Investeerimine dividendiaktsiatesse

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
Nihs
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Juun 2016, 13:02

Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Nihs »

Tere
Oleks paar küsimust targematele siin, sest ise ei jaga mõhkugi veel investeerimisest, kuid on soov hakata mingi osa sissetulekust investeerima.

Nimelt vaatasin tse lehelt et Tallinna Vesi aktsia hind on 13.7 eurot ja dividende maksavad aktsia eest 0.9 eurot.

Vaatasin ka et maksnud dividende sel kuul 3 korda.

Minu arusaam asjast siis
Oletame, et investeerin 500 eurot. Selle eest saab ~36 aktsiat. Ja kui nad peaksid kolm korda kuus maksma dividende hinnaga 0.9 eurot aktsia kohta, see teeks siis iga kuu 97.2 eurot. Ehk praktiliselt oleks mul 5 kuuga oma investeeritud raha tagasi tehtud ja edaspidi ainult kasum?

Kas ma olen asjast õigesti aru saanud või väga mööda pannud? Seda sooviksingi teada

Tänan
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kust sa seda vaatasid, et sel kuul dividende 3 korda maksnud? Neid makstakse meil Eestis ikka reeglina korra aastas.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Nihs
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Juun 2016, 13:02

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Nihs »

Pilt

Siit dividendid ja muud väljamaksed alt, saan aru, et need kõik kolm on väljamaksed, või siis ainult Dividendi väljamakse osa läheb aktsia omanikele?
Ja äkki siis kogu aasta lõpus liidetakse kõikide kuude summad kokku ja makstakse korraga välja?
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Seal on ju suht selgelt kirjas, mida mingi rida tähendab. Ise lugesid ka veel...
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Nihs
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Juun 2016, 13:02

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Nihs »

Aga miks see väljamaksete alla vms pannakse?
Aga kuidas asi käib siis täpsemalt, korra kuus see aktsia summa nagu seal ja aasta lõpus siis 12 kuu eest või kuidas?
Nihs
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Juun 2016, 13:02

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Nihs »

Kas siis tõesti investeerides 500 eurot nt saab aastaga tulu kõigest 36 eurot?
Hugeli
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Mai 2014, 17:30

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Hugeli »

Nihs kirjutas:Kas siis tõesti investeerides 500 eurot nt saab aastaga tulu kõigest 36 eurot?
Võib-olla, aga võib-olla mitte.
Tulu on ju ka aktsia väärtuse muutumine - kui hind börsil tõuseb, siis on tulu suurem, kui langeb, siis tulu taas väiksem! ;)
Nihs
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Juun 2016, 13:02

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Nihs »

Noja, siis peaks päris suure summa saama investeerida, kui normaalset tulu kunagi tagasi saada soovin.
Oskab keegi häid variante pakkuda investeerimiseks, kui tahan iga kuu nt mingi summa palgast investeerida. Ala paarsada eurot kuus?
miogus
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Jaan 2023, 16:26

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas miogus »

Nihs kirjutas: 16 Juun 2016, 12:16 .
Siit dividendid ja muud väljamaksed alt, saan aru, et need kõik kolm on väljamaksed, või siis ainult Dividendi väljamakse osa läheb aktsia omanikele?
Ja äkki siis kogu aasta lõpus liidetakse kõikide kuude summad kokku ja makstakse korraga välja?
Tere!

Mida arvate ETF-idest? Kas see on parem alternatiiv aktsiate valimisele või peaksin jääma pensionifondi juurde?

Olen investeerimises täiesti uus, nii et ma pole kindel, kas minna ETF-i või aktiivsete pensionifondidega.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Investeerimine dividendiaktsiatesse

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kui üheks valikuks on ETF, siis teiseks võiks ikka olla passiivselt juhitud pensionifond. Seal on samamoodi indeksfondid ehk sisuliselt üsna samasugune asi, mis ETFi kujul indeksfondi ostes.

See artikkel suures plaanis kehtib ka III samba fondide kohta: https://rahafoorum.ee/kuidas-valida-ii- ... ionifondi/
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta