Maaletoomine ja turustamine OÜ'ta

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
surf
Postitusi: 955
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Maaletoomine ja turustamine OÜ'ta

Lugemata postitus Postitas surf » 29 Aug 2012, 00:04

Mis puudutab "GIFT" saadetisi, siis see sind maksudest ei säästa. MTA on teadlik, miks seda kasutatakse. Ise arvan, et saadetisel olev sõna "gift" võib hoopiski äratada tollis liigset huvi.
Vormistusel tekkivate probleemide vältimiseks palub Maksu- ja Tolliamet klientidel mitte kaasa minna internetis (näiteks E-bay veebilehel) pakutava nõuandega: "I will label all my items send to you as "gift" in order to avoid possible package theft and custom duty" (tõlge: “Märgistan kõik saadetavad esemed kui “kingitused”, et vältida võimalikku saadetise vargust või tollimakse”). Amet juhib tähelepanu sellele, et soovitus saadetise märkimiseks kingitusena ei vabasta isikut saadetise deklareerimise kohustusest. Kaup kuulub deklareerimisele vastavalt EL Tolliseadustikule (EMÜ nr 2913/92) ja selle rakendussätetele (EMÜ nr 2454/93).
Allikas: https://www.emta.ee/index.php?id=22430

Pead arvesse võtma ka seda, et juhul, kui toll avastab, et saadetud kaup ei vasta näit. EL kehtestatud nõuetele (CE) või on tegemist intellektuaalset omandit rikkuva kaubaga, siis jääd ilma nii rahast kui ka kaubast (kaup kuulub konfiskeerimisele ja hävitamisele).

Kasulikku lugemist:
Infoleht CE-märgistusest https://www.emta.ee/public/toll/product_ ... __EN_1.pdf
Elektroonikaseadmete ostmine Internetipoodidest kätkeb endas teatud riske https://www.emta.ee/index.php?id=26368&tpl=1071

Postisaadetised
https://www.emta.ee/index.php?id=14189
Populaarsete kaupade impordil kasutatavad kaubakoodid
Rahvusvahelisele postisaadetisele tollikäitlusviisi määramiseks vajalike tolliformaalsuste teostamise kord
ASi Eesti Post tolliformaalsuste teenuse hinnakiri
Rahvusvaheliste postisaadetiste tolliformaalsused (SEE ON KÜLLALTKI TÄHTIS INFO)
Info postisaadetistes ja kullersaadetistes saadetavate kaupade kohta
Väikese väärtusega ja mittekaubanduslikud saadetised
Aktsiisikaupa sisaldavad saadetised füüsilisele isikule
Väikese väärtusega ja mittekaubanduslikud saadetised (alates 01.01.2011). Seal ka mõisted nagu "Kauba väärtus", "Tolliväärtus" jms https://www.emta.ee/public/toll/Kolmanda ... 1.2011.pdf

fhker
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Okt 2012, 12:48
Asukoht: Võru

Re: Maaletoomine ja turustamine OÜ'ta

Lugemata postitus Postitas fhker » 03 Nov 2012, 20:51

noo ma päris hiinast tellinud ei ole, küll aga usast. lasin saatjal panna peale gift ning hinnaks 10$. tänu sellele tollimaksu maksma ei pidanud. ja ainukesed kes sealt giftina reeglina midagi saadavad ja saata tahavad on eraisikud. ükskord tellisin seljakotte sealt, saatsin sis müüjale kirja, et ta gift peale viskaks ja mingi odava hinna ka :D ja siis ta ütles et ta ei saa seda teha blablala et tegu firmaga jne ja siis laksis õige hinna peale kahe koti eest, mis oli mingisugune 80€. niipea kui eestisse kotid jõudsid, laksiti tollimaks peale, mis oli pea 30€. nii et olge ettevaatlikud väljaspoolt euroopat tellimisega :P

surf
Postitusi: 955
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Maaletoomine ja turustamine OÜ'ta

Lugemata postitus Postitas surf » 30 Nov 2012, 23:18

Siis on sul siiamaani vedanud. Teinekord võib see mitte õnnestuda. Eriti, kui tegemist on firmadega või PowerSeller'itega. Heal juhul sulle lihtsalt vastatakse, et nad pole sellega nõus või siis vastust saatmata blokeerivad su nende oksjonil osa võtmast (lisavad su nn. "Buyer Requirements Exemption List"-i). Halvimal juhul raporteeritakse sellest eBay'le, kuna selline tegevus (postkontoris tollideklaratsioonile valeandmete esitamine) on ebaseaduslik ja eBay poliitika vastane tegevus.

https://pages.ebay.com/help/pay/internat ... s.html#who
International shipping rules
...
Note: It's illegal to falsify customs declarations or mark an item as a "gift" in order to avoid customs fees. If a buyer asks you to commit customs fraud, report it to us.
Paludes USA kodanikul märkida saadetisele "Gift" või märkida saadetise väärtuseks väiksema summa, palud sa ühtlasi rikkuda temal seadust.
Kui sa külastaksid eBay ja teisi USA foorumeid, kus jänkid arutavad just seda teemat, siis sa kindlasti leiaksid, kuidas nad sellistesse ostjatesse suhtuvad.. Üldiselt see neile ei meeldi. Kuid on erandeid. Nende seas on arvatavasti need inimesed, kes seda veel ei tea.

Lisaks, kui müüja märgib oma saadetisele „Gift“, siis kaotab see saadetis automaatselt eBay poolse ostja kaitse (eBay Buyer Protection) s.t seda, et kui see saadetis kaduma läheb, pole sul enam midagi nõuda ja jääd ilma nii rahast kui ka kaubast. Ja vastupidi - kui müüja märgib ostja palvel saadetisele väiksema väärtuse, siis võib ta kaotada eBay kaitse (eBay Seller Protection) või saab kindlustuse ainult selle summa ulatuses, mida ta ametlikult postisaadetisele märkis.

Arvatavasti s.o see põhjus, miks eBay oli sunnitud postipettuste vastu võtma agressiivsema hoiaku.
eBay 2006.a teadaannetest:
https://www2.ebay.com/aw/core/200608.shtml
***Reporting Value on Customs Declarations***
August 22, 2006 | 01:59PM PST/PT


Postal administrations in several international countries have contacted the United States Postal Service about the declaration of value placed on customs forms. They have noted that in many cases, the declared value is understated when compared to the actual invoice or known value of the item, especially for sales conducted over the internet. While this applies to sellers both on and off eBay, the USPS has asked us to remind our sellers to declare the proper value on all customs forms.

The correct value of each item is required on customs forms as it helps determine the proper duties and taxes, and whether they should be applied. Some countries will soon begin taking steps to address this issue, such as levying fines on the addressee when the declared value is determined to be lower than the invoice.

To make sure you're complying with international regulations, please make sure the stated value on your customs declaration is supported by your invoices or other documentation.

Vasta