Bondoras suurema tootluse saavutamine

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kirjutasin sel teemal ka postituse:
https://rahafoorum.ee/kuidas-bondoras-ke ... t-teenida/

Siin võiks seda teemat täpsemalt edasi arutada, kui kellelgi soovi ja huvi on.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Minule, kui algajale Bondoras tegutsejale oli see väga hea postitus! Eriti huvitav oli link, kus üks arvutas seal riski erinevate laenajate vahel, ala mees/naine, kus elab jne. Kui selliseid ülevaateid leiaks veel oleks väga muhe :) Järelturul ka nüüd huvitavam "tuhnida". Suured tänud, väärt post!
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Algajale soovitaksin pigem hajutada vähemalt 300-400 laenuühiku vahel. Ja kui mingi selline portfell koos, siis võib hakata muus osas katsetama ja ehk suuremaid riske võtma.

Sõltub muidugi ka sinu riskitasemest. Vastasel juhul võid lõpetada nagu mitmed teised investorid, kes on mõtelnud, et suudavad riski ette ennustada, aga lõpetavad hoopis kahjumis, sest võtsid liiga suure riski paari laenu investeerides. Kahjuks laenudesse investeerides ühe laenu tasemel üsna võimatu riski ette ennustada.

Võid küll valida, kuhu sa seda raha paned, aga vali mõni selline kriteerium, millele vastab piisavalt laene, et saaksid enda riski tublisti hajutada.

Tasub ka meeles pidada, et kui data export tabelis näitab, et neid laene oli viimase aasta jooksul 100 tk ja need vastavad kriteeriumitele, millesse enamik investoreid investeerivad (a la A1000 EST), siis on üsna väike tõenäosus, et sa neist kõigisse sisse saad. Kui hästi läheb, siis ehk 50%. Kui see on ainult mingi spetsiifiline osa neist A1000 EST laenudest, siis on tõenäosus veelgi väiksem, et sa oma profiiliga piisavalt just neid laene tabad.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

3% default tähendab, et 3% sellistest taotlustest on hapuks läinud. See on küll väiksem kui 5%, aga kui sul on võimalik saada ainult 3 laenu sajast taotlusest, siis võib juhtuda, et saadki selle 3% endale ja sinu kaotus on ligi 100%.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Ma saan täitsa aru, et hajutamiseks 300-400 laenu, aga miks ma ei võiks siis kohe(olgugi, et algaja) hakata terasid sõkaldest eraldama ja paremat tootlust saama? Mulle on need mõningad nipid juba nn. ette öeldud ja hakkaks ikka kohe sellega tegelema parema tootluse saamiseks. Enda riskitase on kõva, sest elatis ja leib tuleb lauale pokkeri mänguga(ka sulle tuttav tegevus, vist oled seda proovinud millalgi). Ja see ei ole nüüd nii: lähen ja laksan. Proovin pigem nii, et õpin teiste vigadest.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Suurim probleem, kui tahad sellega alustada, siis ilmselt tuleb ette see esimene põhjus, mille ka artiklis välja tõin:
"Sul seisab kontol palju vaba raha. Sa võid küll teenida 30% 500 eurose investeeringu pealt (150 €), kuid kui su kontol seisab 5000€ tühjalt ja teenib 0% (miinus inflatsioon), siis oleks märksa tulusam investeerida 5500€ kasvõi juba 5% tootlusega (275€)."

Muidugi võib ka fokusseerida nii, et oleks neid rohkem, aga kui kõrval seisab suur hunnik raha, mis teenib 0%, siis ei ole eriti mõistlik ennast ainult nende potentsiaalselt suurema tootlusega laenudega piirata, kui kõrval on peaaegu samaväärsed võimalused olemas ;)

Ehk et kui on soov asja veidi suuremalt ette võtta kui paar laenu kuus, siis ei maksa seda nišilaenudesse investeerimist ainsa strateegiana kasutada.
redskruf
Postitusi: 10
Liitunud: 25 Apr 2014, 11:23

Re: Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas redskruf »

Mul isepakkujad seadistatud ikka nii, et saaks võimalikult paljudesse laenudesse sisse. Põhimõtteliselt sinu õpetuste järgi, mis siin kuskil olemas olid. Ja siis seal sorteerida väheke, madalama %-ga laenud proovida järelturul ära müüa jne. Ma nüüd ei tea kas see on hea taktika aga nii ma sellest aru sain;)
Esimene eemärk mul ikka praegu raha võimalikult kiiresti teenima panna.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Bondoras suurema tootluse saavutamine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

See A1000 puhul ei tundu eriti edukalt töötavat, st, sealt saab päris palju madalama intressiga laene kätte, mida ei saa eriti maha müüa (v.a. allahindlusega, aga siis läheb ilmselt tootlus veelgi väiksemaks, kui ta alles hoides oleks). Muidugi, kui sa selle taktikaga saadava keskmise tootlusega saad rahule jääda, siis on ok. Mul kahjuks ei ole mõtet väga alla 25% hoida ja A1000 pealt hetkel ei näe, et kõrgemat keskmist oleks tulemas niimoodi :)
Vasta