PayPal

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Kasutaja avatar
kadunud
Postitusi: 18
Liitunud: 27 Aug 2008, 11:13

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas kadunud »

surf kirjutas:
kadunud kirjutas:Tere jälle!

Nädalaega tagasi panin ma selle raha Paypalist vale nime pealt teele ja läks viis päeva ning kanne tuli korralikult üle. Teadmiseks teistelegi, et teil on võimalik kanda raha Paypalist oma konto peale, isegi siis kui teie Paypali konto omaniku nimi on erinev eestimaise panga omaniku nimest.
Väga huvitav.. 8) See on üks oluline info. Kadunud, mis panga kaardiga tegu oli?
Tere surf!
Kuna ma alles õpin ja ma ei saa endale taotleda krediitkaarti, otsustasin sõlmida Virtuaalkaarti lepingu. Limiidiks panin 30 EEK, milles 25 EEK broneeriti. Sellega ma verifisin(avasin) enda konto. Edasi panin sealt "Withdraw funds from your card" ja pidavat minema 5-7 argipäeva. Raha panin teele millalgil esmaspäeva lõunal ja kanne tuli minu SEB konto peale reedel kell 00.00.
Nagu sellest järeldada võib, aksepteerib Paypal teise nimega krediitkaarte, kui Paypal konto omaniku nimi on.
xMBx
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Apr 2008, 00:59

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas xMBx »

Kellelgi oleks võimalus hea odava vahelt võtuga kanda teatud summa PayPali?

Oleks kena kui alla 7% summa pealt oleks, siis oleks juba plussis. :roll:

Palju kellelgi pakkuda on?


[mod="surf"]xMBx, selle jaoks on loodud eraldi foorum siin: viewforum.php?f=85[/mod]
juke1983
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Juun 2009, 13:12

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas juke1983 »

Siin postis oli eelpool juttu valuuta vahetusest kauba ostmisel, et ei toimuks kahekordset konveteerimist.
Selline küsimus, et kuna hetkel valuutad liiguvad üksteise suhtes päris palju, siis sellisel juhul saaks kasutada PP kontot kui Forexit. Vahetada kontol olev raha soosingus olevasse valuutasse ning hiljem siis mõnda teise. PP peaks ju konventeerima automaatselt (ei tea kas võtab live's kuskilt hetke kursid?). Sellega ei teeni küll suurt midagi aga kel viitsimist ja järjekindlust siis poleks ju raske paar klikki teha ja oma kontol olev raha teise valuutasse ümber konvertida. Et kas selline asi üldse väiks töötada? On keegi selle peale tulnud ja proovinud? Kas või see, et kui arvel on USD, tahad osta GBP, siis äkki oleks hoopis (kui muidugi kursid kenasti sinule soodad on) mõtekam enne konvertida EUR-desse aga mitte GBP-desse. Väheke palju jamamist vist tavakliendile, kes tahab lihtsalt miskit netist osta, aga lihtsalt põhimõtteliselt kas see oleks võimalik (kasutada nagu Forex)?
Ise olen värske PP klient ja pole võimalust endal proovida.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

Sa võid ju arvestada seda ise, kui reaalne üldse oleks see võimalus Paypalis vaalutvahetustega teenida, kui tead, mis kursid on olnud näit. viimase 10. aasta jooksul ja mis summat sa ise oleksid näit. 10..15 aastat nõus seal hoidma.

Eesti panga kursid: https://www.bankofestonia.info/dynamic/erp/erp_et.jsp (vaata kasvõi 17. aasta taguseid kursse).
Ja Paypal'i kakulaator (hetkeseis) ise on siin https://www.paypal.com/us/cgi-bin/websc ... cy-generic (pead olema eelnevalt sisselogitud)

Isiklikult mina arvan, et väikeste summadega seal ei ole mõted üldse midagi planeerima hakatagi. Kuluks võib-olla minimaalselt 15 aastat, et sealt üldse mingit kasumit näeks ja see kasum tuleb ainult sel juhul, kui sa tõesti arvad õieti, millist valuutat säiltada/vahetada. Lisaks kalkulatsiooni juures ei tohi unustada ka inflatsiooni ja seda, et Paypalil on ka teenustasud iga valuutavahetuse tehingu eest. Kui ma ei eksi, siis 2,5% summalt. Järelikult vaevalt, et sa iga kuu vahetaksid seal oma balanssi ühelt valuutalt teisele.

Minu arust mõtekam oleks juba investeerida väärtmetallidesse, näit. kulda, sest siiamaani on statistika näidanud, et kulla hind on ajapikku tõusnud ja pikaajaline investeering sellesse oleks kuni siimaaani ära tasunud.

Kulla hinnast siin: https://rahafoorum.ee/viewtopic.php?p=6239#p6239
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Taavi »

10 vist ei ole päris mõtet välja võtta, kuna teenustasu juba 2 euri, mis moodustaks sealt juba 20%, aga noh, kuidas kellelegi :)
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
tranceaddict
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Juun 2009, 15:58

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas tranceaddict »

Paypalis ei saa Visa Electroniga midagi teha ? Kuna kaardi taga pole 3 kohalist numbrit? Et ühesõnaga Visa Electroniga pole mingit võimalust?
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

tranceaddict kirjutas:Paypalis ei saa Visa Electroniga midagi teha ? Kuna kaardi taga pole 3 kohalist numbrit? Et ühesõnaga Visa Electroniga pole mingit võimalust?
Täpselt nii tranceaddict,
meie pankadest väljastatakse Visa Electron e. arvelduskonto deebetkaardid ilma autoriseerimiskoodita (CVV2). Ilma selle koodita ei saa kahjuks oma kaarti Paypalis autoriseerida, kuna kaardi lisamisel ja autoriseerimisel küsitakse just seda koodi. Meie Visa Electon kaartidega ei saa online teel makseid sooritada, seda saab teha ainult oma kaardi magnetriba või kiibi esitamisel (PIN-kood) mõnele Müüjale või siis ATM-le. Nii, et kui sa soovid Paypali kaudu ka kaardimakseid sooritada, siis tuleks ikka küsida oma pangast kas Visa või MasterCard krediitkaarti. Kui hiljem on ka plaanis oma Paypali kontolt raha välja võtta, siis kindlasti Visa kaart, sest Paypalist saab ainult Visa kaardile raha küsida. Lisaks, SEB pakub ka Virtuaalkaarti (kehtivusega 40 päeva), millega saab makseid teostada ja ka raha välja võtta.

VISA/MasterCard

AmEX

Visa Debit ja Visa Electron kaartide erinevustest siin: https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_Electron
tarms85
Postitusi: 7
Liitunud: 30 Apr 2009, 17:06

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas tarms85 »

tere! sai ka paypal tehtud ja ennast tuvastatud ja sellega ka küsimus, et krediitkaartilt läks maha 1kr,et kas paypal hakkab minult iga kuu mingit raha ise maha võtma või oli see lihtsalt teenustasu. tänud ette:)
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

tarms85 kirjutas:tere! sai ka paypal tehtud ja ennast tuvastatud ja sellega ka küsimus, et krediitkaartilt läks maha 1kr,et kas paypal hakkab minult iga kuu mingit raha ise maha võtma või oli see lihtsalt teenustasu. tänud ette:)
Tarms, oled kindel, et sinu kaardilt võeti maha ainult 1 kroon? Viimati oli see summa 1.50 euri.
Mis puudutab sinu küsimust, siis EI, PayPal-is ei ole kuumaksu ja see raha, mis sinu krediitkaardilt maha arvestati on nn. ülekanne, mis on mõeldud sinu krediitkaardi konto autoriseerimiseks - saadetakse mingi summa sinu panga kontole, mis sisaldab verifitseermiskoodi. Mõned maksevahendid saadavad näit. tunduvalt väiksemaid summasid e. mikromakseid, mis on sentides ja tagasi seda ei küsi. Paypal aga broneerib sinu kaardilt teatud summa, mida ei saa ka päris autoriseermisteenuseks nimetada, sest sa peaksid selle summa 24h jooksul oma PayPal-i kontole saama ja hiljem oma äranägemisel kasutada.
https://rahafoorum.ee/viewtopic.php?p=15277#p15277
raints
Postitusi: 48
Liitunud: 15 Apr 2008, 07:23

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas raints »

Tervist. Mure järgmine.
Paypal tahab mult tõestust aadressi kohta. Pean neile saatma mingi dokumendi. Ainuke asi, mis elukohta tõestaks oleks mingi panga väljavõte või mingi selline asi. Et kui nüüd panka lähen, siis mida täpsemalt sealt küsida??
Pilt
Pilt
novo
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Aug 2007, 19:48

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas novo »

raints, võta lihtsalt konto väljavõte, seal on su aadress peal. ma jagelesin just päris pikalt paypaliga ja sai mitu päeva neile helistatud enne kui asjad korda sain... igaljuhul lõpuks see pangast võetud väljavõte neile sobis.
intz

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas intz »

SEB klienditeenindaja väitis mulle, et ühe virtuaalkaardiga saab internetis ostude eest tasuda mitu korda (niikaua kui kaart kehtib). Varasemalt olen igaks ostuks vormistanud eraldi kaardi, kuna siit võib nii järeldada.

Aga PayPal ei lase sama virtuaalkaardiga teist korda enam maksta. Kas see on mingi PayPal poliitika, et ei lubata virtuaalkaardiga rohkem tehinguid teha kui ainult ühe korra, või on asi siiski SEBs kinni?
On keegi proovinud?
Viimati muutis intz, 25 Sept 2010, 11:56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ise pole sellega makseid teinud, ainult raha vastu võtnud, aga oled kindel, et sul kaardi limiit äkki hoopis ette ei tulnud? Et seadsid selle piisavalt kõrgeks omal?
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
intz

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas intz »

Kaardi limiidi jätsin samaks, kuna summa jäi samadesse piiridesse mis eelmine.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

Arvan, et probleem peab kuskil mujal peituma, mitte PayPal-is. Ma ei usu, et PayPal teab, et tegu on lühiajalise virtuaalkaardiga ja kui selle virtuaalkaardiga on kõik kombes, et vastav summa on ikka selle kaardi kontol olemas ja kaart kehtib, siis peaks kõik ok olema. SEB virtuaalkaart erineb teistest Visa kaartidest ainult sellega, et tal on väiksem kehtivusaeg, väiksem limiit ja füüsilist kaarti ei valmistata, sellest ka nimetus "virtuaalkaart". Kokkuvõttes on SEB mõelnud korraga 3-le positiivsele asjale: hoiab plastiku pealt raha kokku, ei risusta loodust ja väiksema palgalised saavad ka endale VISA kaarti soetada. Roheline Energia on meil olemas, nüüd siis juba Roheline Pank ka.. :D
Vaevalt see PayPal teada saab, kas sellele on plastikkaart trükitud või mitte. See on u. sama, kui ma kirjutan oma tava krediitkaardilt kõik andmed paberile, hävitan oma kaardi ja maksan internetis paberile kirjutatud andmetega kuni selle hävitatud kaardi kehtivusaeg saab ükskord läbi.

Kontrolli veelkord üle, kas sinu virtukaardi kontol on vastav summa makse jaoks ikka olemas, et kas varasemad maksed (broneeringud) ei ületa limiiti.
Ma siiski soovitaks SEB-i klienditoega ühendust võtta ja mitte esitada küsimust üldiselt vaid konkreetselt, anda oma andmed ja küsida, et mis summa suuruses sa võid järgmist makset teha ja et kas sa ei pea mitte oma limiiti tõstma?
Kasutaja avatar
kadunud
Postitusi: 18
Liitunud: 27 Aug 2008, 11:13

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas kadunud »

Kõige parem on võrrelda virtuaalkaarti krediitkaardiga. Juhul, kui krediitkaardil raha peal ei ole, ei saa ka ostu sooritada. Sama on ka virtuaalkaardiga. Kui kauba maksumus ületab virtuaalkaardi limiidi, siis makset ei saa teostada, sest Teil ei ole piisavalt vahendeid.
Limiit on loodud turvakaalutlustel, sest virtuaalkaart on otseselt seotud Teie debeetkaardiga. Võib juhtuda, et keegi kurjam pääseb Teie Paypal-i kontole ligi ja kui limiit puuduks, teeks varas Teie debeetkaardi tühjaks.
Karmo125
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Dets 2008, 15:09

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Karmo125 »

Tere! Kas keegi oskab mulle öelda sellist asja! Tegin Paypal-ist väljamakse oma krediitkaardile ja nüüd näitab PayPal-is et tehing sooritatud, aga nagu aru sain siis nendepoolt on nüüd kõik korras, Nüüd pean ootama kui SEB selle raha minu kontole laseb! Kaua sellega aega võib minna, on kellelgi kogemusi?
Kasutaja avatar
kadunud
Postitusi: 18
Liitunud: 27 Aug 2008, 11:13

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas kadunud »

Tere!
Kas virtuaalkaarti PayPali kontoga sidudes, on tekkinud uued tasud?:

Pilt

Ülemisest väljaminekust ma saan aru, aga see alumine €1 tundub küll röövimisena.
Stsenaarium nägi välja selline. Sõlmisin virutaalkaardi lepingu, millega seoses tasusin seb-le €0.6 ringis. Edasi läksin paypali kodulehele ja sisestasin oma uue virtuaalkaardi andmed paypali andmebaasi. Siis saabus mulle uneti kontole €1 väljaminek. Edasi pidin minema tagasi pealehele, kust avanes link, millega sai saata tuvastuskoodi uneti debeetkaardi kontole. Seegi sai tehtud ja kood edastatud paypalile, nii et paypali konto sai seotuks virtuaalkaardiga. Nagu ikka, €1.5 kanti mulle paypali kontole, kuid see €1 kadus nagu tina tuhka. Olen eelnevalt taolisi toiminguid teinud ja sellist teenustasu pole ette tulnud. Tuulasin ka läbi paypali teenustasude leheküljed, kuid sellest €1 ei midagi. Ehk oskab keegi seda raha kadumist kommenteerida?

Lisan veel juurde, et saatsin seb-le kirja ja nemad ei tea sellest €1 väljaminekust midagi, soovitati pöörduda paypali poole. Lisaks sellele on see makse juba pea nädal aega olnud broneeritud ja nii ta broneerituna seisab, kui €1.5 teenustasu läks juba paar päeva tagasi broneeritud rahast maha.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

Kas asi lehenes?

Ka mina ei suutnud selle lisa euro kohta abikeskusest mingit infot leida, kuid Paypali ametlikus kogukonnafoorumis on sellest juttu küll olnud.
Nagu mina aru sain, on see summa nn "pre-authorization charge" ja varem või hiljem tagastatakse see sinu krediitkaardi kontole, kui Paypali poolt on kaardi autoriseerimine lõpule viidud. See võib aega võtta kuni nädal.
Everyone,

PayPal may charge a card a temporary $1.00 amount whenever card information is added, edited, updated, or changed. This is an important security feature that is an industry standard for online processing because it allows us to verify that you are the account holder of the card and that the card information is correct. This is commonly referred to as a "pre-authorization."

However, this charge is only temporary and will never be permanently claimed by PayPal. While each card issuer may vary, the $1.00 will be returned to your card balance. It is not permanent.

Hope this helps,
Teemad, kust sellest pajatatakse:
https://www.paypal-community.com/t5/Fee ... 8586#M1611
https://www.paypal-community.com/t5/Acc ... 6026#M2299
https://www.paypal-community.com/t5/Acc ... 64864#M445
https://www.paypal-community.com/t5/Fee ... 8465#M1137
Kasutaja avatar
kadunud
Postitusi: 18
Liitunud: 27 Aug 2008, 11:13

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas kadunud »

Tere!
Ei ole lahenenud veel. Kaheksa päeva on möödas ja raha ikka broneeritud. Lugesin sinu antud linkidest välja, et selleks kulub maksimaalselt viis päeva, kuid kuna pole tegemist tavalise krediitkaardiga, vaid virtuaalkaardiga, siis vast see "viie päeva reegel" siinkoha ei kehti. Loodan, et raha tuhka ei kao. Annan teada, kui broneering on maha läinud.
surf
Postitusi: 560
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas surf »

Ok, anna siis hiljem teada!

