Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Seletan selle õpetusega ära, kuidas praeguse süsteemiga on võimalik saada rohkematesse laenudesse sisse. See aga ei tähenda, et seda tegema peaksid, kui need laenud ei vasta sinu riskitaluvusele või see süsteem sinu jaoks liiga riskantne tundub.

Hispaania, Soome ja Slovakkia laenudega vist väga suurt probleemi ei ole, aga kohati võib ka ilmselt seal seda lahendust kasutada.

1. A600-900 laenud
Kui vaadata laenutaotluste arhiivist ajataotlusi, siis jääb silma, et praktiliselt kõik ajataotlused on skooriga A1000 (on mõned üksikud erandid) ja valdav enamus neist taotlustest on Eestist.

Profiilide järjekord tehakse lähtuvalt profiili intressist, nii et madalama intressiga profiil saab järjekorras eelise (loe täpsemalt siit, ingl.k juhend - https://www.bondora.ee/en/invest/invest ... nvestments).

Seega, saab omale teha profiili, mis investeeriks A600-900 laenudesse (neis riikides, kuhu investeerida soovid), nii et sead minimaalseks intressiks 6%. Sellega peaksid saama praktiliselt kõikidesse A600-900 laenudesse ja kuna need on praktiliselt kõik kiirtaotlused, siis saad ka täpselt selle intressiga, millega need taotlused tehti.

Samal ajal jääb muidugi siiski ka väike risk, et tulevad mõned ajataotlused või mõned madalama intressiga kiirtaotlused, mille puhul saad ka need laenud siiski endale. Kuigi minu kogemuse põhjal tundub, et keskmiselt saad siiski parema intressiga laenud kätte ning ülejäänud võid järelturul maha müüa (mõnikord ehk isegi kasumiga, kuigi madala intressiga laenude puhul tuleb allahindlusega pakkuda).

2. B ja C grupi laenud.
Jällegi sama loogika. Ainus erinevus on siin see, et eelmises punktis kaasnevat riski ei ole, sest kõik B ja C grupi laenud on kiirtaotlused ja sealne minimaalne intress on 28% (B) ja 30% (C). Seega, kui neid laene soovid, siis ei ole mõtet kõrgema intressiga profiili teha, kui 6%, sest niikuinii saad 28%+ või 30%+ ja sellega suurendad tõenäosust, et saad sisse (minu kogemuse põhjal 100% juhtudest).

3. A 1000 laenud.
Ka siin on võimalik sama metoodikat kasutada, kui kogemus näitab, et neid ajataotlusi tuleb Eesti puhul liiga palju ja päris mitmed kiirtaotlused on samuti madalama intressiga.

Teoreetiliselt on neid laene ka lihtsam müüa, aga 12% või allapoole taotlused tuleb siiski järelturul allahindlusega maha müüa, mis võib lõpuks hoopis tootlusele kahjumlikult mõjuda.

Kui aga otsustad, et võiks proovida, siis skeem on jällegi sama, et paned intressi madalaks (mida madalam, seda rohkematesse taotlustesse sisse saad), et rohkematesse taotlustesse sisse saada. Üsna suure tõenäosusega saad ka päris mitu väga madala intressiga laenu.

Et nende hulka veidi vähendada, siis õhtul 17-18 vahel tuleks see profiil pausi peale panna. Vastasel juhul teeb see panused ka kõigisse juba turul olevatesse ajataotlustesse ca 19 ajal, mis tähendab, et saad veelgi enam väikese intressiga laene, mis soovi korral tuleb ilmselt allahindlusega maha müüa või siis alles hoida.

Isiklikult olen suurest uudishimust kõik need 3 strateegiat ära katsetanud. 1. ja 2. on andnud päris häid tulemusi, 3. puhul sain küll kogu aeg kõik oma vaba raha ära investeeritud (isegi €200 €10 kaupa ühe päevaga, kui teised kurtsid taotluste puuduse üle), aga keskmine intress jäi lõpuks ca 20% kanti (seda peale osade laenude müüki, kust ilmselt sain kokkuvõttes ka pisut kahjumit).
Kui see on sinu jaoks piisav tootlus, siis ilmselt võib proovida, aga minu jaoks on hetkel olemas veidi paremaid alternatiive.
PS! Tasub silmas pidada ka seda, et kui seda strateegiat kasutavad liiga paljud, siis tulevad ka tulemused halvemad, sest:
a) võid siiski hakata ühel hetkel väiksematest laenutaotlustest välja jääma
b) ajataotlused lõppevad veelgi väiksema intressiga.

