Crowd Funding kampaaniad

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
YesCredit
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Apr 2014, 16:32

Crowd Funding kampaaniad

Lugemata postitus Postitas YesCredit »

Olen tähele pannud, et praegu on väga kuumaks teemaks Crowd Funding. Erinevaid portaale tuleb aina juurde ja juurde. Kui mujal maailmas on see teema juba mõnda aega hoogu võtnud, siis Eestis suhteliselt uudne. Ei ole ka Eestis ju päris oma Crowd Funding platwormi, kuigi see on juba arendamisel ning peatselt tuleb turule platvorm nimega INVESTLY.

Proovisin ka ise kätt ühe portaaliga (www.fundedbyme.com) ning tegin ka ühe kampaania (https://www.fundedbyme.com/en/campaign/ ... s-interest), kus saab siis oma investeeringu eest vastutasuks Eestis toimetava kiirlaenu ettevõtte osakuid ning esimesel aastal intressi 10,9%. Miks valisin FundedByMe platvormi... eelkõige sellepärast, et see ei ole vaid lokaalne (ühes riigis), vaid avatud investoritele kogu Euroopa Liidus (ja Singapuris). Hetke seisuga on kampaania olnud edukas, investoreid kokku 18. Kokku on plaan koguda investeeringuid summas 99 500 €. FundedByMe kasuks sai otsustatud ka sellepärasat, et seal on võimalik teha EQUITY põhiseid kampaaniaid.

Millised on muidu arvamused Crowd Funding kampaaniatest ja portaalidest? Kas keegi on mõnes osalenud ja saanud ka vajaliku investeeringu oma ärile? Ehk on häid kogemusi ja soovitusi jagada?

Martin

Taavi
Postitusi: 1611
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Crowd Funding kampaaniad

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Siin 5. punkti all veidi ka kirjutasin crowdfundingust. Eestis tegelikult täitsa olemas selline asi, nagu hooandja, aga viimati oli see ainult loovtööde jaoks mõeldud.

Isiklikult kogemust ei oma selles vallas, aga kindlasti tubli arengupotentsiaaliga valdkond ja ettevõtluse mõttes mõnus koht oma toote-/äriideed testida (v.a. juhul, kui see tõesti väga hea idee on, mida keegi teine väga lihtsalt järgi saab teha...siis võib keegi selle lihtsalt ise ära teha enne, kui su kampaania otsa saab).

Vasta