Milliseid raamatuid lastele lugemiseks ei soovitaks?

Raha teenimise ja RahaFoorumiga seotud jutud, mis mujale ei sobi.
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Milliseid raamatuid lastele lugemiseks ei soovitaks?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Tavaliselt küsitakse soovitusi, mis raamatuid lugeda. Teeks seekord vastupidi ja küsiks, mis raamatuid oma lastele MITTE lugeda/lugeda anda? (Või kui lugeda, siis korraliku kommenteeritud väljaandena, kus sina kommenteerid kõrval hoolega kõike, kus vaja.)

Omalt poolt pean andma raske südamega antisoovituse "Totu Kuul" raamatule. Väiksena lugesin seda ja olin jube vaimustuses. Siis lugesin seda tütrele ka, kui ta miski alla aasta ehk oli ja veel midagi aru ei saanud. Noh, et natukene ilukirjandust ka statistika ja aju toimimise raamatute vahele (need meeldisid talle väga...ma usun). See raamat oli ikka uskumatu pettumus minu varasemate mälestuste valguses. Tõenäoliselt natukene liialdan (ainult natukene), aga pea iga teine lause oli läbi immutatud kapitalismi vastastest sõnumitest ning rikkus ja raha oli igakülgselt paha. Rikkad ei olnud mitte ainult halvad ja õelad, vaid ka saamatud, petised ja igas muus mõttes negatiivses valguses esindatud.
Totu Kuul raamat.jpg
Kui sa just ei soovi oma lastele jämedaid kaikaid kodaratesse visata, siis jäta see raamat ajaks, mil neil teadmised ajaloost ja Külmast sõjast jms olemas ning oskus neid ideoloogilisi sõnumeid sealt edukalt ära tunda.

Mis lasteraamatuid sina lastele anda ei soovitaks?
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta