Kas jõuaksid veel finantsvabaduse saavutada?

Kõik, mis investeerimise, raha kogumise ja säästmisega seotud, mis teistesse alafoorumitesse ei sobi.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Kas jõuaksid veel finantsvabaduse saavutada?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Sain lugejalt küsimuse, mis tundus mõistlikum artiklina vastata. Ehk on ka teistel sarnane küsimus pähe tulnud või äkki pole isegi julgenud seda endalt küsida, sest mingi versioon sellest: "Kes mina olen, et nii suurelt unistada?"

https://rahafoorum.ee/kas-mul-on-veel-v ... sse-jouda/

Küsimusel oli ka teine pool, mida ma artiklisse lisama ei hakanud. Ta läbib hetkel eraisiku pankroti protsessi ja sellega seoses tekkis küsimus, et kas sel ajal on võimalik investeerida või peab enne võlgadest lahti saama?

Investeerimine eraisiku pankroti ajal?
Mul eraisiku pankroti protsessist nii detailset ülevaadet ei ole, et oskaks hinnata, kas ja kuidas sealt kuidagi võlgade tasumise asemel investeerida saaks. Kui ka oleks, siis ma seda ei õpetaks, sest enda võetud võlad tuleks ikkagi nii palju tagastada kui vähegi võimalik. Oma kohustustest n-ö mööda hiilimise mentaliteediga elus kaugele ei jõua.* Seega võiks sellises olukorras artiklis mainitud arvutusi teha nii, et alguspunkt on peale eraisiku pankroti protsessi lõppemist.

Küll aga saab ka juba enne selles suunas midagi ette võtta. Näiteks kaks mõtet, mis tekkisid:
  1. II sambasse saab investeeringuid teha, kuna need lähevad palgast automaatselt maha ja sellele kohtutäitur ligi ei saa.
  2. Sissetulekute suurendamise nimel saab tööd teha, nii et peale protsessi lõppu on sul juba kiire hoog sees. Antud juhul pean silmas viise, mis aitavad pikaajaliselt sissetulekut kasvatada. Näiteks palgatõus, kõrgema palgaga ameti õppimine, ettevõtte ehitamine (kui see on lubatud) jms. Sellisel juhul tekib ühel hetkel justkui üleöö terve hunnik lisaraha, mida enam võlgade katteks ära ei võeta. Kui siis selle investeeringutesse suunad ja samal ajal jätkad madalate kuludega elamist, siis hakkab portfell mõnusa raketina kasvama.
  3. Tööampsud, juhutööd, lisatöökoht jms võivad muidugi aidata võlgu kiiremini ära tasuda. Kui see aitab pankrotiprotsessi lühendada, siis abiks seegi.
Loodetavasti on need mõtted abiks.

*Kui tegemist on muidugi inkassode ebaseaduslike leiutatud tasude, viiviste ja muude idiootsustega, siis skeemitage mõnuga.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
MarionElia
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Sept 2022, 00:06

Re: Kas jõuaksid veel finantsvabaduse saavutada?

Lugemata postitus Postitas MarionElia »

Taavi, ma olen sulle selle artikli eest väga tänulik. Teie mõtted on mulle kasulikud. Fakt on see, et hiljuti hakkasin mõtlema finantsvabadusele ja teie andsite mulle tõuke tegutsemiseks. Tänud.
Vasta