Oma firma 2 tunniga!

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

deathace kirjutas: Selline küsimus, et sotsiaalmaksu makstakse sellepärast peamiselt, et oleks tervisekindlustus haigekassa poolt.
Ehk siis, tudengil on see tervisekindlustus olemas (pole päris kindel, mille põhjal see on, kas õppemaksust võetakse või riik maksab mingi summa haigekassasse vmt, igatahes akadeemilise puhkuse ajal seda pole), kas sellisel juhul peab FIE maksma siiski kogu selle 1980.- sotsiaalmaksu või annab ka tudengistaatus mingi soodustuse?


esimene põhimõte on, et kui riik maksab juba sinu eest sotsmaksu, siis sina maksma ei pea.
teisalt, on sotsmaks seotud miinimumpalgaga, ja ma millegi pärast kaldun arvama, et riik maksab sinu eest vähem kui see nõutud 1980.- kvartalis. seega ei kata riik kogu nõutud summat ära. samas ei ole endal tulnud sellega kokku puutuda, nii et pead maksuametist ise järgi küsima.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

...ja nüüd kõik vaatavad siia: https://www.pippen.ee :roll:
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Risto »

kas TÜ-le pangakontot tehes on vaja panka mõlemat inimest v piisab ainult ühest ?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Risto kirjutas: kas TÜ-le pangakontot tehes on vaja panka mõlemat inimest v piisab ainult ühest ?


Seda saab äkki panka helistades ka teada, ma arvan. Proovi ja küsi :)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
Risto
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Okt 2006, 11:23

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Risto »

deathace kirjutas:
Risto kirjutas: kas TÜ-le pangakontot tehes on vaja panka mõlemat inimest v piisab ainult ühest ?


Seda saab äkki panka helistades ka teada, ma arvan. Proovi ja küsi :)


nojaa.. aga ma mõtlesin et panustan natuke rahafoorumi tegevusse :lol:
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

No kui vastuse teada saad, siis panustagi sellega, et kirjutad siia ka :)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Veel paar küsimust, kui keegi vastata oskab. Mida peaks tegema MTÜ, et ta saaks nt üritustel müüa alkoholi? Mis lube/litsente tarvis on ja kui palju nende tegemine maksab ja mis makse veel saadud tulu pealt maksma peab? :roll:
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
zhade
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Okt 2007, 15:44

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas zhade »

Selline küsimus, et ütleme näiteks, et mu vanematel oma oma pisifirma millega nad tegelevad töö kõrvalt.
Ok see vist polegi oluline aga tegu on OÜ 'ga.
Kas selle Nende Firma OÜ alla or sth on võimalik teha mingi FIE vms ... noh ühesõnaga, et ma saaksin teha oma FIE ilma, et peaksin ise 40kilo kuskilt välja võluma. ja kui neil on oma koduleht firmanimi.ee kas saan nende kaudu ka endale omafirma.ee domeeni? Või mis võimalused üldse on
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

zhade kirjutas: Selline küsimus, et ütleme näiteks, et mu vanematel oma oma pisifirma millega nad tegelevad töö kõrvalt.
Ok see vist polegi oluline aga tegu on OÜ 'ga.
Kas selle Nende Firma OÜ alla or sth on võimalik teha mingi FIE vms ... noh ühesõnaga, et ma saaksin teha oma FIE ilma, et peaksin ise 40kilo kuskilt välja võluma. ja kui neil on oma koduleht firmanimi.ee kas saan nende kaudu ka endale omafirma.ee domeeni? Või mis võimalused üldse on


FIE'l ei ole 40k vaja. OÜ tegemiseks on 40k vaja algkapitali.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
IXI

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas IXI »

Täpselt ja .ee domeeni minuteada veel FIEd kaa ei saa kasutada :( neil on .fie.ee
aga kui teed TÜ selle hind oli vist 250 eeku.. siis saad küll .ee domeeni kasutada..
ja üldiselt see su vanemate .ee domeeni võid ise kaa kasutada kui nad sul lubavad.. Oleneb muidugi mis eesmärk sellega sul on..
zhade
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Okt 2007, 15:44

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas zhade »

sry, ei saagi aru miks arvasin, et FIE'na ka 40k on vaja :oops:
mõtted kõik nii sassis ... tegelikult vahet pole mis see kodulehekülje aadress on aga plaanin lihtsal ttöö kõrvalt lisaks ise veits nokkima hakata ja arvutikujundus töid tegema. Et siis pms taotlus ja riigilõiv ja ongi ühe päevaga mul oma FIE ja siis saan kuskil oma domeeni taodelda? (FIE ärinimi peab sisaldama ees- ja perekonnanime aga domeeni puhul võin valida ükskõik mis nime jah? lihtsalt xxx.fie.ee mitte ees-ja-perekonnanimi.fie.ee)

