Oma firma - kas vajalik?

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
mankiboy
Postitusi: 131
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Oma firma - kas vajalik?

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Tervist,

Mul on plaan hakata turustama ühte toodet Eestisse. Ostan hulgi antud tooteid (EBAYst) ja müün selle sama toote oma kodulehe kaudu kallimalt maha. KUID, tahaks esialgu testida kas selline asi töötab ja kas inimesed ikka ostavad, sest ei taha koheselt firmat teha. Seega, kas nn. testimine ilma oma firmata on lubatud?

Mis etapid ma peaksin läbima, et see mida teha plaanin oleks 100% seaduslik? Kui palju raha ma pean selleks kulutama?

Kõik, kes on selle etapi juba oma elus läbinud või kellel on selle kohta rohkem informatsiooni võiksid abiks olla.

Ette tänades.
http://dreamhost.com - Alusta oma esimese blogi/lehega. Kasuta WIN339 kupongi, et saada tasuta domeen ja muid soodustusi.
Kasutaja avatar
ulvar
Postitusi: 83
Liitunud: 04 Nov 2008, 22:09

Re: Oma firma - kas vajalik?

Lugemata postitus Postitas ulvar »

Mis probleemid sul ikka saavad tekkida...vaata osta.ee vms...kõik müüvad ilma firmata...
Ega see firma loomine nüüd nii kallis kah pole...riiuli oma saad umbes 300€ ja kui toode ei tööta siis müüd firma uuesti maha...
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Oma firma - kas vajalik?

Lugemata postitus Postitas swift »

Saab ka eraisikuna, kuid kui plaanis on kauba ost-müük siis on tõenäoliselt majanduslikult kasulikum läbi OÜ asju ajada kui summad vähegi arvestatavad on.
Eraisikuna sa ei saa oma kulusid tuludest ettevõtluskuluna maha arvestada ja sisuliselt pead tulumaksu maksma käibe pealt. OÜ puhul maksad tulumaksu vaid siis kui OÜ-st kasumit dividendidena välja võtad.

Ise alustasin ka eraisikuna, kuid päris ruttu sain aru et vähegi suuremate kulude juures on mõistlik OÜ kaudu jätkata.
Kasutaja avatar
ulvar
Postitusi: 83
Liitunud: 04 Nov 2008, 22:09

Re: Oma firma - kas vajalik?

Lugemata postitus Postitas ulvar »

Noo ega sa ei pea siis tuludekas seda lisama...ise pole juba aastasid seda lisanud ja pole ka probleeme olenud...kuigi summad jäävad alla 60 000 eeku/a ja pole kunagi mingeid makse maksnud...

Maksud on võõras sõna:)
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Oma firma - kas vajalik?

Lugemata postitus Postitas swift »

ulvar kirjutas:Noo ega sa ei pea siis tuludekas seda lisama...ise pole juba aastasid seda lisanud ja pole ka probleeme olenud...kuigi summad jäävad alla 60 000 eeku/a ja pole kunagi mingeid makse maksnud...

Maksud on võõras sõna:)

See on juba igaühe enda valik. Mina rääkisin, kuidas asi seaduslik on ja kuidas ma ise asju ajan.

Kui jätad tulud deklareerimata ja maksuamet selle kunagi avastab, siis on neil õigus ka 7 aasta tagused maksud sinult sisse nõuda.
Selleks ajaks võib sul teenitud raha juba ammu kulutatud olla ja oledki riigivõlglane.
Kasutaja avatar
ulvar
Postitusi: 83
Liitunud: 04 Nov 2008, 22:09

Re: Oma firma - kas vajalik?

Lugemata postitus Postitas ulvar »

swift kirjutas:
ulvar kirjutas:Noo ega sa ei pea siis tuludekas seda lisama...ise pole juba aastasid seda lisanud ja pole ka probleeme olenud...kuigi summad jäävad alla 60 000 eeku/a ja pole kunagi mingeid makse maksnud...

Maksud on võõras sõna:)

See on juba igaühe enda valik. Mina rääkisin, kuidas asi seaduslik on ja kuidas ma ise asju ajan.

Kui jätad tulud deklareerimata ja maksuamet selle kunagi avastab, siis on neil õigus ka 7 aasta tagused maksud sinult sisse nõuda.
Selleks ajaks võib sul teenitud raha juba ammu kulutatud olla ja oledki riigivõlglane.

Muidugi on soov kah teha ametlikult aga mahud on liigaväikesed, et sellest veel makse tasuda...
Kui kuu käive seal 10k eeku juures siis on ilmselge, et selliste mahtude juures pole mõistlik makse tasuda ja ametliktult teha...kui kuu käive seal 100k eeku siis on juba mõistlik firma vormistada
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Oma firma - kas vajalik?

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Ulvar, kui sul kuu kasum on nt 300 €, siis on soovitav vähemalt FIEks panna ennast, kui mitte OÜ teha.
Ilma FIE staatuseta julgeks olla nii kuni 50€/kuus kasumiga.

Suuremad summad jäävad kergemini süsteemi sisse ja varem või hiljem võib MTA sulle sappa sattuda.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Vasta