Laenude refinantseerimine

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
shawty
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Mai 2017, 19:17

Laenude refinantseerimine

Lugemata postitus Postitas shawty »

Tere,

Vabandan ette, kui foorumi üldfookusest mööda panen, aga ehk on siis targemaid inimesi, kes oskavad nõu anda.

Mure järgmine: Ma pole alates veebruaris ametlikult tööl käinud (elus oli allakäik, blabla), tegin erinavid haltuuraotsi, aga raha jäi väheks. Võtsin ühe tarbimislaenu, suuruses 1000€. Kuna see tuli nii lihtsalt kätte, ei läinud kaua aega mööda, kui laenasin teise 1000€ ja siis kolmanda. Üks hetk tuli mõistus koju ja aprilli keskpaigast olen uuesti ametlikult tööl. Teenin kuus ca 800 eurot neto pluss ca 300 jootraha. Sooviksin oma laene kuskil siis nö refinantseerida, et jääks alles üks, soodsam laen. Keegi aga mind väga jutule ei taha vist võtta, kuna 3 kuud puudud ametlik töötasu. Oskab ehk keegi nõu anda - mida teha, kuhu pöörduda?


Kõike head,
S
roland1004
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mai 2017, 09:48

Re: Laenude refinantseerimine

Lugemata postitus Postitas roland1004 »

Maksa oma laenud . Õpi oma rahaasju planeerima . Säästa ja seejärel investeeri.
Ole järjekindel ära mingil juhul juurde laena ja 100% saad kõik korda.
Edu
Taavi
Postitusi: 1574
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Laenude refinantseerimine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Sinu postituse põhjal ütleksin, et oled enamusest laenudega pahuksis inimestest peajagu eespool. Sa oled viga tunnistanud ja otsustanud teadlikult, et võiks sellest jamast välja tulla. Suur osa kahjuks ei jõua selleni ja võtab omaks ohvrimentaliteedi, kus oodatakse, et keegi neid nüüd ära päästaks. Pakuks, et ilmselt sellepärast, et psühholoogiliselt lihtsalt ei jaksa selle stressiga enam teisiti toime tulla.

Selles mõttes suur tunnustus sulle ja hea meel on näha, et selle küsimusega siia pöörduda julgesid.

Kui usud, et refinantseerimine aitaks, siis tegelikult erinevatest kohtadest pakkumiste küsimine peaks reeglina tasuta olema (aga kontrolli eelnevalt igaks juhuks hinnakirjast üle). Erinevatel laenuandjatel on erinevad tingimused, mille alusel laenu antakse, nii et võid vabalt mõnest kohast positiivse vastuse saada, isegi kui vahepeal sissetulek puudus. Küll aga tasub siis meeles pidada, et vaatama peaks pakkumise KKM-i (krediidikulukuse määra), mitte ainult intressi. Kallima laenu vastu refinantseerimine teeb olukorda ainult hullemaks.

Teine variant on laenud lihtsalt kiiremas korras ära maksta. Kõige efektiivsem meetod selle tarbeks tundub olevat see, kui alustad tagasimaksmist kõige väiksemast laenust. Kirjutasin sellest ja erinevatest lähenemistest siin artiklis:

https://rahafoorum.ee/millise-laenu-maksaksid-esimesena/

Lõpetuseks ka natukene lisalugemist, et millises olukorras üldse laenu edaspidi võtta tasuks. Ehk on abiks:
https://rahafoorum.ee/millal-tasub-laenu-votta/
marten66
Moderaator
Postitusi: 421
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Laenude refinantseerimine

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Olen kirjutanud võlgadest vabanemisest siin:
Kuidas saada võlgadest vabaks ja kiirlaenu orjusest välja? https://top-kiirlaenud.ee/volgadest-vab ... eraisikul/
maugel
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Nov 2016, 22:36

Re: Laenude refinantseerimine

Lugemata postitus Postitas maugel »

Keegi kuskil sind ikka arvatavasti jutule võtad, kui oma loo ära räägid. Endal täpselt sama case, et detsembris sai võetud samamoodi "natukene" laene, sest väljaminekud olid talvel väga suured ning rahaasjadega majandamine ei tulnud hästi välja ning nüüd maksan lihtsalt 3'e erinevat kiiralenu.
Vasta