Uus süsteem kaotab need võimalused õnneks ära, nii et kogu järjekord muutub õiglasemaks. Senikaua aga saab sellega ebaõiglase eelise.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tänaseid A1000 EST laene vaadates on näha, et näiteks 4000 € taotlusse sisse saamiseks peaks profiil olema seadistatud max 12% intressi peale, 7000 € taotluse puhul piisab 14% intressist.

Samas, tundub, et endiselt tehakse ka taotlusi 15% intressi peale, nii et kui nii madalat intressi mingil põhjusel ei taha välja anda, siis tuleb leppida, et jääd väiksematest taotlustest välja.

Isiklikult olen praegu seadistanud profiili 16% peale, sest sellega tundub, et jääb enamikest madala intressiga taotlustest välja, kuid suurematesse veel osaliselt saab sisse.

Homme peaks aga süsteem eelduste kohaselt muutuma, nii et õhtul võib ilmselt intressid sellisele tasemele panna, millega oled nõus investeerima ja see ülalkirjeldatud strateegia kaotab oma mõtte.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Sätin oma pakkuja ala 25% ja siis satun mingisse järjekorda nagu ma olen aru saanud, et vahet pole kas % on 1 või 25 võimalused võrdsed? Peale selle muidugi, et 25%-ga ei pääse 20% laenu sisse loomulikult.
Tänud!
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

redskruf kirjutas:Sätin oma pakkuja ala 25% ja siis satun mingisse järjekorda nagu ma olen aru saanud, et vahet pole kas % on 1 või 25 võimalused võrdsed? Peale selle muidugi, et 25%-ga ei pääse 20% laenu sisse loomulikult.
Tänud!
Nii ta plaanitud on jah. Tingimuseks on lihtsalt see, et sina oleksid kauem sellisesse laenu investeerimist oodanud, kui teised. Ehk siis viimane investeering sellisesse laenu oli kauem aega tagasi.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tänasest uudiskirjast tuli ka välja, et ajataotlused võetakse ära, aga muud muudatused tulevad hiljem. Seega, süsteem töötab veel mõnda aega edasi ja tundub, et edaspidi on ka keskmine intress siis ilmselt kõrgem, kuna minimaalne lõppintress on kõrgem (enam ei saa 6% peale kukkuda uute taotlustega).

Usun, et juba homme saab näha rohkem profiile 6% intressi peal.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Panin eile õhtul omal ümber need juba ja laene ei saanud pool päeva siis timmisin tagasi ja näkkas. Praegu siis saab sama "taktikaga" lasta? Tuleb kuskil mingi ametlik teade ka, et NÜÜD(!)?:)
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Pakun, et sel nädalal ilmselt veel midagi ei muutu. Tõenäoliselt tuleb ära oodata, kuni need praegused ajataotlused on lõpuni jõudnud.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tundub, et profiilide järjestuse muudatus on ära tehtud. Minu jaoks isiklikult on see negatiivne vähemalt siiani olnud, sest pole kaks päeva ühtegi laenu saanud (ilmselt sain enne liiga palju :D), aga pikas perspektiivis on kindlasti positiivne, sest süsteem on õiglasem. Eks nüüd on lihtsalt Bondora poolt vaja piisavalt palju turundust teha, et kõik siiski piisavalt laene saaksid.

Ühesõnaga, ülevalpool kirjeldatud lähenemine enam ei tööta ja võib oma profiilid seadistada selle intressi peale, millega oled nõus laene välja andma.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Vaatasin ka eile laenudesse investeerijaid ja min. %-id olid segamini, et vist on käiku läinud. Nüüd jälle täielik vaikus, peab järelturul rohkem tegusid tegema, et raha liikuma saaks?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Eks näis. Ma ootan ilmselt järgmise nädala keskpaigani, et näha, mis seis on. Aga muidu tõesti, üks variant on järelturg ja teine variant seadistada laiemate kriteeriumitega isepakkujad.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Bondoras täielik ikaldus. Kolme päeva jooksul 2-3 laenu, nii vist eriti kaugele ei jõua seal :) Kuidas teistel sujub seal?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Hetkel on tõesti veidi raskendatud see laenude saamine, kuigi täna tundus olevat juba tunduvalt rohkem taotlusi, kui varasematel päevadel. Ilmselt läheb aega, kuni järjekord ringi peale teeb. Arvesta, et investoreid on ligi 5500 ja ühte laenu saab heal juhul ca 100 inimest.

St, et ringi peale tegemiseks peaks keskmiselt tulema 55 sama riigi, krediidigrupi, krediidiajaloo ja intressiga taotlust, mis tähendab, et A1000 puhul on konkurents üsna tihe.

