Edasimüük

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
Audio
Postitusi: 144
Liitunud: 31 Jaan 2009, 13:12

Edasimüük

Lugemata postitus Postitas Audio »

Tere

Mul on paar küsimust edasimüügi kohta. Nimelt mis seadused kehtivad sellel alal.

Plaan
1) Hakkan Ebays teatud toodet müüma
2) Kui keegi tellib toote Ebays, tellin mina omakorda selle toote teatud hiina lehel
3) Lasen selle saata tellijale koju (Lehekülg testitud 3 päeva tuli kohale)
4) Ja võtan iga toote pealt väikse kasumi

Et kas ma teen midagi ebaseadusliku? Kas oleks mõtekas firma registreerida?
Norbe
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Juul 2011, 16:42

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas Norbe »

Kas need on faked?

Ühesõnaga, kui nad on brand nimed siis tegu on ilmselt fake tootega.

Kuigi sina ei pruugi seda teada, ikkagi vastu päid ja jalgu saad sina.

Isegi kui sa suudad oma tegelike andmeid peita, su paypal pannakse kinni.

Teiseks, kui ta tuleb hiinast siis kliendid näevad neid hiina kirju pakendi peal ja võivad teha refunde. Nii et sel juhul oleks parem kui sa tellid esemed koju ja siit saadad ise edasi oma pakendites.

Ma olen palju müünud omal ajal, (ka replica tooteid) nii et sa peaksid olema ettevaatlik.

Muidugi on see teostatav. Kui palju huvi siis kriba mulle ma annan sul nats nõu..
Audio
Postitusi: 144
Liitunud: 31 Jaan 2009, 13:12

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas Audio »

Ei soovi brandi tooteid müüa. Mul on valitud sellised millel pole mingit firmanime, lihtsalt esemed.
Norbe
Postitusi: 7
Liitunud: 21 Juul 2011, 16:42

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas Norbe »

Ok sel juhul, kui sul palju algkapitali pole , tee seda. See ju nn dropshipping.

Aga kui sul hakkab juba kapitali tekkima ja näed et toode müüb hästi siis telli hulgim koju vms. Sedasi on su kliendid palju rahulikumad ja sa ise säästad postikulude pealt võibolla isegi..
Audio
Postitusi: 144
Liitunud: 31 Jaan 2009, 13:12

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas Audio »

Aga kuidas see seadustega kooskõlas on (EESTI), et kas 15 aastane tohib sellise asjaga tegeleda?
rannooo
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Okt 2011, 22:29

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas rannooo »

Audio kirjutas:Aga kuidas see seadustega kooskõlas on (EESTI), et kas 15 aastane tohib sellise asjaga tegeleda?
Kaevan küll pisut vana teema üles, aga 15 aastasel ei tohi PayPal-igi olla...
tomiandrep
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Nov 2010, 11:03

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas tomiandrep »

muide kuskilt olen kuulnud et alates 13 aastastel on PayPal täiesti lubatud!
Kasutaja avatar
gngstmt
Postitusi: 53
Liitunud: 11 Juul 2009, 10:42

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas gngstmt »

Kui uuesti kuuled, ütle pähh-pähh. Paypal User Agreement, punkt 2.1 ütleb, et peab olema vähemalt 18. Link- https://cms.paypal.com/us/cgi-bin/marke ... le.x=en_US

Lisaks, minuteada ei saa ka Eestis nii noorelt mingit ettevõtte liiki harrastada...

Aga teemaalgatajale- Sisuliselt sa midagi valesti ei tee, kui sa tellid tooted ja siin kellelegi edasi müüd, sul vb lihtsalt palju tuttavaid (mõni saabki tuttavaks viieminutilise tel.kõnega- palju vähem siis mingi asja ostmiseks aega läheb)...
Viimati muutis gngstmt, 13 Okt 2011, 13:22, muudetud 1 kord kokku.
tomiandrep
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Nov 2010, 11:03

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas tomiandrep »

Eestis võib nii noor omada ju õpilasfirmat! ;)
Kasutaja avatar
gngstmt
Postitusi: 53
Liitunud: 11 Juul 2009, 10:42

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas gngstmt »

Good point. Sadly-only one.
reeno
Postitusi: 7
Liitunud: 23 Apr 2008, 16:59

Re: Edasimüük

Lugemata postitus Postitas reeno »

Alaealine isik võib minuteada asutada OÜ aga siis peab olema tal 2 täiskasvanust osaniku , ning senikaua kuni ta on alaealine on tal osad võimalused piiratud. Ühelt targemalt inimestelt küsides oskas ta väita, et nt pangalaenusi jne ei saa võta. Niiet suht raske teema. Lihtsam oleks nt rääkida vanematega või mõne hea sugulasega , kes asutaks firma ning vormistaks sind tööle ning kasumi saad nö palgapreemiana endale. Ise olen uurinud seda asja päris pikaaega ja ütlen niiet ennem saad 18 kui see firma sul elujõus on aga samas proovida võid ja vaata äkki saad tööle selle kõik isegi. :)
Vasta