Toote müük

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
dollaud
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Juul 2016, 13:32

Toote müük

Lugemata postitus Postitas dollaud »

Tervist!

Olen leidnud enda jaoks ideaalse elektroonika toote mida müüa, mille sarnast küll Eestis on, kuid Eestlase rahakotile veel liiga kallis. Seega tegemist on ühe toote nö. kohandatud versiooniga, mis pole täpselt indentne, kuid kasutab sama tarkvara mis originaalgi( open source ).

Originaal tootja on öelnud, et lubab kasutada oma tooteid peaegu ükskõik kuidas, kuid reegel on, et peab ära mainima selle originaali nime. Seoses selle ettevõtmisega on tekkinud mõned küsimused.

Plaan tellida 30 komplekti seda toodet endale koju prooviks ja turustada esialgu Facebookis eraisikuna. Kui leian ostja kannab tema raha mu eraisiku kontole ja mina panen siis smartpostiga teele. Hiljem registreerida OÜ

*Kas tohin eraisikuna oma e-poes kaupu müüa?
*Kas tohin müüa toodet eraisikuna näiteks soov.ee?
*Kas tohin eraisikuna pakkuda seda toodet otse potentsiaalsele sihtgrupile, koolid, noortekeskused?
*Kuidas on tollimaksuga?
*Kas pean tingimata facebookis turundades kohe endale OÜ registreerima? Alustaks väikselt?
*Kuidas toimuks maksustamine eraisikuna? Kuna olen nõus makse maksma rohkem esialgu, ei hakka nii väikse ettevõtmise pärast kohe ettevõttet looma. Tahaks kätt valgeks saada.

Olen varemgi näinud kuidas facebookis müüakse mingeid hiinas tellitud käekellasid ja muud pudi padi kuid ei sa aru kuidas need saavad ettevõttena toimida, müük ülipisike, toode odav, tehakse seda ilmselt mitte ametlikult siis?



Kahjuks ei sa toodet endit avaldada. Loodan, et sai piisavalt informatsiooni.
evenh
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Juul 2016, 22:04

Re: Toote müük

Lugemata postitus Postitas evenh »

Kas tohin eraisikuna oma e-poes kaupu müüa? See on täiesti lubatud, kuid arvestada tuleb sellega, et tulumaksu tuleb maksta kogusummalt.
*Kas tohin müüa toodet eraisikuna näiteks soov.ee? Vt eelmine vastus
*Kas tohin eraisikuna pakkuda seda toodet otse potentsiaalsele sihtgrupile, koolid, noortekeskused? Pakkuda võid, kuid kuna antud asutused tahavad arvet. Seega sind ilmselt jutule ei võeta.
*Kuidas on tollimaksuga? Eraisikule on kuni 22 eurot (koos saatekuluga) nii käibe- kui tollimaksuvaba. Kui väärtus on suurem kui 22 eurot, tuleb maksta käibemaks. Kui summa ületab 150 eurot, tuleb maksta ka tollimaks, mille protsent kaubagrupiti erineb. Äriühingul vabastused ei kehti.
*Kas pean tingimata facebookis turundades kohe endale OÜ registreerima? Alustaks väikselt? Nagu eelnevalt mainitud, siis võib ka eraisikuna alustada, kuid avestama peab sellega, et mahaarvamisi teha ei saa ja makse maksad ikka täie rauaga. Sellele ei tasu lootma jääda, et vahele ei jää. Maksuamet on ka Facebook's aktiivne. Proovida võid, kuid kui öösel rahuliku südamega magada tahad, siis alusta kohe näiteks FIEna.
*Kuidas toimuks maksustamine eraisikuna? Kuna olen nõus makse maksma rohkem esialgu, ei hakka nii väikse ettevõtmise pärast kohe ettevõttet looma. Tahaks kätt valgeks saada. Eelnevalt vastatud. Kui tahad vaikselt alustada ja keegi su eest sotsmaksu ära maksab, alusta FIEna. Maksad vaid tulumaksu.
Urmas
Postitusi: 4
Liitunud: 27 Mär 2016, 16:09

Re: Toote müük

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Miks peaks keegi ükskõik mis toote ostmiseks usaldama suvalist eraisikut ja talle raha kandma? Uute asjade müük eriti kui need on hangitud edasimüügi eesmärgil on ettevõtlus ja tuleb registreerida. Nii lihtne see ikkagi ei ole, et igaüks suvaliselt e-poe püsti võib panna ja tulistama kukkuda tagamata ostjale mingeidki seadusega ettenähtud õigusi. Varem või hiljem lüüakse sõrmed sahtlivahele. Kui sa teed firma, siis esialgu ei pea sa makse maksma, maksad siis kui raha välja võtad aga välja ei võta sa ju enne midagi kui oled midagi teeninud, seega pole eriti vahet. Firmal ei pea olema töötajaid, seega ei ole ka mingit maksuteemat. Teine asi, et pole mõtet poole vinnaga teha. Tee firma ära ja ära murra lahtisest uksest sisse. Kui ka sellest ärist midagi ei tule las tiksub, kui sa km kohuslane esialgu ei ole, pole sul ka vaja käibedeklarit esitada aga sul on võimalik iga kell teha tehinguid ükskõik mis tegevusalal. Ükskõik mis tootega uue tegijana turule tuled on sul eelis kui saad seda inimesemoodi firma alt pakkuda. FIE on variant ja parem kui niisama metsikult tegutseda aga parem firma teha. Kui oled kindel, et toode müüb, siis milleks põdeda. Proovipartii sisse ja massive action kohe kui esimesed müügid tehtud!
dollaud
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Juul 2016, 13:32

Re: Toote müük

Lugemata postitus Postitas dollaud »

Tere, tegemist on jah uue tootega ja olengi jõudnud oma eeltööga sinna maale, et tuleb ettevõte ära registreerida. Kuna leping nõuab ka VAT numbri olemasolu ja muid tollitoimingute jaoks vajaliku infot, siis eraisikuna ma seda kaupa nagunii kätte ei saaks, et seda siis siinmail müüma hakata ja ka on maksuefektiivsem nii tootja kui ka minu jaoks. Ja seda enam, et soovin ettevõtluse ja elamisraha eraldi hoida.
Olen ka aru saanud, et sellise ettevõtmisega alustamiseks üks kõige olulisem baasvara on müügioskus ja oma klientide tundmine.
Hetkel olengi jõudnud sinnamaale, et olen ära teinud ettevõtlus e-koolituse ja olen valmis ettevõtet registreerima. Ja olen ka end poole kohaga ühte müügiga tegelevasse firmasse tööle võtnud, et õppida müüki, sellest on möödunud üks nädal. Aga ma ei kiirusta ja püüan ikka silmi lahti hoida ja ennast arendada. Kiirelt rikastumist ka ei looda sellest ettevõtmisest, kuid põnev on see ettevõttlusmaailm :)

Ma väga tänan teid, kes te vastasite ja teie postitused andsid mulle indu juurde asja edasi uurida.
Vasta