Üks variant suuremat positsiooni võtta on ilmselt järelturg, aga muus osas tuleb oodata, kuni laenutaotluste läbitöötamine efektiivsemaks muutub ja rohkem taotlusi kiiremini läbi hakkab käima.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kuidas seis on? Ma isiklikult sain täna 3 laenu sisse. Ühe panen küll kohe müüki, sest väga palju selliseid esialgu omada ei soovi ja osaliselt tahan ka lihtsalt näha, kui suurt nõudlust selliste järele on.

Aga siin paar mõtet ka, kuidas rohkem laene saada. Need pole küll kõigi jaoks kasutatavad, aga mõtteainet sellegipoolest.

Kuna iga kasutaja omab igas järjekorras ühte kohta, siis lähtub siit loogiliselt, et kui on mitu kasutajat, siis on kokkuvõttes ka mitu kohta järjekorras. Teisisõnu, kui investeerid näiteks eraisiku ja ettevõtte alt, siis saad rohkematesse taotlustesse sisse.

Samamoodi ka näiteks juhul, kui näiteks abikaasal/elukaaslasel on konto, siis kahe konto alt jällegi rohkemate järjekordades.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Täna hakkas mul ka lõpuks liikuma see asi natukene. Võtsin omale Hispaania laene ka sekka ja sealt haakis ka paar tükki. Järelmüügist paar tükki soetanud aga tundub, et see järelmüük on rohkem elavlenud, et lähevad nagu soojad saiad seal :)
Kui küsida võib siis millised laenud müüki poetasid, et mis ei istunud nende juures?

Tänan!
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kuna mul kontol seda raha nii väga ei seisa, siis eelistan ikkagi järgiproovitut ehk Eesti turgu. Müüsin slovakkia laenu maha.

Aga selle eelmise lähenemise kohapealt veel üks väike nüanss, millele tasuks ilmselt tähelepanu pöörata. Et kui mitmekesi investeerida, siis võib sattuda samade laenude otsa ja sellega oma riskihajutamise profiili paigast lüüa. Ühesõnaga, peaks vahepeal portfelli võrdlema ja topelt laenud nt maha müüma, kui see hajtuamise liiga paigast lööks.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Laenude kohapealt on viimased päevad üsna lahjad olnud, kuigi laenumahtu on väga tublisti. Sain jälle ühe slovakkia laenu ainult ja muud pole tulnud.
Kuidas sul?
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Suht vaikus siin ka, sain täna vist ühe Hispaania laenu ja kogu muusika. Peaks omale ka isepakkujasse slovakkia panema, millegi pärast pole ma seda teinud. Kuidagi lahjaks on ka mu bondora külastatavus jäänud täna väga hõredale liiklusele. Muidugi raha hakkab ka seal lõpuks "otsa" saama, et huvi säiliks tuleb vist juurde investeerida sinna aga nüüd ei teagi, kui palju siin kuus välja läheb üldse. Sellise temopga (25-50€ laenud) kuus väga palju ei lähe aga isegi võib täitsa piisata. Lihtsalt alustasin alles (aprill) sain neid laene uksest ja aknast, harjusin selle 2 nädalaga juba ära. Ei kujuta ette mida vanad olijad tunnevad :)
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Noh, kui kuu peale 4-5 laenu välja läheb, siis €50 korral 200-250 euri investeeritud. Ainus jama, et siis võtab üsna kaua aega, et optimaalne hajutatus kätte saada. Aga ei ole see madalseis midagi uut. Pigem oli see vahepealne 10 laenu päevas tempo eriolukord. Ei taha mõeldagi, mis nende kontol toimus, kes süsteemi lahti ei hammustanud või ei julgenud madalamaks intressi panna (isegi olin tegelikult suure osa ajast 20% peal ja sain vist veelgi vähem kui praegu).

Samas laenumahud on jällegi portaalis üsna suured, nii et vaatame, kuidas läheb. Ehk peab tõesti lõpuks selle sammu ära tegema ja ettevõtte kaudu ka investeerima hakkama :)
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Kuidas rohkematesse Bondora laenudesse investeerida?

Lugemata postitus Postitas redskruf »

No mul mõni sõber möllab ka bondoras ja mõtlevad, et mis jant on laene nagu üldse ei tule, kui tuleb siis ainult välismaa jne. Vaatavad ainult sealt "investeeri" alt ja ei tea, et need mis isepakkuja hoobilt täis paneb need ei tulegi sinna. Pärast on "aaa nii käib see jh" :)
Aga kellel see võimalus ja kes vabast rahast lahti ei saa nii kiiresti siis tõesti kahe konto alt laenamine päris hea mõte. Mul endal ettevõtte kaudu inves. võimalus puudub, kuna lihtsalt pole:)
Vasta