Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
marten66
Moderaator
Postitusi: 421
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Üks mõte tekkis.
Vaatasin foorumi kasutajaid memberlist.php - 1712 kasutajat 69 lehe peal.
Arvutame osades. Kui siin oleks 69 liiget ainult, siis:
31 nendest ei ole teinud ühtegi postitust - ca 45%
12 on teinud ainult ühe posti - ca 17%
12 on teinud 2 kuni 6 posti - ca 17%
6 on teinud 7 kuni 22 posti - 9%
4 on teinud 23 kuni 300 posti - ca 6%
ja üks on teinud 330 kuni 1825 posti - ca 1,5%

1 liige 69st teeb enamus postitusi :D

Taavi, kas sul on listis kõigi 1712ne liikme e-mailid? Mõtlesin, et kui siin oleks müügil nt e-raamat/ veebipõhine kursus mingil sihtgrupi lemmikteemal, nt "Internetis raha tegemise alustamine", "Oma blogiga raha tegemine" vms, mille hinnaks oleks nt 19€ kuni 29€, siis saaksid selle pakkumise kasvõi ühe korra kõigile 1712le e-mailile saata kui admini-kirja. Mõtlesin ise just mingi sellise e-kursuse failidest kokku panna.
Ja siis oleks vb suurem motivatsioon foorumit arendada. Mis arvad? On see üldse reaalne? Kuidas senini foorum enda hostingu eest maksab, kui küsida tohib? :nohik:
Isegi kui külastatavus samaks jääb, siis konversioon (protsentuaalselt ja rahaliselt) oleks kindlasti suurem kui müüksid midagi, mis sihtgrupile huvi pakub rohkem.
Taavi
Postitusi: 1577
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Proovin sulle lähipäevil privaatsõnumi või meili teel pisut detailsemalt vastata, aga siin avalikult mainin ehk ära, et postituste arvu järgi kasutajate aktiivsuse vaatamine ei ole kõige mõistlikum variant. Ehk see ei pruugi kuidagi reaalse aktiivsusega kokku minna. Eriti kui foorum on aastaid eksisteerinud.

Siiani olen foorumit üleval hoidnud kas enda raha ja/või reklaamitulude eest + vähesel määral mõned kaasturunduse diilid. Ja kunagi ammu kui sai foorum ostetud, siis aitasid ka mitmed kasutajad vana omaniku võlgasid ära maksta :)

Nimekirja võid leida siit: https://rahafoorum.ee/toeta/
marten66
Moderaator
Postitusi: 421
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Toon vastuse siia sellest teemast: viewtopic.php?f=117&t=5225&p=32717#p32717
Et milliseid sms-lahendusi oleks võimalik siia foorumisse panna, mis tooksid omanikule kasumit.

Teoretiseerime siis. :nohkar:
Päris tühja koha pealt vist ei alusta, sest oled ju ennem ka siin midagi katsetanud nendega, Taavi? Mis teenused on olnud; kui popid need on olnud?
Eesmärgistamise mõttes küsin, et palju on aastas kulu foorumi ülalpidamise peale?

Alustan hoopis teisest otsast. Võid posti lugemist ka lõpust alustada.
Võtsin ette metrixi: https://metrix.station.ee/site/197/rahafoorum .(Et ennustada konversiooni rahaliselt.)
Alates 2007 augustist on olnud nädalas ca 600 külastust, amplituudiga ca 300-800, kuid enamus ikka üle 500 kül/nädalas. Tipphetkedel isegi 1000 piiri juures. Ja lagi 3367 külastust nädalas. Kuidas need tulid? Külastuse suurenedes, suureneb ka rahaline konversioon.

Eeldame, et kui siin on mingi tasuline teenus, siis on sul kindlasti rohkem motivatsiooni külastusi suurendada, nt esimese paari kuuga ca 700-800 kül/näd peale, aasta jooksul nt 1200 kül/näd peale.
Ja liikmete aktiivsus mängib ka rolli: viewtopic.php?f=95&t=5245#p32696 .Stimuleerides nende aktiivsust siin foorumis (kirjutasin ülemises postis selle e-maili asja kohta ntx), tehes uusi alafoorumeid ja mõjutades liikmeid sinna ka postitama. Kõige rohkem peaks olema sms-teenus aktiivsetele postitajatele rahafoorumi teemadel - sest promodes foorumi väärtus, promod ka sms-teenust siin lehel.

Külastuse suurendamine on juba teine teema, aga esimesena tuleks pähe twitteris piiksumine (nt jooksvatest teemadest foorumis; säutsu materjali peaks jaguma), feissi fännilehel arutelud (postitused, mis saavad rohkelt kommentaare), igakuised e-mailid liikmetele ainult kõige popimatest ja huvitavamatest teemadest foorumis, et keegi ennast listist maha ei hakkaks võtma! Passiivsetele võiks sellises vormis saata: "Tere, (nimi)! Pole sind kaua foorumis näinud. Viimase aja kõige popimad teemad on siin. Palun, võta sõna nendel teemadel: "

Kui sisuga seotud (samal teemal) toote/teenuse konv.% oleks nt 2% (enda seniste kogemuste põhjal panen selle) tähendaks, et 600st 2% ostaks seda, s.o. nädalas 12 ostu. Üks-kaks ostu päevas. Ühe sms'i tulu on suht väike sellise mustri jaoks :paha: .Nt kliendile 0,96 € teenus; tulu 0,40 €/sms x 12 ostu x 4 nädalat = 19,2 €/kuus. (külla aga 19 EURise e-kursuse jaoks ta seda ei oleks ). Et konv% suurena hoida peab see teenus olema maksimaalselt seotud foorumi sisu/teema/väärtusega. Mida rohkem erinevaid on seda parem, aga esiplaanil tuleks hoida ainult ühte-kahte peamist. Sisuga mitte-seotud/nõrgalt seotud teenused võid ka üles panna kuskile kõrvale, sest see aitab kogu tulu suurendada.

Mänguruumi saad juurde kui saad juurde sisu.
SMS-lahenduste arendamine konkreetsete teenuste jälgimise ja katsetamise teel - mis mõjub, mida ostetakse, mis hinnaga - tekitab uusi ja profiitseid teenuseid.

PEAMINE SMS-TEENUS(ED) peab andma ilmselget kasu ostjale/ foorumi kasutajale/ postitajale. See ei tohi olla mingi läila s**t. Nad peavad tahtma seda, neil peab olema vaja seda! MIDA TAHAVAD SELLE FOORUMI KASUTAJAD/POSTITAJAD (peale ühe ööga miljonäriks saamise :D )? Mille vastu on JUBA ENNEM HUVI ÜLES NÄIDATUD? Mida on juba kunagi ostetud?
Tee kasvõi küsitlus: Kallid foorumlased, mille eest te olete nõus maksma siin foorumis? Mille eest te tahate foorumile raha anda? :D

[align=center]Pilt[/align]
Ega see päris nali ei olegi. Vaata, mis vastuseid saad :nohkar: Või mõne päris hea idee saada. Mõni vastus võib olla selline:

1. Kunagi olid tasulised eristaatused. Foorumi rahalise toetamise eest saadi endale esiletõstev kasutajanime kujundus (tähtedega vms). Siit saab juba edasi arendada midagi.
Hetkel sellisel kujul: https://rahafoorum.ee/toeta/ - kui raha andmine mugavamaks teha, siis oleks toetajaid rohkem.
Sponsor - Suursponsor
Erinimeline kasutajastaatus/grupp "Rahaboss", oma valitud avatar.
Avatariga võiks ka midagi teha. Üldse ära võtta tavakasutajatelt ntx, nagunii mingit sodi pannakse endale sinna :S Ja siis tulevad sponsorite bännerid ka rohkem esile.
Sponsorid võivad allkirjas bännerit hoida. Tavaline sponsor 1, suursponsor 2 ntx.
Ja siis avatariga kasutajad adminnid, moded, sponsorid tulevad rohkem esile. Kuna moded tahavad ka kindlasti makse maksta, siis tuleks sponsorlus ja tegevusroll eraldi hoida.
Ja kõikide toetajate vahel loosid välja mingit nodi ja nänni (nt e-kursus, bisness.ee partner kuu aega).

2. Reklaam. Soovitud teemade esiletõstmine mingiks ajaks - stickyna, punase värvina või muud moodi. Nt kui ma tahan enda teemat viewtopic.php?f=117&t=5225 esile tõsta , siis lisan sõnumisse vastavalt f=117&t=5225 f117t5225 või ainult teema numbri 5225. Siit saab ka juba edasi arendada.
Paljud tahavad ju enda ref-linke igal pool promoda. Osadel ei ole isegi pangakontot veel ega töötavat PayPaligi veel ,aga moblaarve maksavad vanemad :_
Reklaami eest ollakse nõus rohke maksma kui külastatavus on suurem ja nähakse reaalajas foorumis olevate liikmete arvu.
Allkirjas rohkem/ suurem bänner. Või tavakasutajatele üldse bännerid keelata, et oleks vähem sodi (algajad nagunii promovad igast jama ka :_ )

Kui konversioon kõrvale jätta, siis nende avataride, bänneritega, sponsorlusega tuleks nagunii (minu arvates) midagi ette võtta. Samuti kasutajate NÕUANNETE/AUTORITEETSUSE/ARVAMUSE KVALITEEDI eristamine tema tegevusrollist, sponsorlusest, "Tagasiside"-protsendist ja kõneajakrediidist. Väärt nõuannetega liikmed (nt surf, pippen) ei pruugi teha siin palju poste, palju diile ("Tagasiside"-protsent), olla mode või admin ja isegi mitte olla huvitatud foorumi rahalisest toetamisest (ja Taavi euromündihoidja vedrude pingulolekust :D ) aga see ei näita nende arvamuse/nõuande madalamat kvaliteeti ja nende igakuise sissetuleku suurust. Seda saab ümbertöödelda mingiks mõistlikuks ja kasumit tootvaks lahenduseks.

