EOS krüptovaluuta

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Taavi
Postitusi: 1577
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

EOS krüptovaluuta

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Mida sellest asjast arvate? Pole ise väga kursis üldse krüptomaailmas toimuvaga, nii et kuulaks hea meelega rohkem teemas inimeste arvamusi ja mõtteid.

https://snip.ly/i1zrs
lumos
Postitusi: 93
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: EOS krüptovaluuta

Lugemata postitus Postitas lumos »

Tehnoloogia põhiselt tundub palju lubav ja ka see, et inimesed on alguses valmis selliseid koguseid raha välja käima näitab, et inimesed arvad tehnoloogiast sama mis mina. Aga sellises Mahus ICOd tõstavad alati esile mure punktid.

1) selle loojad on juba teeninud 185 miljonit, kas see on vajalik tehnoloogia arendamiseks või keegi pani selle raha lihtsalt tasku.
2) Kas me saame olla veendunud, et mõni rikkur ei ostnud näiteks 100 või enama miljoni eest võttes sellega monopoli ja turu kontrolli enda kätte ja muutes süsteemi sõltuvaks sellise mahuga "Market makerid" ei ole tervislikud ühelegile projektile, kuna on väga lihtne hinnaga manipuleerida.
3) Enamus ICOsid on ebaaus välja jaotamise süsteem. Kuna müüakse tühja õhku mingi potentsiaaliga ja see ei ole isegi kõigile kättesaadav. Mind ennast häirib enamus ICOde juures see, et ainsaks ostmis valuutaks on etherum ja nt minu arvuti peal ei jookse etherumi rahakott ja ei lubata kuskilt platvormilt kah saata. Mis muudab veelgi ebaausamaks süsteemi.

Minu pool subjektiivne arvamus..
Taavi
Postitusi: 1577
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: EOS krüptovaluuta

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Eks pikas perspektiivis on kogu krüptovaluuta puhul kasutajakogemus korralikuks probleemiks. Ma ei ole siiani kohanud ühtegi sellist, mida ka keskmine kodanik kasutada suudaks. Enne seda ei saa massidest midagi rääkimagi hakata.
lumos
Postitusi: 93
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Re: EOS krüptovaluuta

Lugemata postitus Postitas lumos »

Ideaalne Krüptovaluuta peaks olema.

Privaatne
Turvaline
Lihtne kasutada
Kiirete ülekannetega
Detsentaliseeritud
Ja ka õiglaselt jaotatud või jaotatav
Ja ka disainitud Püsivaks ja pikaealiseks

Tavalise elektron raha jaoks kõiki neid punkte ei ole vaja, enamus inimesi ei hindagi privaatsust ja detsentraliseeritust.

Praegusel Bitcoinil ja ka teistel krüptorahadel on hulga disaini vigasid mõned välistavad pikeealisuse mõned, jätkusuutlikuse ja isegi turvalisuse.

Bitcoini üks suuremaid vigasid on see, et sellel on ainult 8 kohta peale koma, mis seab limiidid selle kasvule. Kui tulevikus peaks 1 satoshi väärtus olema 100 eurot siis ei saagi osta odavamaid asju kui 100 eurot. Teine viga on aeglus ja võrgu limiteeritus.

Isegi kui EOS, loob disainiliselt perfektse valuuta, siis kas see valuuta on õiglane, see ei erinekski eriti pangast, Kolmas osapool kühveldab kokku miljoneid, müües õhku ja andes sellele õhule väärtuse. Bitcoiniga on vähemalt inimesed ise määranud sellele läbi nõudluse väärtuse. Aga eosiga põhimõtteliselt ostad 1 EOSi 400 euroga ja ega sa seda odavamalt enam müüa ei taha seega ratsionaalne minimaal väärtus saab olema 400 euri. See meenutab raha teket ja üldiselt dollari kasutusele võttu USAS kus inimesel võeti reaalne väärtus (kuld) ja anti vastu paber millel oli siis selle vara väärtus. Keegi pani väärtuse oma taskuse ja andis vastu väärtusetu paberi millele loodi väärtus aga kasutus oli limiteeritud.

Samahästi võiks maailmas olla sadutuhandeid turundus ja programeerimis tiime kes iga üks loovad õhust väärtust ja korjavad seni tunnustatud väärtust kokku.
Ma loodan, et tehnoloogiliselt EOS õnnestub ja teeb tarkvara vabavaraks seega keegi võiks teha sama tehnoloogia põhise aga ausa jaotus süsteemiga Krüptovaluuta. Loomulikult on inimesel ( arendajatel) oma töö eest palka saada aga 400 Miljonit ei ole küll see summa mis oleks õigustatud.
Vasta