Kuld kui investeering. Kas hea mõte?

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Taavi
Postitusi: 1459
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Kuld kui investeering. Kas hea mõte?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kulla hind kujuneb pakkumise-nõudluse tulemusena. Suur osa sellest on inimeste peas olevatel lugudel ja uskumustel. Kui piisavalt suur kogus inimesi arvab, et kuld on hea väärtuse säilitaja, siis liigub ka suurem kogus raha ärevatel aegadel sinna.

Täna on aga järjest populaarsemaks saanud ka Bitcoin, mille puhul on juba mitu aastat räägitud sarnast juttu. Üsna levinud mõte on, et Bitcoin on nagu digitaalne kuld. Isegi päris mitmed institutsionaalsed investorid ja ettevõtted kasutavad seda juba sarnasel eesmärgil.

Kas ja kui palju võiks see mõjutada kulla puhul selle väärtuse säilitaja müüdi mõjuvõimu? Kui nii mõnigi varasemalt kulda liikuja on täna Bitcoini läinud, siis nõudluse pool on nõrgem ja hinnatõusule surve justkui väiksem.

PS! Ilmselgelt on Bitcoin alles üsna uus nähtus. Kuld on tuhandeid aastaid sarnast rolli täitnud ja ilmselt on aeg-ajalt ajaloos olnud teisigi konkureerivaid nähtusi, mis seda lugu on üle proovinud võtta.

Raske on midagi pika ajahorisondi kohta öelda, aga lühiajaliselt vähemalt tunduks nagu mõju olevat. Sellise inflatsioonilise perioodi ajal tunduks ju muidu kulda liikumine loogilise sammuna? Huvitav on seejuures, et Venemaa on juba mõnda aega päris korralikus mahus kulda kokku ostnud, aga hind liiga uhket tõusu selle peale ei näita.

Ahjaa, ja pisike ülevaade ka niisama kulda investeerimise teemal minu mõtetest. Kes varem minu sõnavõtte sel teemal näinud, ilmselt ei leia sealt midagi üllatavat.a
https://rahafoorum.ee/kuld-kui-investeering-hea-mote/
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta