K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Invisible

K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas Invisible »

Tere,

Olen uurinud/mõelnud, et kuhu paigutada ~ 30 000€? Kõige mõttetum
on teda hoida ju kodus kapipeal. Leidsin internetist 3 hoiustamis varianti:

ERE hoius
Tallina Hoiu-Laenuühistu
Tallinna Laenukontor

Kui aus olla, siis minu jaoks tunduvad need % isegi natukene ebareaalsed. Või siis hirm,
et poole aastapärast neid ettevõtteid ei eksisteerigi. Eelnevalt sai raha paigutatud autodesse
aga nüüd tuleb talv peale, ning ei taha enam rapsida nendega vaid paneks
selle kuhugi kasvama.

Kas keegi oskab anda head nõu kuhu panna või mida teha?

S.
Kasutaja avatar
marten66
Moderaator
Postitusi: 273
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Ai kurja, selle eest annab ju kümme korralikku äri püsti panna :D
Investeeri enda ettevõtlusesse.
Igasugused hoiused on minu arvates kõige mõttetum koht ever. Isegi mõttetum kui kapi peale panna.
Kiirlaenud - Ärivõime & Ettevõtlus | Töö netis & lisaraha | Ajahaldus & Produktiivsus
Invisible

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas Invisible »

Kümnest korralikust ärist on asi kindlasti kaugel usun, aga kui sul ideid on siis äkki jagad ühtegi neist?

Ettevõtlusesse ei ole enam suurt panustada, kuna 2 toimivat ettevõttet on olemas ja töötavad väga
edukalt. Miks hoised mõttetud on? A la, et parem hoia kapi peal seda.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Hoiused on selles mõttes mõttetud, et nende tootlikkus jääb tavaliselt inflatsioonile alla ja tingimused on selles mõttes kehvavõitu, et enne tähtaega vajadusel välja võtta ei saa (st saab, aga sellega kaasneb mingil kujul trahv).

Hoiu- ja laenuühistutest natukene siin: https://rahafoorum.ee/hoiu-ja-laenuuhistud-ulevaade/
Ülejäänute kohta ei oska midagi öelda ega arvata. Tunduvad natukene kahtlased olevat.

Üldiselt see, mida sa sellise summaga teha tahad, sõltub väga suuresti sellest (aga mitte ainult):
1) milline on periood, millal sa seda raha kuskile hoiustada/investeerida tahad
2) kui palju sa mingitest erinevatest võimalustest tead või keda sa tead, kes oskaks sinu raha sinu vajadustele vastavalt ära paigutada
3) kui suurt riski oled valmis võtma
4) kui oluline likviidsus on (ehk kui oluline on see, et saaksid iga kell vajadusel oma investeeringu välja võtta, st rahaks teha).
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
bikeboy
Postitusi: 221
Liitunud: 01 Juul 2007, 12:21

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas bikeboy »

Aga miks mitte ettevõtlusesse? Mulle ei meeldi raha hoida ei kontol, rahakotis ega hoiustel. Raha peab ringlema ja tööd tegema. Kui ka hoiuste intressimäärad tõusevad, siis see siiski passiivne raha. Raha peab olema aktiivne :) Kasvõi laena see kellegile välja. Või aita kellegil kinnisvara osta.

Soovitan otsida ettevõtteid või projekte kuhu saaksid nt osaluse osta. Käi lahtiste silmadega lahti - võib väga huvitavaid asju leida. Ja mitte ainult ühekordselt vaid ka pikemaks ajaks.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Põhimõtteliselt hoiusel ka raha ringleb. Ega hoiusepakkujad raha paigal ei hoia, nad laevad selle raha välja ;)
Sisuliselt on siinkohal lihtsalt erinevus see, et hoiuse puhul sa annad osa riskist hoiusepakkujale ja seetõttu saad ka väiksemat intressi.

Liikumise kohapealt ei ole vahet, raha liigub. Lihtsalt sina ei pea seda ise liigutama :)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Invisible

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas Invisible »

aasta nüüd möödas, ning olen seda raha lihtsalt lasknud ringeld. Nimelt toodud autosid välismaalt ning need siis vaheltkasuga mahamüüdud, ning sai ostetud nn garaaz + see välja üüritud ning tootlus sellepuhul väga hea 20% aastas. Ning üks korter ostetud ning vahetatud aknad, vannituba ja wc ja muu selline nippetnäppet korda tehtud + ka välja üüritud kus 13% tootlus. Viimast plaanin aga maha müüa peagi
Veljar
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Jaan 2016, 22:37

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas Veljar »

Kas siin foorumis või kuskil on mingi teema ka äkki, kus saaksid kokku inimesed, kellel natuke vaba raha ja teised kellel on mingid väikesed projektid, milleks oleks lisaraha vaja. Ala mingid head otsad-diilid, kust raha kiiresti tagasi saab vms.
Minul näiteks väike soetatud kinnisvaraobjekt, millel näen üüripotentsiaali ja millega oleks ideaalne proovida üüriäri, mis peaks sissepandud raha tagasi teenima ca 5-7 aastaga. Kuna aga endal ei ole võimalik sellega lõpuni minna rahaliselt, siis hetkel on ta mul koormaks, kuna kommunaal jookseb ja enda raha seisab. Sooviksin ka leida kedagi, keda kampa võtta või kogu täiega selle maha müüa. Ideaalseks sobiks keegi selline nagu siin teemaalgataja.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: K: Kus hoiustada või investeerida - 30 000€?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Veljar kirjutas:Kas siin foorumis või kuskil on mingi teema ka äkki, kus saaksid kokku inimesed, kellel natuke vaba raha ja teised kellel on mingid väikesed projektid, milleks oleks lisaraha vaja. Ala mingid head otsad-diilid, kust raha kiiresti tagasi saab vms.
Minul näiteks väike soetatud kinnisvaraobjekt, millel näen üüripotentsiaali ja millega oleks ideaalne proovida üüriäri, mis peaks sissepandud raha tagasi teenima ca 5-7 aastaga. Kuna aga endal ei ole võimalik sellega lõpuni minna rahaliselt, siis hetkel on ta mul koormaks, kuna kommunaal jookseb ja enda raha seisab. Sooviksin ka leida kedagi, keda kampa võtta või kogu täiega selle maha müüa. Ideaalseks sobiks keegi selline nagu siin teemaalgataja.
Saada mulle kiri taavi@rahafoorum.ee täpsema infoga projekti osas.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta