Oma firma 2 tunniga!

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
zhade
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Okt 2007, 15:44

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas zhade »

sry, ei saagi aru miks arvasin, et FIE'na ka 40k on vaja :oops:
mõtted kõik nii sassis ... tegelikult vahet pole mis see kodulehekülje aadress on aga plaanin lihtsal ttöö kõrvalt lisaks ise veits nokkima hakata ja arvutikujundus töid tegema. Et siis pms taotlus ja riigilõiv ja ongi ühe päevaga mul oma FIE ja siis saan kuskil oma domeeni taodelda? (FIE ärinimi peab sisaldama ees- ja perekonnanime aga domeeni puhul võin valida ükskõik mis nime jah? lihtsalt xxx.fie.ee mitte ees-ja-perekonnanimi.fie.ee)

Ja kui olen ametlikult tööl siis ei pea ise FIE'na mingeid makse veel lisaks maksma?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

zhade kirjutas: sry, ei saagi aru miks arvasin, et FIE'na ka 40k on vaja :oops:
mõtted kõik nii sassis ... tegelikult vahet pole mis see kodulehekülje aadress on aga plaanin lihtsal ttöö kõrvalt lisaks ise veits nokkima hakata ja arvutikujundus töid tegema. Et siis pms taotlus ja riigilõiv ja ongi ühe päevaga mul oma FIE ja siis saan kuskil oma domeeni taodelda? (FIE ärinimi peab sisaldama ees- ja perekonnanime aga domeeni puhul võin valida ükskõik mis nime jah? lihtsalt xxx.fie.ee mitte ees-ja-perekonnanimi.fie.ee)

Ja kui olen ametlikult tööl siis ei pea ise FIE'na mingeid makse veel lisaks maksma?


Maksude kohta peaks siin eelnevalt juba kirjutatud olema.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
IXI

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas IXI »

Ei pea makse maksma.
ja võib olla jah xxx.fie.ee
aga samas kui su vanemad su domeeni ei kasuta siis võid seda vabalt ise kasutada.. ei ole mignit probleem kui sa domeeni endaga kuidagi raha ei teeni..
kui müüd kujundust vms.. siis müüd seda ikkagi kui FIE koduleht on selle OÜ oma ja ta reklaamib seal sind ehk FIEt ehk su töid vms ;)
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Tegin Pippeni abiga ühe FIE päevaraamatu näite valmis, siin see on: https://www.hot.ee/marten66/pildid/fiep2evaraamat.jpg
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Ja kui teil eelmise aasta eest midagi deklrareerida ei ole ,siis saatke MTAle tühi päevaraamat ja saate oma tagastuse kätte :mrgreen:
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

marten66 kirjutas: Ja kui teil eelmise aasta eest midagi deklrareerida ei ole ,siis saatke MTAle tühi päevaraamat ja saate oma tagastuse kätte :mrgreen:


kui eelmise aasta eest mitte midagi deklareerida ei ole, siis ei ole vist suurt mõtet ka mingit tagastust oodata :mrgreen:

tühja päevaraamatut ei ole ka vaja saata, samuti mitte täis päevaraamatut, kui just MTA seda eraldi ei nõua. üldjuhul piisab ikka lihtsalt tuludeklaratsiooni e-vormi täitmisest.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

tagastuse sain tööl käimise eest eest.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

kusjuures, kes siin veel FIE-d on, keegi on see aasta tulumaksu tagastuse kätte ka saanud juba?

ma muidu olen iga aasta aprillis saanud, see aasta kuidagi venib. muidugi ametlikult on neil FIE-dega aega oktoobrini 8O
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Aga miks üldse FIE olla? :?
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

bikeboy kirjutas: Aga miks üldse FIE olla? :?


saatsin selgituseks pm-i ;)
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

pippen kirjutas:
bikeboy kirjutas: Aga miks üldse FIE olla? :?


saatsin selgituseks pm-i ;)


teised tahaks ju ka teada saada...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas surf »

pippen kirjutas: kusjuures, kes siin veel FIE-d on, keegi on see aasta tulumaksu tagastuse kätte ka saanud juba?

ma muidu olen iga aasta aprillis saanud, see aasta kuidagi venib. muidugi ametlikult on neil FIE-dega aega oktoobrini 8O

Auk eelaarves.. :lol:
sostrake
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Aug 2008, 23:13

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas sostrake »

kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.
SCD
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Aug 2008, 23:54

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas SCD »

sostrake kirjutas: kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.


Tagasihoidlikult tegemise jaoks oleks parem variant vast ikka OÜ. FIE puhul tulevad kohe sotsmaksuga selga jne. vaatamata sellele, kui tagasihoidlikult Sa seda teed.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

SCD kirjutas:
sostrake kirjutas: kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.

Tagasihoidlikult tegemise jaoks oleks parem variant vast ikka OÜ. FIE puhul tulevad kohe sotsmaksuga selga jne. vaatamata sellele, kui tagasihoidlikult Sa seda teed.


Kas sa saad praegu emapalka (või kuidas iganes ta korrektne nimetus on)? Sellisel juhul maksab sotsmaksu sinu eest riik ja FIE-na eraldi maksma ei pea.

