Arutelu: Ärieetika?!?

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
Taavi
Postitusi: 1574
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Arutelu: Ärieetika?!?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kuna ilmselgelt on inimesed erinevad ja seetõttu ka erinevate mõtete/põhimõtete ja arvamustega, siis võikski siia tulla pisike arutelu, et kust kellegi jaoks läheb see piir eetilise ja ebaeetilise käitumise vahel äris. Mõne jaoks ilmselt sobib kõik, mis teenida aitab, teine paneb jälle piirangu peale, et kõik, mis on legaalne või reguleerimata jne.

Siin võib ka näiteks sisse tuua sellised ärimudelid nagu SMS-laenud, mingid sms-teenused, kus arvad, et tellid mingi nalja ja tegelikult on lehe alumises servas väikselt kirjas, et tegu on igakuise tellimusega, mille peatamine praktiliselt võimatu on, sendioksjonil ise süsteemi poolt panuste tegemine, kui hind liiga madal on ja muud sarnased kaheldava väärtusega ettevõtmised ja nende sobivus teie nö eetikakoodeksiga.

Ja siis arutleda ka selliste reklaamimismeetodide üle nagu näiteks siitsamast foorumist läbi käinud suhtlusportaalides spämmimine või massiline e-maili spämm jnejne.

Ei ole ka vaja välja jätta totaalseid scamme, kus küsitakse raha, et sa "andmeid saaks sisestada" või "top secret ______ techniques" kas siis rulett, betting vmt, kust kas ei saa midagi vastu või mingit üldist mula või siis sellised saidid nagu depacco.com või kirjad "you won lottery.." jmt. Kas sellised scammid on õigustatud? Kas äkki peakski lollilt raha ära võtma?
Taavi
Postitusi: 1574
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Arutelu: Ärieetika?!?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ei ole kellelgi eetikat või ei ole kellelgi arvamust? :roll:
LG
Postitusi: 98
Liitunud: 11 Sept 2008, 22:50

Re: Arutelu: Ärieetika?!?

Lugemata postitus Postitas LG »

Väga ebaeetilised on need igakuiste liitumistega telefonihelinad jm-d just laste seisukohalt, aga täiskasvanute koha pealt - lollidelt tulebki raha ära võtta, kui mõistust ei oska kasutada.
Sms-laen on ikka klass omaette.... see on jube, kui sul on raha tõesti nii hädasti vaja ning muud ei jää üle, kui võtta 300%line laen...
felirus
Postitusi: 7
Liitunud: 06 Juul 2009, 14:24

Re: Arutelu: Ärieetika?!?

Lugemata postitus Postitas felirus »

Ebaeetiliste äride alla liigitaks mina vaid need, mis on juba riigi poolt illegaalseks kuulutatud. Kuid ka seal leian erandeid (Y) .
Sms-laenude kohapealt oskan ainult kadedust üles näidata, mis kehtib ka ülejäänud edukate ärimudelite kohta. Seda teenust hukka ma kindlasti ei mõista, sest need "kurjast vaimust vaevatud" sms-laenud on ennastki paaril korral plindrist päästnud, kõike tuleb lihtsalt mõistusega võtta ja ei tohi ennast sellisesse auku kaevata, et sealt pärast välja ei saaks. Ps. mulle tundub veel, et piiks-piiks laenud on analoogid ameerikamaa krediitkaartidele, lihtsalt natuke teisel kujul.

Kui öösel rahulikult magada suudad, siis on eetikaga ka vast kõik korras :w00t:
karmo
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Juul 2010, 22:13

Re: Arutelu: Ärieetika?!?

Lugemata postitus Postitas karmo »

Mõtteid ärieetika ja ettevõtluse tuleviku üle

On aksioom , et ettevõtjad teenivad riski pealt. Kas pole see seisukoht sügavalt ebaeetiline? Esiteks, liigne riskimine on vastutustundetu, teiseks, ka läbi kukkunud kapitalist riskis. Kas ei peaks siis ka tema riski hüvitama?

Mitme järgneva põlvkonna jooksul võiks arusaama ettevõtjast ümber kujundada. Alguses ikka sinna poole, et julge äristrateegia kõrval on tähtis luua korralikult tasutatud töökohti ja korraldada kaupade või teenuste müüki mõistliku hinna eest. Edasine evolutsioon peaks viima selleni, et ettevõtja jaoks on tähtsad eelkõige töötajate palgad ja teenuste hind.

Kuidas midagi sellist saavutada. Alustame esimesest sammust. Kui sa oled ettevõtja ja siin kirjutatu näib sulle moraalselt õige, aga kahtled selle teostatavuses, võta ette mõned sammud.
Esiteks, levita neid ideid teiste ärimeeste hulgas, kelle jaoks sul on autoriteeti.

Teiseks, langeta veidi hindu oma ettevõttes ja tõsta palku.

Kolmas samm on teie ringkonnale ühine. Lakake ostmast tooraineid, ehitusmatejaale või muidu investeerima teiste firmade toodetesse ja teenustesse, kelle äritegevus teile ebamoraalne näib.

Neljas samm, õpeta oma ettevõtlikumaid lapsi olema ka äris veel parem inimene, kui sa ise oled.
Vasta