Ja kui olen ametlikult tööl siis ei pea ise FIE'na mingeid makse veel lisaks maksma?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

zhade kirjutas: sry, ei saagi aru miks arvasin, et FIE'na ka 40k on vaja :oops:
mõtted kõik nii sassis ... tegelikult vahet pole mis see kodulehekülje aadress on aga plaanin lihtsal ttöö kõrvalt lisaks ise veits nokkima hakata ja arvutikujundus töid tegema. Et siis pms taotlus ja riigilõiv ja ongi ühe päevaga mul oma FIE ja siis saan kuskil oma domeeni taodelda? (FIE ärinimi peab sisaldama ees- ja perekonnanime aga domeeni puhul võin valida ükskõik mis nime jah? lihtsalt xxx.fie.ee mitte ees-ja-perekonnanimi.fie.ee)

Ja kui olen ametlikult tööl siis ei pea ise FIE'na mingeid makse veel lisaks maksma?


Maksude kohta peaks siin eelnevalt juba kirjutatud olema.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
IXI

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas IXI »

Ei pea makse maksma.
ja võib olla jah xxx.fie.ee
aga samas kui su vanemad su domeeni ei kasuta siis võid seda vabalt ise kasutada.. ei ole mignit probleem kui sa domeeni endaga kuidagi raha ei teeni..
kui müüd kujundust vms.. siis müüd seda ikkagi kui FIE koduleht on selle OÜ oma ja ta reklaamib seal sind ehk FIEt ehk su töid vms ;)
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Tegin Pippeni abiga ühe FIE päevaraamatu näite valmis, siin see on: https://www.hot.ee/marten66/pildid/fiep2evaraamat.jpg
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Ja kui teil eelmise aasta eest midagi deklrareerida ei ole ,siis saatke MTAle tühi päevaraamat ja saate oma tagastuse kätte :mrgreen:
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

marten66 kirjutas: Ja kui teil eelmise aasta eest midagi deklrareerida ei ole ,siis saatke MTAle tühi päevaraamat ja saate oma tagastuse kätte :mrgreen:


kui eelmise aasta eest mitte midagi deklareerida ei ole, siis ei ole vist suurt mõtet ka mingit tagastust oodata :mrgreen:

tühja päevaraamatut ei ole ka vaja saata, samuti mitte täis päevaraamatut, kui just MTA seda eraldi ei nõua. üldjuhul piisab ikka lihtsalt tuludeklaratsiooni e-vormi täitmisest.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas marten66 »

tagastuse sain tööl käimise eest eest.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

kusjuures, kes siin veel FIE-d on, keegi on see aasta tulumaksu tagastuse kätte ka saanud juba?

ma muidu olen iga aasta aprillis saanud, see aasta kuidagi venib. muidugi ametlikult on neil FIE-dega aega oktoobrini 8O
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Aga miks üldse FIE olla? :?
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

bikeboy kirjutas: Aga miks üldse FIE olla? :?


saatsin selgituseks pm-i ;)
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi »

pippen kirjutas:
bikeboy kirjutas: Aga miks üldse FIE olla? :?


saatsin selgituseks pm-i ;)


teised tahaks ju ka teada saada...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas surf »

pippen kirjutas: kusjuures, kes siin veel FIE-d on, keegi on see aasta tulumaksu tagastuse kätte ka saanud juba?

ma muidu olen iga aasta aprillis saanud, see aasta kuidagi venib. muidugi ametlikult on neil FIE-dega aega oktoobrini 8O

Auk eelaarves.. :lol:
sostrake
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Aug 2008, 23:13

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas sostrake »

kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.
SCD
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Aug 2008, 23:54

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas SCD »

sostrake kirjutas: kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.


Tagasihoidlikult tegemise jaoks oleks parem variant vast ikka OÜ. FIE puhul tulevad kohe sotsmaksuga selga jne. vaatamata sellele, kui tagasihoidlikult Sa seda teed.
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen »

SCD kirjutas:
sostrake kirjutas: kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.

Tagasihoidlikult tegemise jaoks oleks parem variant vast ikka OÜ. FIE puhul tulevad kohe sotsmaksuga selga jne. vaatamata sellele, kui tagasihoidlikult Sa seda teed.


Kas sa saad praegu emapalka (või kuidas iganes ta korrektne nimetus on)? Sellisel juhul maksab sotsmaksu sinu eest riik ja FIE-na eraldi maksma ei pea.

Teisalt kui ka keegi teine sulle palka ei maksa, on kasulikum FIE-na tegutseda. FIE sotsmaks tuleb tunduvalt odavam, kui OÜ alt omale palka maksta ja selle pealt sotsmaksu.

Mina soovitan nii kaua, kuni meeletuid kasumeid teki, FIE-na tegutseda.
Suletud