Oma firma 2 tunniga!

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
Kasutaja avatar
pippen

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas pippen » 29 Sept 2007, 19:32

deathace kirjutas: Selline küsimus, et sotsiaalmaksu makstakse sellepärast peamiselt, et oleks tervisekindlustus haigekassa poolt.
Ehk siis, tudengil on see tervisekindlustus olemas (pole päris kindel, mille põhjal see on, kas õppemaksust võetakse või riik maksab mingi summa haigekassasse vmt, igatahes akadeemilise puhkuse ajal seda pole), kas sellisel juhul peab FIE maksma siiski kogu selle 1980.- sotsiaalmaksu või annab ka tudengistaatus mingi soodustuse?

esimene põhimõte on, et kui riik maksab juba sinu eest sotsmaksu, siis sina maksma ei pea.
teisalt, on sotsmaks seotud miinimumpalgaga, ja ma millegi pärast kaldun arvama, et riik maksab sinu eest vähem kui see nõutud 1980.- kvartalis. seega ei kata riik kogu nõutud summat ära. samas ei ole endal tulnud sellega kokku puutuda, nii et pead maksuametist ise järgi küsima.

Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas marten66 » 29 Sept 2007, 20:23

...ja nüüd kõik vaatavad siia: http://www.pippen.ee :roll:

Kasutaja avatar
Risto

Lugemata postitus Postitas Risto » 18 Okt 2007, 08:44

kas TÜ-le pangakontot tehes on vaja panka mõlemat inimest v piisab ainult ühest ?

Kasutaja avatar
Taavi
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Taavi » 18 Okt 2007, 13:49

Risto kirjutas: kas TÜ-le pangakontot tehes on vaja panka mõlemat inimest v piisab ainult ühest ?

Seda saab äkki panka helistades ka teada, ma arvan. Proovi ja küsi :)

Kasutaja avatar
Risto

Lugemata postitus Postitas Risto » 18 Okt 2007, 15:03

deathace kirjutas:
Risto kirjutas: kas TÜ-le pangakontot tehes on vaja panka mõlemat inimest v piisab ainult ühest ?

Seda saab äkki panka helistades ka teada, ma arvan. Proovi ja küsi :)

nojaa.. aga ma mõtlesin et panustan natuke rahafoorumi tegevusse :lol:

Kasutaja avatar
Taavi
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Taavi » 18 Okt 2007, 16:30

No kui vastuse teada saad, siis panustagi sellega, et kirjutad siia ka :)

Kasutaja avatar
Taavi
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Taavi » 24 Okt 2007, 11:54

Veel paar küsimust, kui keegi vastata oskab. Mida peaks tegema MTÜ, et ta saaks nt üritustel müüa alkoholi? Mis lube/litsente tarvis on ja kui palju nende tegemine maksab ja mis makse veel saadud tulu pealt maksma peab? :roll:

zhade

Lugemata postitus Postitas zhade » 24 Okt 2007, 21:01

Selline küsimus, et ütleme näiteks, et mu vanematel oma oma pisifirma millega nad tegelevad töö kõrvalt.
Ok see vist polegi oluline aga tegu on OÜ 'ga.
Kas selle Nende Firma OÜ alla or sth on võimalik teha mingi FIE vms ... noh ühesõnaga, et ma saaksin teha oma FIE ilma, et peaksin ise 40kilo kuskilt välja võluma. ja kui neil on oma koduleht firmanimi.ee kas saan nende kaudu ka endale omafirma.ee domeeni? Või mis võimalused üldse on

Kasutaja avatar
Taavi
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Taavi » 24 Okt 2007, 21:08

zhade kirjutas: Selline küsimus, et ütleme näiteks, et mu vanematel oma oma pisifirma millega nad tegelevad töö kõrvalt.
Ok see vist polegi oluline aga tegu on OÜ 'ga.
Kas selle Nende Firma OÜ alla or sth on võimalik teha mingi FIE vms ... noh ühesõnaga, et ma saaksin teha oma FIE ilma, et peaksin ise 40kilo kuskilt välja võluma. ja kui neil on oma koduleht firmanimi.ee kas saan nende kaudu ka endale omafirma.ee domeeni? Või mis võimalused üldse on

FIE'l ei ole 40k vaja. OÜ tegemiseks on 40k vaja algkapitali.

IXI

Lugemata postitus Postitas IXI » 24 Okt 2007, 21:48

Täpselt ja .ee domeeni minuteada veel FIEd kaa ei saa kasutada :( neil on .fie.ee
aga kui teed TÜ selle hind oli vist 250 eeku.. siis saad küll .ee domeeni kasutada..
ja üldiselt see su vanemate .ee domeeni võid ise kaa kasutada kui nad sul lubavad.. Oleneb muidugi mis eesmärk sellega sul on..

Suletud