Uue mittekäibemaksulise firma loomine

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
moneymaker
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mai 2013, 00:19

Uue mittekäibemaksulise firma loomine

Lugemata postitus Postitas moneymaker »

Tere, on plaanis luua mittekäibemaksuline firma algseks kapitaliks on plaanis sisse panna 200-300€, et saaks hakata vaikselt teenust pakkuma ja firmat reklaamima. Nimelt tekkis sellega seoses paar küsimust, kui kaua on mul aega põhikapital täienisti sisse maksta (2500€). Millistel juhtudel võib EMTA tulla kontrollima pabereid ja muid asju ning milleks ma peaksin sellisel juhul valmis olema? Kas internetis firma registreerides tuleks mul käia ka notari juures mõndasid pabereid vormistamas ja kui jah siis milliseid täpsemalt?

Küsimusi on veel palju hetkel jään ootama mõnda head inimest kes nõustaks natuke ja vastaks nendele küsimustele.

Tänud juba ette! :)
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Uue mittekäibemaksulise firma loomine

Lugemata postitus Postitas pippen »

moneymaker kirjutas:Tere, on plaanis luua mittekäibemaksuline firma algseks kapitaliks on plaanis sisse panna 200-300€, et saaks hakata vaikselt teenust pakkuma ja firmat reklaamima. Nimelt tekkis sellega seoses paar küsimust, kui kaua on mul aega põhikapital täienisti sisse maksta (2500€). Millistel juhtudel võib EMTA tulla kontrollima pabereid ja muid asju ning milleks ma peaksin sellisel juhul valmis olema? Kas internetis firma registreerides tuleks mul käia ka notari juures mõndasid pabereid vormistamas ja kui jah siis milliseid täpsemalt?
Tere,
Äriseadustiku järgi tuleb osakapital ära tasuda esimesel võimalusel. Firma pankroti korral nõutakse veel tasumata summa eraisikutest omanikelt välja. Firma ei saa ka enne kasumit omanikele välja maksta kui osakapital on tasutud. Üldjuhul makstaksegi osakapital ära tekkivast kasumist.

Mitte km-kohuslast alustavat firmat ei tule EMTA ilmselt nii pea kontrollima, eriti kui töötajaid ka veel pole. Internetis registreerides notaris käima ei pea.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Uue mittekäibemaksulise firma loomine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tegin nüüd teema ka kleebiseks. Ettevõtte registreerimise kohta lühijuhis siin muidu:
viewtopic.php?f=82&t=5509
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
moneymaker
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Mai 2013, 00:19

Re: Uue mittekäibemaksulise firma loomine

Lugemata postitus Postitas moneymaker »

No selge, aga ehk oskad veel öelda, kuidas see nn pankrotti seis võib tekkida, mida peaks ette vaatama, et seda ei juhtuks jne..
Kasutaja avatar
ulvar
Postitusi: 83
Liitunud: 04 Nov 2008, 22:09

Re: Uue mittekäibemaksulise firma loomine

Lugemata postitus Postitas ulvar »

200-300 firma turundus ja teenuse pakkumine...kas summa veid pisike pole...kui pole saladus siis mis teenust pakud ja kellele
Kasutaja avatar
pippen
Postitusi: 201
Liitunud: 10 Okt 2006, 18:04

Re: Uue mittekäibemaksulise firma loomine

Lugemata postitus Postitas pippen »

moneymaker kirjutas:No selge, aga ehk oskad veel öelda, kuidas see nn pankrotti seis võib tekkida, mida peaks ette vaatama, et seda ei juhtuks jne..
2 peamist põhjust:
1) Võtad firmaga äri arendamiseks laenu ja ei suuda seda tagasi maksta.
2) Ei suuda hankijate arveid ära maksta (nt. mingi suuremahulise teenuse eest).

Kui kellegi ees kohustusi pole, siis pole ka pankroti ohtu...
Vasta