka seda et töötukassast ei saa tulevikus raha kui vaja.
P.S kui on mingeid küsimusi OÜ kohta siis lajata PM võin natuke aidata.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

bikeboy kirjutas: Seleta lollile paari asja...
pippen kirjutas: 3. Raamatupidamise peale kulub mul 1 nädalavahetus aastas, et aasta liikumised läbi kanda. Kui just miljoneid ei liiguta ja kuus sadu kandeid ei ole, siis soovitan ise teha, tuleb kasuks, kui tead ise ka, mis toimub.

Kuidas? OÜ peab ju kord kuus andmed edastama.


Ei pea, kui lepingulisi töötajaid ei ole ja käibemaksuga ei tegele...
Mis palgakulu vältimisse puutub, siis kasvõi dividendidena raha välja võtmine on palju soodsam (ainult tulumaks). Kasutatakse muidugi igasuguseid lahendusi.
Kasutaja avatar
weltu
Postitusi: 43
Liitunud: 20 Okt 2006, 13:35

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas weltu »

pippen kirjutas:
bikeboy kirjutas: Seleta lollile paari asja...
pippen kirjutas: 3. Raamatupidamise peale kulub mul 1 nädalavahetus aastas, et aasta liikumised läbi kanda. Kui just miljoneid ei liiguta ja kuus sadu kandeid ei ole, siis soovitan ise teha, tuleb kasuks, kui tead ise ka, mis toimub.

Kuidas? OÜ peab ju kord kuus andmed edastama.


Ei pea, kui lepingulisi töötajaid ei ole ja käibemaksuga ei tegele...
Mis palgakulu vältimisse puutub, siis kasvõi dividendidena raha välja võtmine on palju soodsam (ainult tulumaks). Kasutatakse muidugi igasuguseid lahendusi.

Sel juhul puudub sul ravikindlustus mis oli nagu üheks sooviks
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

weltu kirjutas: Sel juhul puudub sul ravikindlustus mis oli nagu üheks sooviks


kui kuskilt mujalt sinu ravikindlustust ei maksta, siis loomulikult ;)
kriss15
Postitusi: 11
Liitunud: 29 Dets 2008, 22:37

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas kriss15 »

kas keegi saaks seletada osaühingu raamatupidamist, mis tegema peab ja mis on vajalik jne
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Risto »

selline küsimus siis, et TÜ ( täisühing ) läheb mille alla:

Sole Trader /Partnership / Limited Company / Plc

tänud
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Teeks äkki küsimused ikka oma teemasse, selleks see alafoorum loodud ongi. See küsimus on selle teema pealkirja all üpris offtopic ;)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Risto »

täitsa tõsi :)
Kasutaja avatar
rkO
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Dets 2009, 11:52

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas rkO »

Äkki pippen seletaks lahti MTÜ raamatupidamise, et kas on sama lihtne nagu FIE oma või peab raamatupidaja võtma sellejaoks
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

rkO, teeks uue teema jaoks ka uue teema sobiva pealkirjaga ;)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

rkO kirjutas:Äkki pippen seletaks lahti MTÜ raamatupidamise, et kas on sama lihtne nagu FIE oma või peab raamatupidaja võtma sellejaoks
lühidalt vastates, on MTÜ raamatupidamine keerulisem ikka kui FIE oma, pigem on see sarnane firmade raamatupidamisega. samas on MTÜ-l tavaliselt vähe kandeid, seetõttu ei ole ta ka käibemaksukohuslane, nii et korra aastas saab terve aasta raamatupidamise tehtud, kui põhitõed selged.
Suletud