Ettevõttele laenu andmine

lumos
Postitusi: 71
Liitunud: 18 Mär 2007, 11:29

Ettevõttele laenu andmine

Lugemata postitus Postitas lumos »

kui kellegil on kogemusi siis mis intressiga saab enda firmale laenu anda ja mis tingimustel.

On siis selline plaan, et anda firmale laenu, ja sooviks, nii, et firmale on määratud iga aasta intressi määr aga ta ei maksa seda välja vaid muudab selle põhi võlaks mille pealt peaks maksma edaspidi intressi, kas see on võimalik ilma suuremate probleemideta. Põhjuseks on see, et ei soovi iga aasta eraisiku tuludeklaratsioonis märkida ja arvutada tulusid vaid siis kui soovin raha välja võtta ja siis ühe korraga. Firma tegevuseks siis finantstegevus
Taavi
Postitusi: 1119
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Ettevõttele laenu andmine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Intress peaks seaduse järgi olema turutingimustele vastav (või soodsam või täitsa 0%). Kui selline laen mujalt on 6% intressiga, siis on juba veidi keeruline põhjendada, miks ettevõte omanikult 10%-ga laenab.

Ei ole kursis, kuidas antud kontekstis suhtutakse, aga tarbijakrediidi puhul loetakse minu teada sellist restruktureerimist uueks laenuks ja seega selle loogika alusel tuleks ka intressiosa pealt tulumaks kinni pidada selle põhiosaks konverteerimise hetkel. Võid ju isegi mõelda, et kuidas sa saad intressi ettevõttele välja laenata, kui sa pole seda endale saanud?

Seda intressi peaks tohtima niisama õhku jätta, et ei maksa iga-aastaselt välja. Samas kahtlen, et sul on lubatud seda põhiosaks konverteerida ilma, et vahepealset protsessi juriidiliselt väljamakseks ja tulu tekkimise kohaks ei peetaks. Võib-olla mõni hea jurist suudab sulle sellise lepingu ja protsessi kokku panna, mis ka vett peaks, aga iseseisvalt ei julgeks küll selle peale lootma jääda, et see seaduslikult nii toimib.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
ToomasTark
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Veebr 2019, 22:44

Re: Ettevõttele laenu andmine

Lugemata postitus Postitas ToomasTark »

Muidu saab omanik anda firmale laenu 0% intressiga?
Taavi
Postitusi: 1119
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Ettevõttele laenu andmine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ettevõttele võid vabalt kogu oma maise vara ära kinkida. Vastupidi on asi juba keerulisem ja tahetakse erinevaid makse saada olenevalt, kuidas ja mille eest raha liigub.
Vasta