Oma firma 2 tunniga!

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
Taavi
Kontakt:

Re: Oma firma 2 tunniga!

Lugemata postitus Postitas Taavi » 08 Mai 2008, 10:02

pippen kirjutas:
bikeboy kirjutas: Aga miks üldse FIE olla? :?

saatsin selgituseks pm-i ;)

teised tahaks ju ka teada saada...

surf
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas surf » 08 Mai 2008, 13:23

pippen kirjutas: kusjuures, kes siin veel FIE-d on, keegi on see aasta tulumaksu tagastuse kätte ka saanud juba?

ma muidu olen iga aasta aprillis saanud, see aasta kuidagi venib. muidugi ametlikult on neil FIE-dega aega oktoobrini 8O

Auk eelaarves.. :lol:

sostrake

Lugemata postitus Postitas sostrake » 02 Sept 2008, 22:28

kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.

SCD

Lugemata postitus Postitas SCD » 02 Sept 2008, 23:04

sostrake kirjutas: kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.

Tagasihoidlikult tegemise jaoks oleks parem variant vast ikka OÜ. FIE puhul tulevad kohe sotsmaksuga selga jne. vaatamata sellele, kui tagasihoidlikult Sa seda teed.

pippen

Lugemata postitus Postitas pippen » 03 Sept 2008, 13:03

SCD kirjutas:
sostrake kirjutas: kas lasteriiete netipoe tegemiseks soovitate teha oü või olla fie? tahaks teha midagi väikese lapse kõrvalt, esialgu suht tagasihoidlikult.

Tagasihoidlikult tegemise jaoks oleks parem variant vast ikka OÜ. FIE puhul tulevad kohe sotsmaksuga selga jne. vaatamata sellele, kui tagasihoidlikult Sa seda teed.

Kas sa saad praegu emapalka (või kuidas iganes ta korrektne nimetus on)? Sellisel juhul maksab sotsmaksu sinu eest riik ja FIE-na eraldi maksma ei pea.

Teisalt kui ka keegi teine sulle palka ei maksa, on kasulikum FIE-na tegutseda. FIE sotsmaks tuleb tunduvalt odavam, kui OÜ alt omale palka maksta ja selle pealt sotsmaksu.

Mina soovitan nii kaua, kuni meeletuid kasumeid teki, FIE-na tegutseda.

sostrake

Lugemata postitus Postitas sostrake » 05 Sept 2008, 12:03

pippen kirjutas:
SCD kirjutas:

Kas sa saad praegu emapalka (või kuidas iganes ta korrektne nimetus on)? Sellisel juhul maksab sotsmaksu sinu eest riik ja FIE-na eraldi maksma ei pea.

Teisalt kui ka keegi teine sulle palka ei maksa, on kasulikum FIE-na tegutseda. FIE sotsmaks tuleb tunduvalt odavam, kui OÜ alt omale palka maksta ja selle pealt sotsmaksu.

Mina soovitan nii kaua, kuni meeletuid kasumeid teki, FIE-na tegutseda.

tänud :D siis FIE-na esialgu ;)
emapalk saab küll kohe läbi aga jah mingi kuni aasta tahaks veel põhitööle mitte minna.

Taavi
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Taavi » 06 Nov 2008, 02:57

pippen kirjutas:
bikeboy kirjutas: Aga miks üldse FIE olla? :?

saatsin selgituseks pm-i ;)

Ikka veel teised ei tea :D

arvin

Lugemata postitus Postitas arvin » 18 Dets 2008, 01:39

Isegi mina sooviks teada miks üldse FIE olla? :)
Kui suur peaks olema kuuline sissetulek või kasum OÜ puhul? St millal on mõtekas omada OÜ-d?

pippen

Lugemata postitus Postitas pippen » 18 Dets 2008, 09:58

arvin kirjutas: Isegi mina sooviks teada miks üldse FIE olla? :)
Kui suur peaks olema kuuline sissetulek või kasum OÜ puhul? St millal on mõtekas omada OÜ-d?

Kui varem ettevõtlusega kokkupuudet pole olnud, siis FIE sobib alustamiseks väga hästi - vähe algkulusid (riigilõiv mõnisada krooni), lihtne raamatupidamine, jne. Samuti sobib FIE siis, kui käid põhikohaga kuskil tööl ja näiteks õhtuti/nädalavahetustel tahad lisasissetulekud. Teed kuus mõned kodulehed või bännerid nt.

FIE-na on mõtet tegutseda nii kaua, kuni sul on võimalik leida ettevõtlusega seonduvaid kulusid samas suurusjärgus kui tulusid saad. Näiteks saad kuus tulu 1000 krooni, mobiiliarve on 500 eek, internetiarve 300 eek, mingi asi veel 200 eek. Siis on mõtet FIE olla. Kui tulud on juba nii palju, et kulusid samas järgus leida pole võimalik, alles siis võib OÜ-ks ümber registreerida.

marten66
Moderaator
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas marten66 » 29 Dets 2008, 16:01

Kui ma ostan eraisikult midagi sularaha eest, siis nagu teen endale miinus-arve? Eraisik mulle arvet ei anna ju.

Suletud