Alustav ettevõte.

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
MärtR
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Mär 2013, 19:23

Alustav ettevõte.

Lugemata postitus Postitas MärtR »

Tere!

Alustasin transpordi ettevõttega(valmisfirma).Ostsin ettevõttele kaubiku enda raha eest mitte ettevõtte arvelt, kuna ettevõttel pole veel arveldusarvetki(lähipäeval saab tehtud) ja hetkel ostan kütte enda arvelt kuna kütusekaart tegemisel(lähipäeval saab kätte).
Ei ole jõudnud lihtsalt kõiki asju töökõrvalt korda ajada.Ettevõtte arvele polekski hetkel midagi panna aga kütuse krediitkaardi arved jõuan tasuda kas tasuks see summa ettevõtte arvele kanda nii nimetatud laenuna?
Kuidas sellises olukorras käituda ja tahaks targematelt nõu.
mankiboy
Postitusi: 131
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Re: Alustav ettevõte.

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Ma arvan et sul oleks mõtekam küsida seda mõni raamatupidaja käest, või siis mõne tudengi käest, kes on raamatupidamisega sina peal.

Aga edu ettevõtmises :)!
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Alustav ettevõte.

Lugemata postitus Postitas pippen »

MärtR kirjutas:Alustasin transpordi ettevõttega(valmisfirma).Ostsin ettevõttele kaubiku enda raha eest mitte ettevõtte arvelt, kuna ettevõttel pole veel arveldusarvetki(lähipäeval saab tehtud) ja hetkel ostan kütte enda arvelt kuna kütusekaart tegemisel(lähipäeval saab kätte).
Ei ole jõudnud lihtsalt kõiki asju töökõrvalt korda ajada.Ettevõtte arvele polekski hetkel midagi panna aga kütuse krediitkaardi arved jõuan tasuda kas tasuks see summa ettevõtte arvele kanda nii nimetatud laenuna?
Kuidas sellises olukorras käituda ja tahaks targematelt nõu.
Minu poolt ka palju õnne ja edu oma ettevõtte alustamisel!
Kui omal aega napib ja oled juba mingid ettevõtte asjad oma raha eest ostnud, siis on küll viimane hetk raamatupidaja teenust kasutada. Tagantjärgi on selliseid asju väga keeruline vormistada. Igal juhul peaksid kaubiku võimalikult kiiresti firma bilanssi võtma ja kütust ikka õigesti firma kuludest hüvitama.

Kui ostsid tõesti valmisfirma, siis ilmselt on sellel firmal päris suur kassajääk, ehk sularaha bilansi järgi? Seega polekski sul vaja firmale laenu anda vaid saad hoopis raha pangakontole pannes seda kassajääki vähendada. Tõstad raha firmas "kassast" "panka". Aga kõik need asjad nõuavad raamatupidamisalaseid teadmisi, nii et kui omal pole aega, siis tuleb kiirelt raamatupidaja leida ;)
eForce
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Apr 2014, 20:54

Re: Alustav ettevõte.

Lugemata postitus Postitas eForce »

Tark ettevõtja teeb ettevõttes seda hästi mida ta oskab teha hästi ja laseb (palkab ) endale teised teenused sisse (raamatupidamine jne )
Kuna raamatupidaja eeldan teeb asja mis talle meeldib ja on asjadega kordades rohkem kursis kui sina ,kuna aja tõttu ei jõua olla uute seadustega jne kursis.
Ja pealegi teeb raamatupidaja eeldatavalt 1x kiiremini ära oma töö kui sina seda teeksid ja selle aja mis sa raamatupidamise peale kulutad ,võiksid sa teha asja mida sa oskad ja sellega võid teenida rohkem kui oleksid niiöelda raha kokkuhoiu suhtes raamatupidamis teenuse jätnud sisse ostmata.

Üks asi mida ma veel arvan on see,et tark ettevõtja palkab endast targemaid endale ettevõtesse tööle,sest ma ei kujutaks ette kui mu ettevõtes oleksin mina targeim kõigil ettevõtlus aladel siis oleks ikka päris raske :D

Ja ettevõtluses on ausus ja usaldusväärsus ühed väga tähtsad asjad mid võivad oluliselt hoida aega ja esialgseid kulutusi kokku.
Ja prooviga alati tekitada win/win lahendusi mõlematele osapooltele pikemas perfektiivis on see väga kasulik:)

Raamatupidamis teenuse sisseostmise kohapealt kindlasti küsi soovitajaid (nr, jne ) ja hella naad ka läbi,sest igasuguseid sossepasi on tööturul ja poleks väga tore kui satuksid niiöelda endarust targa sepa otsa .


Kui panin millegiga eespool mainitust teiearvates väga puuse siis parandage mind :)
999
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Okt 2014, 16:03

Re: Alustav ettevõte.

Lugemata postitus Postitas 999 »

Millisest kohast oleks tõenäoline alustava ettevõtte starditoetust saada, TTK see kindlasti ei ole! :roll:
Vasta