Teisalt kui ka keegi teine sulle palka ei maksa, on kasulikum FIE-na tegutseda. FIE sotsmaks tuleb tunduvalt odavam, kui OÜ alt omale palka maksta ja selle pealt sotsmaksu.

Mina soovitan nii kaua, kuni meeletuid kasumeid teki, FIE-na tegutseda.
sostrake
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Aug 2008, 23:13

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas sostrake »

pippen kirjutas:
SCD kirjutas:
sostrake kirjutas: kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.

Tagasihoidlikult tegemise jaoks oleks parem variant vast ikka OÜ. FIE puhul tulevad kohe sotsmaksuga selga jne. vaatamata sellele, kui tagasihoidlikult Sa seda teed.


Kas sa saad praegu emapalka (või kuidas iganes ta korrektne nimetus on)? Sellisel juhul maksab sotsmaksu sinu eest riik ja FIE-na eraldi maksma ei pea.

Teisalt kui ka keegi teine sulle palka ei maksa, on kasulikum FIE-na tegutseda. FIE sotsmaks tuleb tunduvalt odavam, kui OÜ alt omale palka maksta ja selle pealt sotsmaksu.

Mina soovitan nii kaua, kuni meeletuid kasumeid teki, FIE-na tegutseda.


tänud :D siis FIE-na esialgu ;)
emapalk saab küll kohe läbi aga jah mingi kuni aasta tahaks veel põhitööle mitte minna.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

pippen kirjutas:
bikeboy kirjutas: Aga miks üldse FIE olla? :?


saatsin selgituseks pm-i ;)


Ikka veel teised ei tea :D
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
arvin
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Dets 2008, 17:07

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas arvin »

Isegi mina sooviks teada miks üldse FIE olla? :)
Kui suur peaks olema kuuline sissetulek või kasum OÜ puhul? St millal on mõtekas omada OÜ-d?
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

arvin kirjutas: Isegi mina sooviks teada miks üldse FIE olla? :)
Kui suur peaks olema kuuline sissetulek või kasum OÜ puhul? St millal on mõtekas omada OÜ-d?


Kui varem ettevõtlusega kokkupuudet pole olnud, siis FIE sobib alustamiseks väga hästi - vähe algkulusid (riigilõiv mõnisada krooni), lihtne raamatupidamine, jne. Samuti sobib FIE siis, kui käid põhikohaga kuskil tööl ja näiteks õhtuti/nädalavahetustel tahad lisasissetulekud. Teed kuus mõned kodulehed või bännerid nt.

FIE-na on mõtet tegutseda nii kaua, kuni sul on võimalik leida ettevõtlusega seonduvaid kulusid samas suurusjärgus kui tulusid saad. Näiteks saad kuus tulu 1000 krooni, mobiiliarve on 500 eek, internetiarve 300 eek, mingi asi veel 200 eek. Siis on mõtet FIE olla. Kui tulud on juba nii palju, et kulusid samas järgus leida pole võimalik, alles siis võib OÜ-ks ümber registreerida.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Kui ma ostan eraisikult midagi sularaha eest, siis nagu teen endale miinus-arve? Eraisik mulle arvet ei anna ju.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

marten66 kirjutas: Kui ma ostan eraisikult midagi sularaha eest, siis nagu teen endale miinus-arve? Eraisik mulle arvet ei anna ju.


Märten, mis asi on miinus-arve? Sellist asja vist olemas ei ole, on kreeditarve, millega saad oma arve tagasi võtta kas osaliselt või täissummas ja seal on tõesti miinusega summad.

Kindlasti on vaja ostu-müügilepingut ja üleandmise akti. Nendest peaks vist piisama, samas ei ole ise eriti midagi eraisikult firmale ostnud.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

*teeb näo, et sai aru*
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas swift »

Hei

Tekkis ka siis plaan oma ettevõttega alustada kuna eraisikuna tegutsedes läheb tulumaks juba mõttetult suureks.
Kavatsen alustada oü-na.

Mõned küsimused neile, kellel on juba oma oü-dega kogemusi:


1. Kui teen ühe inimese oü, kuidas on siis lood tervisekindlustuse, kogumispensioni ja muu sellisega?
Peaksin ennast loodavasse oü-sse miinimumpalga eest tööle võtma, et neid saada?
Ametlikult kuskil tööl pole veel kunagi käinud, ega kavatse minna ka.


2. Kuidas saan juba eraisikuna olemasolevad ärikulud ja -tulud üle võtta oma oü arvele.
Näiteks Adsense- ja Clickbanki tulud firma tuludesse (tšekkidel minu nimi ja kuskilt muuta ka ei saa) ja domeenid/veebimajutused kuludesse.

3. Rääkige oma kogemustest kui palju teil kulub oma oü raamatupidamisteenuse peale. Natuke surfasin ka raamatupidamisfirmade kodulehekülgedel ringi ning leidsin firmasid, mis pakuvad raamatupidamisteenust 500/kuus.
Kas sellise raha eest on võimalik saada korralikku teenust?

