"Osta ja hoia" ettevõttena?

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
HRG
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Jaan 2017, 09:47

"Osta ja hoia" ettevõttena?

Lugemata postitus Postitas HRG »

Tere

Tulevikus plaan läbi ettevõtte natukene kinnisvaraga tegeleda ja sellega seoses tekkis mõte, kas teha ettevõte kohe ära ja viia ka investeerimine aktsiatesse eraisiku alt ettevõtte alla?
Küsimus, millele ei suutnud ühest vastust leida, kas "osta ja hoia" strateegiat kasutades on mõtet ettevõtte alt investeerida?
Maksude osas ei suutnud leida, et mingit vahet oleks ettevõte vs investeerimiskonto. Kui tegeleks rohkem kauplemisega, siis oleks teine asi. Kuna ettevõte peab omama LEI koodi, siis selle tasu on tegelikult küllaltki märkismäärve.
Mis nõu siinsed teadjamad oskavad jagada?
Taavi
Postitusi: 1162
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: "Osta ja hoia" ettevõttena?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

HRG kirjutas: 06 Juun 2021, 17:12 Maksude osas ei suutnud leida, et mingit vahet oleks ettevõte vs investeerimiskonto.
Mõned erinevused siiski on. Näiteks kui saad dividende, siis sageli on need igaljuhul maksustatud, seega ettevõttest raha välja võttes võib tekkida topeltmaksustamine. Suurem erinevus on aga selles, kuidas tulevikus aktsiatesse investeeritud raha kasutada saad. Kui soovid näiteks aktsiad maha müüa ja kinnisvara osta, siis investeerimiskonto puhul pead kõigepealt tulu pealt tulumaksu ära maksma. Ettevõtte all võid aktsiad maha müüa ja selle sama maksueelse rahaga otse kinnisvara osta.

Eks nüansse on veel, aga see peamine.
Vasta