OÜ loomisel raha liigutamine

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
2012
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Veebr 2012, 20:29

OÜ loomisel raha liigutamine

Lugemata postitus Postitas 2012 »

Tervist!

Loon ettevõtet ning soovin, et firma sünnipäevaks saaks 29. veebruar - päev, mis esineb iga nelja aasta tagant. 29. varahommikul esitan e-äriregistris avalduse ning loodan, et õhtuks on firma registreeritud.

Kuna firma loomisel aitab mind isa, sooviksin teada, kuidas on õige seda raha liigutada. Küsimused oleks järgmised:

1.) Kas riigilõivu maksan enda isiklikult kontolt või tuleb see teha ettevõtte kontolt?
2.) Kuidas saaksin teha seda ettevõtte kontolt, kui seda veel olemas ei ole? Kas ettevõttele peab/saab pangas konto teha, kui ettevõtet ennast veel registreeritudki ei ole?
3.) Kui kaua võtab pangas aega ettevõttele pangakonto loomine alates avalduse tegemise hetkest. Kas see on tundide või päevade küsimus?
4.) Mis hetkel tuleb loomise käigus ettevõttele pangakonto luua?
5.) Kui algkapitali 2500 euro sisse maksmine tuleb mu isalt ning ettevõttele laenuna see arvesse ei lähe, kumb oleks õigem, kas isa kannab selle 2500 minu kontole ja mina sealt firmakontole, või võib isa selle otse firma kontole kanda?
6.) Kas ettevõte suhtub raamatupidamises sellesse hambad ristis laenuna, kui keegi kolmas isik firma kontole niiöelda raha kingib?
7.) Kuidas ja mis järjekorras peaksin ülekanded ja pangakonto loomise ajastama, et firma sünnipäevaks saaks 29. veebruar?

Asjaga on küllaltki kiire, loodan et see teema siin mitmeks päevaks vastamata ei jää ja keegi viitsib mulle asja natuke selgitada. Panin sama posti ka ühte teise ärifoorumisse. Kui seal enne vastuse saan kui siin, anna kohe teada. Tuhat tänu ette ära!
2012
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Veebr 2012, 20:29

Re: OÜ loomisel raha liigutamine

Lugemata postitus Postitas 2012 »

Leidsin osadele küsimustele vastuse:

"Kliendil tarvitseb minna RIK kodulehele (www.rik.ee), täita ettevõtte asutamiseks vajalikud dokumendid ning samast keskkonnast suunatakse ta panka, kus on võimalik interneti vahendusel ettevõttele avada stardikonto. Pärast osakapitali sissemakset tuleb ettevõtte asutajal teostada päring panka. Piisava osakapitali olemasolust teavitab pank nii asutajat kui automaatselt ka RIK-i, mille tulemusel ja kõigi muude asjaolude sobimisel registreeritakse ettevõte äriregistris."

Nüüd jääb vastata vaid küsimusele, kuidas on lood sellega, kui mu isa stardikontole osakapitali maksab? Kui ettevõtet registreerin mina, kas osakapitali makse peab minu kontolt tulema?

Taotlen EAS-ilt starditoetust ning äriplaan läheb esitlemisele järgmisel nädalal. Lisaks EASi toetusele on omaosalus vajamineva kraami soetamiseks kalkuleeritud 2646 eurot. Kas võib 2500 asemel 2646 kanda, kuigi osakapitaliks on märgitud 2500? Või oleks õigem kanda alguses 2500 ning hiljem millalgi see 146 juurde?
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: OÜ loomisel raha liigutamine

Lugemata postitus Postitas pippen »

2012 kirjutas:Kuna firma loomisel aitab mind isa, sooviksin teada, kuidas on õige seda raha liigutada. Küsimused oleks järgmised:

1.) Kas riigilõivu maksan enda isiklikult kontolt või tuleb see teha ettevõtte kontolt?
2.) Kuidas saaksin teha seda ettevõtte kontolt, kui seda veel olemas ei ole? Kas ettevõttele peab/saab pangas konto teha, kui ettevõtet ennast veel registreeritudki ei ole?
3.) Kui kaua võtab pangas aega ettevõttele pangakonto loomine alates avalduse tegemise hetkest. Kas see on tundide või päevade küsimus?
4.) Mis hetkel tuleb loomise käigus ettevõttele pangakonto luua?
5.) Kui algkapitali 2500 euro sisse maksmine tuleb mu isalt ning ettevõttele laenuna see arvesse ei lähe, kumb oleks õigem, kas isa kannab selle 2500 minu kontole ja mina sealt firmakontole, või võib isa selle otse firma kontole kanda?
6.) Kas ettevõte suhtub raamatupidamises sellesse hambad ristis laenuna, kui keegi kolmas isik firma kontole niiöelda raha kingib?
7.) Kuidas ja mis järjekorras peaksin ülekanded ja pangakonto loomise ajastama, et firma sünnipäevaks saaks 29. veebruar?

Asjaga on küllaltki kiire, loodan et see teema siin mitmeks päevaks vastamata ei jää ja keegi viitsib mulle asja natuke selgitada. Panin sama posti ka ühte teise ärifoorumisse. Kui seal enne vastuse saan kui siin, anna kohe teada. Tuhat tänu ette ära!
Tere 2012 ning palju õnne ja edu ettevõtjaks hakkamise puhul (Y)

Kas oled lõplikult otsustanud, et tahad kohe osakapitali sissemakse OÜ registreerimisel ära teha? Mina sinu asemel kasutaksin uut võimalust ja registreeriksin alguses sissemakseta OÜ. Siis kui EAS annab Starditoetuse taotlusele positiivse otsuse, alles siis liigutaksin oma raha firmasse.

Kui tahad osakapitali kindlasti kohe ära maksta, siis soovitan sul asjade lihtsustamiseks teha see enda kontolt. Las isa kannab nii osakapitali kui riigilõivu raha sinu kontole ja sina saad siis selle ise edasi kanda. See ei maksa peale väikese ülekande tasu ju midagi ja asi on korrektsem. Kindlasti veendu, et sul poleks liiga väikeseid ülekande limiite internetipangas määratud!

Usun, et kui 29-nda hommikul registreerimise avalduse RIK-is ära teed, siis probleeme ei teki ja saadki soovitud kuupäeval loodud firma.

Kui ettevõtlusteema meeldib, siis võib-olla pakub sulle huvi ka Bisness Partner keskkond, mille olen ettevõtlushuvilistele loonud. Seal on Äriplaani videokoolitus, Starditoetust saanud näidisäriplaan, ühe päris firma internetis loomise video aastast 2012 jpm. Rohkem infot https://www.bisness.ee/ariplaanikoolitus/
Vasta