Muide, kas keegi on tähele pannud, et Swedbanki uued VISA Electron deebetkaardid (k.a NPNK), mis väljastatakse sellest aastast uue põlvkonna DDA kiibiga, omavad nüüd kaardi pöördel kolmekohalist CVV2-turvatunnust? (H)
Kasutaja avatar
Freebooter
Postitusi: 43
Liitunud: 11 Apr 2010, 18:55

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Freebooter »

surf kirjutas:Ok, anna siis hiljem teada!

Muide, kas keegi on tähele pannud, et Swedbanki uued VISA Electron deebetkaardid (k.a NPNK), mis väljastatakse sellest aastast uue põlvkonna DDA kiibiga, omavad nüüd kaardi pöördel kolmekohalist CVV2-turvatunnust? (H)
Oh, see küll hea ju. Saab ehk selle virtuaalkaartidega jamamise ära lõpetada.

Mul õnnestus ka täna limited saada muidu kui 40 euri krediitkaardile tahtsin võtta. Saatsin juba selle konto väljavõtte kah ära aadressi kinnitamiseks, ehk saab võimalikult kiiresti korda.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Freebooter
Postitusi: 43
Liitunud: 11 Apr 2010, 18:55

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Freebooter »

Saatsin aadressi kinnituse ära (pangakontio väljavõtte) ja verifitseerisin oma viimati lisatud virtuaalse krediitkaardi ära. Nüüd tahavad nad juhilubadest või passist pilti, pluss detaile ühe 40 sendise ülekande eest mis ma sain... haige värk ma ütlen.

Tundub et nad lausa teevad nalja mu üle:

Pilt
Viimati muutis Freebooter, 18 Mai 2011, 15:19, muudetud 2 korda kokku.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
kadunud
Postitusi: 18
Liitunud: 27 Aug 2008, 11:13

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas kadunud »

Freebooter kirjutas:Saatsin aadressi kinnituse ära (pangakontio väljavõtte) ja verifitseerisin oma viimati lisatud virtuaalse krediitkaardi ära. Nüüd tahavad nad juhilubadest või passist pilti, pluss detaile ühe 40 sendise ülekande eest mis ma sain... haige värk ma ütlen.

Tundub et nad lausa teevad nalja mu üle:

Pilt
Kusjuures ei tee, pettureid on liiga palju liikvel ja nad pigem kontrollivad kui lasevad läbi.
Hiljuti tõestasin ühe päevaga kõik ära ja sain limiteeritusest lahti. See oli muidugi huumor, et sain makse kontole, kohe pärast seda kandsin summa debeetkaardile virutaalkaardi kaudu, nad seedisid seda kolm minutit ja siis sain limiteerituse peale ning raha tuli tagasi, mis ma olin saatnud.
Kasutaja avatar
Freebooter
Postitusi: 43
Liitunud: 11 Apr 2010, 18:55

Re: PayPal

Lugemata postitus Postitas Freebooter »

Okei PayPal hakkab juba närvidele käima ausalt öeldes. Sain limitedi maha üleeile, eile tegin uue withdrawali ja sain jälle limitedi peale. Ja seekord tahavad nad mu käest juba sitaks rohkem asju teada.. Pikk jutt mille ma juba EMS foorumisse postitasin (lootuses et sealt mõni GPT saidi omanik või keegi selline oskab aidata) seega ei ole erilist tuju eesti keelde ümber tõlkida: https://www.emoneyspace.com/forum/index. ... 451.0.html

Igasugune abi teretulnud.
Viimati muutis Freebooter, 20 Mai 2011, 19:29, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Pilt
Vasta