Affiliate marketing, kui OÜ/Ettevõtte põhitulu.

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
sa1m0n
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Sept 2008, 04:40

Affiliate marketing, kui OÜ/Ettevõtte põhitulu.

Lugemata postitus Postitas sa1m0n »

Terekest teile sealpool.

Kuna siin ühes teemas juba pisut arutati interneti tulu ühendamisest OÜ'ga, jäi mulle siiski mõni asi lahtiseks.
Niisiis esitan paar küsimust.
Ütleme, et ma teenin keskmiselt näiteks 20000.- kuus Internetist, ning tahan seda ausal teel taskusse panna.
Siin on siis minu algne ettekujutus, kuidas asi saaks välja nägema. 1.Ma registreerin oma affiliate kontod OÜ nimele - nüüd on sissetulek ametlikult OÜ tulu. 2.Ma panen ennast tööle 7k krooni eest ning maksan sellepealt 1470 EEK tulumaksu ja firma arvele alles jäänud (13000.-) raha pealt 2310 sotsiaal maksu. Seega palgast jääb 5530EEK bruto ja firma arvele jääb 10690EEK puhast kasumit. 3.Võtan välja iga kuu 7000.- dividende ja jätan ülejäänud firmale.

Midagi jäi nüüd kohe kindlasti puudu, millest ma praegu mõelda ei suuda(1 makse oli veel minuarust). Teema on ka eelnevalt oma Emaga(raamatupidaja) läbi arutatud ja juriidiliselt peaks nagu kõik paika pidama.

Hetkel on kell ka üpris palju( 5 hommikul) ning postitus võib olla pisut segane. Idee peaks nagu selge olema, et siis asjatundjad, ulatage siis palun käsi ja parandage :)
sa1m0n
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Sept 2008, 04:40

Re: Affiliate marketing, kui OÜ/Ettevõtte põhitulu.

Lugemata postitus Postitas sa1m0n »

Ma unustasin paar asja:

Maksud arvestasin nii et, 21% tulumaksu läheb palga arvelt ning 33% sotsiaal maksu seitsmest tuhandest, läheb firma arvelt.
Kasutaja avatar
weltu
Postitusi: 43
Liitunud: 20 Okt 2006, 13:35

Re: Affiliate marketing, kui OÜ/Ettevõtte põhitulu.

Lugemata postitus Postitas weltu »

sa1m0n kirjutas:Terekest teile sealpool.

Kuna siin ühes teemas juba pisut arutati interneti tulu ühendamisest OÜ'ga, jäi mulle siiski mõni asi lahtiseks.
Niisiis esitan paar küsimust.
Ütleme, et ma teenin keskmiselt näiteks 20000.- kuus Internetist, ning tahan seda ausal teel taskusse panna.
Siin on siis minu algne ettekujutus, kuidas asi saaks välja nägema. 1.Ma registreerin oma affiliate kontod OÜ nimele - nüüd on sissetulek ametlikult OÜ tulu. 2.Ma panen ennast tööle 7k krooni eest ning maksan sellepealt 1470 EEK tulumaksu ja firma arvele alles jäänud (13000.-) raha pealt 2310 sotsiaal maksu. Seega palgast jääb 5530EEK bruto ja firma arvele jääb 10690EEK puhast kasumit. 3.Võtan välja iga kuu 7000.- dividende ja jätan ülejäänud firmale.

Midagi jäi nüüd kohe kindlasti puudu, millest ma praegu mõelda ei suuda(1 makse oli veel minuarust). Teema on ka eelnevalt oma Emaga(raamatupidaja) läbi arutatud ja juriidiliselt peaks nagu kõik paika pidama.

Hetkel on kell ka üpris palju( 5 hommikul) ning postitus võib olla pisut segane. Idee peaks nagu selge olema, et siis asjatundjad, ulatage siis palun käsi ja parandage :)
Raamatupidaja ja annab sellist nõu??
Dividende saab välja võtta kord aastas, eelneva aasta kasumi arvelt mitte iga kuu.
Kui sa tahad näidata 7000 netopalka siis firma kulu on ca 10150.- (sisaldab sotsmaksu,puhkusereservi jne)
Firmasse peaks jääma seega iga kuu 9850.- Aastaga seega ca 118000.- mille saad järgmine aasta dividendidena välja võtta maha tuleb veel arvestada maksud mis firma peab maksma riigile.
sa1m0n
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Sept 2008, 04:40

Re: Affiliate marketing, kui OÜ/Ettevõtte põhitulu.

Lugemata postitus Postitas sa1m0n »

Kui mul on tehtud kasumijaotuse otsus, saan dividende võtta iga kuu. Probleemiks võib hoopis osutuda see, et riik võib sotsiaalmaksustada ka dividende, kui palgatulu on liiga sarnane dividendidega. Mind huvitaks väga just see (sisaldab sotsmaksu,puhkusereservi jne) .
Kasutaja avatar
weltu
Postitusi: 43
Liitunud: 20 Okt 2006, 13:35

Re: Affiliate marketing, kui OÜ/Ettevõtte põhitulu.

Lugemata postitus Postitas weltu »

sa1m0n kirjutas:Kui mul on tehtud kasumijaotuse otsus, saan dividende võtta iga kuu. Probleemiks võib hoopis osutuda see, et riik võib sotsiaalmaksustada ka dividende, kui palgatulu on liiga sarnane dividendidega. Mind huvitaks väga just see (sisaldab sotsmaksu,puhkusereservi jne) .
Mis sellega on ? Brutopalgale lisa sotsmaks, töötuskindlustus ja 100%/12 puhkusereserv. Muud ei midagi
Vasta