4. Kui ma näiteks kasutan ühte tuba korterist ettevõtluseks, kas saan siis ka sealt midagi enda firma kuludesse võtta?
Kasutaja avatar
weltu
Postitusi: 43
Liitunud: 20 Okt 2006, 13:35

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas weltu »

swift kirjutas: Hei

Tekkis ka siis plaan oma ettevõttega alustada kuna eraisikuna tegutsedes läheb tulumaks juba mõttetult suureks.
Kavatsen alustada oü-na.

Mõned küsimused neile, kellel on juba oma oü-dega kogemusi:


1. Kui teen ühe inimese oü, kuidas on siis lood tervisekindlustuse, kogumispensioni ja muu sellisega?
Peaksin ennast loodavasse oü-sse miinimumpalga eest tööle võtma, et neid saada?
Ametlikult kuskil tööl pole veel kunagi käinud, ega kavatse minna ka.


2. Kuidas saan juba eraisikuna olemasolevad ärikulud ja -tulud üle võtta oma oü arvele.
Näiteks Adsense- ja Clickbanki tulud firma tuludesse (tšekkidel minu nimi ja kuskilt muuta ka ei saa) ja domeenid/veebimajutused kuludesse.

3. Rääkige oma kogemustest kui palju teil kulub oma oü raamatupidamisteenuse peale. Natuke surfasin ka raamatupidamisfirmade kodulehekülgedel ringi ning leidsin firmasid, mis pakuvad raamatupidamisteenust 500/kuus.
Kas sellise raha eest on võimalik saada korralikku teenust?

4. Kui ma näiteks kasutan ühte tuba korterist ettevõtluseks, kas saan siis ka sealt midagi enda firma kuludesse võtta?


Ma arvan et tagasiulatuvalt ei saa midagi teha. Kõige lihtsam on alustada firmga puhtalt lehelt. ja mis puutub maksuesse siis arvesta sellega et miinimumpalgalt maksad maksudeks ca 45 % + veel 21% tulumksu, nii et arvuta ise kas ikka tasub.
Mis puutub ravikindlustusse siis on nii et sõlmis OÜ -ga lepingu (näiteks juhatuse liikme leping siis ei maksa töötuskindlustust) võtad rvele Haigekassas ja iga kuu 10 kuupäeval täidad MTA deklaratsiooni TSD ning maksad maksud. Sellega on asi korras.
Aga nüüd arvesta kas ikka tasub sellega nii jamada. Kulud on vist suuremad kui tulud.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

swift kirjutas: 1. Kui teen ühe inimese oü, kuidas on siis lood tervisekindlustuse, kogumispensioni ja muu sellisega?
Peaksin ennast loodavasse oü-sse miinimumpalga eest tööle võtma, et neid saada?
Ametlikult kuskil tööl pole veel kunagi käinud, ega kavatse minna ka.

2. Kuidas saan juba eraisikuna olemasolevad ärikulud ja -tulud üle võtta oma oü arvele.
Näiteks Adsense- ja Clickbanki tulud firma tuludesse (tšekkidel minu nimi ja kuskilt muuta ka ei saa) ja domeenid/veebimajutused kuludesse.

3. Rääkige oma kogemustest kui palju teil kulub oma oü raamatupidamisteenuse peale. Natuke surfasin ka raamatupidamisfirmade kodulehekülgedel ringi ning leidsin firmasid, mis pakuvad raamatupidamisteenust 500/kuus.
Kas sellise raha eest on võimalik saada korralikku teenust?

4. Kui ma näiteks kasutan ühte tuba korterist ettevõtluseks, kas saan siis ka sealt midagi enda firma kuludesse võtta?


1. Kuda Sa siiamaani tervisekindlustust said, sealt enam ei anta? Muidu ideaalis peaksid jh ennast tööle võtma, miinimumpalga peale hakkab maksuamet kindlasti nurisema, et kas sa töötad iseenda firmas koristajana...sest põhjendamatult madal palk ei ole ka ok, kui ametinimetuse järgi ikka mingi juht oled. weltu pakutud juhatuse liikme leping on ka üks hea võimalus. samuti on weltul õigus, et palgakulu on kõige kõrgemini maksustatav kululiik ja võimalused tuleks seda vältida (mitte ümbrikupalga abil muidugi).

2. Kirjuta neile, et tahad tõsta asjad firma nimele ja sellepärast on vaja konto omaniku muuta. Kui ei lubata, siis saad ju firma nimel nt. adsense'i ja clickbanki uued kontod väga lihtsalt teha, pärast vaja ainult affiliate koodid ka ära muuta.

3. Raamatupidamise peale kulub mul 1 nädalavahetus aastas, et aasta liikumised läbi kanda. Kui just miljoneid ei liiguta ja kuus sadu kandeid ei ole, siis soovitan ise teha, tuleb kasuks, kui tead ise ka, mis toimub.

4. OÜ-ga on see raskem kui FIE-na ja oleneb kas elad oma või üüripinnal. FIE-na teed maksuametile korteri plaanid, märgi punase vildikaga, et näed siin on mu töötuba ja saad proportsiaalselt kulusid FIE kuludena maha kanda.
Suletud