Finantseesmärkide töötuba

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
Anti
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mär 2015, 10:51

Finantseesmärkide töötuba

Lugemata postitus Postitas Anti »

Tere!
Tänase ülesande edenemine.
Kuidas läheb?

Sõnaga, kas keegi veel otsustas selle võimaluse kasuks ja püüab seda ka teha? Arutaks teemat, teemasid.
Taavi
Postitusi: 1577
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Finantseesmärkide töötuba

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Olen neid harjutusi erineval ajal ja pisut ka erineval kujul ikka korduvalt läbi teinud ja üsna palju on fookust ja motivatsiooni juurde andnud selles võtmes, et on mingi konkreetsem siht ees. Kuidas endal edeneb? Tekkis mingeid küsimusi?
Anti
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mär 2015, 10:51

Re: Finantseesmärkide töötuba

Lugemata postitus Postitas Anti »

Tänan küsimast! Arvan, et edeneb normaalselt. Kuigi välja sõelunud eesmärgid on kuidagi vildakad, minul. Esikohal (hetkel) on elukaaslane, teisel kohal (hetkel) on varem pensionile saamine. Jõudsin järeldusele, et peaksime arutama "finantseesmärgi" mõiste sisustamise teemal, kuidas keegi sellest aru saab. Kas peaks ülimaks finantsiliseks eesmärgiks olema finantsiline kirjaoskus, seega oskus kasumlikult investeerida? See oleks oskus, mis laseb su kõigil eesmärkidel paremini elustuda ja oskus, mida jätkub me teadliku elu lõpuni ja ka kindlustab meid meie elu lõpuni. Samas selline mõiste nagu kapital, kui oled olnud normaalne investor aga ei soovi enam rohkem riske võtta, siis kuidas kogunenud kapitali säilitada, hoida. Või ei saa neid lahus hoida ja need on sisuliselt üks ja see sama.
Veel pensionist, kui töö on meeldiv, siis ei soovi keegi varem pensionile minna, kuna meeldiv töö on parim viis aja veetmiseks. Siit siis pigem eesmärk meeldiva töö leidmine. Esimese hooga tundub aga üsna hoomamatu ülesandena, tuhande pisiasjaga ja vajaliku info leidmise keerukusega. Pead ju ka aru saama, kes sa ise oled? :)
Taavi
Postitusi: 1577
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Finantseesmärkide töötuba

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Usun, et see on täiesti normaalne ja sagedane olukord, kus tegelikult esimeste eesmärkide seas on sellised teemad, mis ei ole otseselt rahaga seotud. Sa oled siinkohal muidugi teinud hea tähelepaneku, et näiteks selleks, et elukaaslasega rohkem aega saaks koos veeta või mõnusamat elu nautida, on ka siiski mingil määral raha vaja ja passiivsed tulud investeeringutest on selleks igati hea meetod, kust alustada.

Isiklikult olen sedalaadi "konfliktile" lähenenud sellest aspektist, et kui näiteks elukaaslane on tähtsamal kohal kui finantsiline vabadus, siis see tähendab, et ma küll töötan finantsilise vabaduse kallal, kuid ei tee seda elukaaslasega kooselu rikkumise arvelt.

Väga hästi tõid välja ka selle, et tegelikult sinu esimesena kirja pandud eesmärk ei pruugigi tegelikult see õige eesmärk olla. Ehk võib-olla sa ei tahagi varem pensionile minna, vaid tahaksid hoopis paremat tööd teha? Eks siinkohal on sinu enda asi läbi mõelda, miks sa varem pensionile tahad minna. Heaks tööriistaks võiks siinkohal olla 5 miksi harjutus, kus küsid endalt: miks varem pensionile saamine minu jaoks oluline on? seejärel küsid, miks see vastuseks saadud asi oluline on jne. Võid jätkata, kuni tundub, et jõuad tõelise aluspõhjuseni. Sealt siis võid juba edasi vaadata, kuidas seda alusprobleemi lahendada saaks ja vahest ei ole see varasem pension enam üldsegi oluline...

Samamoodi võin garanteerida, et need eesmärgid ja prioriteedid aja jooksul muutuvad, nii et ka selles osas ei ole mõtet liiga fatalistlikult järeldada, et kui täna olid sellises järjekorras, siis elu lõpuni peab see tingimata nii olema ;)

Tasub vähemalt iga paari aasta tagant neid harjutusi uuesti teha ja asju läbi mõelda.
Vasta