3. Tasuline kasutajanime muutmine.
Need on paljuski süsteemi-sisesed väärtused, nt 10 punkti ja-nii. rate.ee järgi. Kõik siin: https://www.rate.ee/services.php?xref=250

4. Sisuga mitte-seotud teenused, nt "motiveerivaid tsitaate" kuskil eraldi lehel.

Need kaks esimest on tugevalt seotud foorumi sisuga ja võivad konversiooni 3-4 %ni viia. Tegelik tulemus võib hoopis teine olla. Kui neid kõiki rakendada, siis võib tulemus olla üldse 0 kuni 30% koversiooni vahepeal. Proovimise käigus saab korrektuurid teha.

NUMBRITEST
Nende hindadega saad mängida. Ja ajalise kehtivusega saad mängida .
[align=center]Nt kui kaua reklaami saab hoida 0,64€ eest;
kui kaua sponsori staatusega saab olla 2,49 € eest.[/align]
Hinna ja ajalise kehtivuse suhtega mängimine võib olla siin oluliseks teguriks konversiooni suurendamisel! Tuleb hoolikalt läbi mõelda see osa.
[align=center]Lõppkasutaja hinnad ja sinu tuluosa:
Hind - Tulu
0,32 € - 0,13
0,64 € - 0,27
0,96 € - 0,40
1,60 € - 0,64
2,49 € - 1,00
3,20 € - 1,33[/align]

Ja nüüd loe seda posti tagurpidi lõik haaval :)
Mida arvad? Kui reaalsed need on?
Palun, vasta küsimustele ka, mis tekstis olid, siis saan veel ehk täpsustada.
Kas pani mõtte mingis suunas liikuma?
Võid ju neid PayPalile tasumisega ka proovida, aga mobiilmakse eeliseid ta ei pruugi üle trumbata. PayPalis on ju raha, moblas on lihstalt "kõneaeg" :D
Kui mingi teenus väga popiks läheb, siis võid koodijal lasta automaatseks teha mingi koodijupiga.

Märten
:nohkar:
Viimati muutis marten66, 18 Mär 2012, 20:05, muudetud 2 korda kokku.
marten66
Moderaator
Postitusi: 421
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas marten66 »

deathace kirjutas:/---/ postituste arvu järgi kasutajate aktiivsuse vaatamine ei ole kõige mõistlikum variant. Ehk see ei pruugi kuidagi reaalse aktiivsusega kokku minna. Eriti kui foorum on aastaid eksisteerinud.
saad millegi järgi öelda kui palju keskmiselt päevas registreeritud liikmeid foorumist läbi käib?
marten66
Moderaator
Postitusi: 421
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Siis veel üks võimalus, kuidas konversiooni tõsta: https://rahagramm.blogspot.com/2012/05/r ... saidi.html
Siia sobiksid ideaalselt kõik selle finantsteenuste reklaamid, sest siinne kasutajaskond on vastav. Ja tasu ei pea tšekina ootama ja kartma, et palju % sealt maha läheb.
bikeboy
Postitusi: 332
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Foorum võiks aktiivsem küll olla :)
marten66
Moderaator
Postitusi: 421
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Ärihuvilistel 16 - 30 (noor)meestel peaks olema siin rohkem midagi huvitavat teha/ õppida / teenida.
Taavi
Postitusi: 1577
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kas sul on ka mõni konkreetne teema või funktsioon mõttes, mida sa tahaksid siin näha?
bikeboy
Postitusi: 332
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Foorumi ülesseehitust võiks pisut muuta. Hetkel väga kirju see värk. Mingi uus theme ja pisut mudimist.
Ringi surfates foorumis tunnen ka, et väga palju on sellist jama mis pigem ajab segadusse, kui tooks kasu.
Foorumi alamteemasid tõmbaks ka koomale, et foorum tunduks aktiivsem. PS! Hetkel 34 erinevat alamteemat.

Mingi hetk oli väga populaarne ettevotja,ee foorum. Nüüd vaikus. Raha foorum võiks rohkem ka (alustavaid) ettevõtjaid koondada.

Lisaks teeks pisikese ettepaneku moodustada Rahafoorumi "kamp" aktiivsetest kasutajatest kes saaksid ükteise teadmisi ja oskusi ära kasutada - a'la kellegil probleem veebiga, keegi soovib mingit inffi/abi, kes kuskil Facebookis laike jne. Avalikult sellist asja ei teeks aga mingi tuumikgrupiga nt. Miks mitte ka ühiselt mingi portfell koostada. Pisikese idee käisin välja ka P4R teemas, et ühine konto teha, et kiiremini payoute saada.
bikeboy
Postitusi: 332
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: Liikmete aktiivsus ja foorumi konversioonimäär

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Veel üks soovitus. Kui keegi postitab oma mingi affialte lingi kulu Teenus, siis võiks ära mainida sulgudes, et tegemist on affilate lingiga või et postitaja teenib mingit kasu sellega.
Vasta