1. leht 1-st

Investeerimise ja ettevõtluse teemalised raamatud

Postitatud: 19 Sept 2022, 17:01
Postitas Taavi
Aastate jooksul on saanud päris palju raamatuid ette võtta. Mõnest neist olen ka veidi mõtteid siin-seal välja toonud. Koondan need siia. Vägagi teretulnud on sinu mõtted raamatutest, mida lugenud oled.

Ühtlasi, kui aeg-ajalt raamaturiiul üle ääre kipub ajama ja soovid riiulile ruumi teha, siis ainult siin teema all võid oma investeerimise, ettevõtluse ja rahaga seotud raamatuid teistele müüa, ära anda või vahetust pakkuda. Kui otsid mõnda teost, siis võid ka sinna vastavalt kuulutuse panna.

Viimati kirjutasin lühikese kokkuvõtte Thomas Levensoni "Money for Nothing" teosest. Väga lühike kokkuvõte: Thomas Levensoni raamat “Money for Nothing” räägib kaasaegse finantssüsteemi ajaloost ehk sellest, kuidas erinevad finantstooted välja kujunesid. Sealhulgas, kuidas nende loomise käigus tuli ette korduvaid ebaõnnestumisi, mida siis jälle kuidagi siluda oli vaja. Veidi pikemalt siin.
money-for-nothing-thomas-levenson.jpg
money-for-nothing-thomas-levenson.jpg (25 KiB) Vaadatud 3580 korda

Re: Investeerimise ja ettevõtluse teemalised raamatud

Postitatud: 20 Sept 2022, 08:48
Postitas Taavi
14-aastane poiss istus kaarikus ja sõitis Bostoni suunas. Tal puudus plaan, keegi teda seal ei oodanud ja taskus oli tal emalt saadud $5. See poiss oli Jesse Livermore ja aasta 1891. Ta otsustas kodust lahkuda peale seda, kui isa ta 13-aastasena koolist ära võttis ja farmi tööle pani. Haridus olevat viimase sõnul mõttetu, mis sest et Jesse’l oli matemaatika peale annet. Ta suutis peast lahendada erinevaid võrrandeid ja leida alternatiivseid lahendusi tunnis antud ülesannetele. Kord isegi esitas oma õpetajale väljakutse ning leidis keerulisele matemaatikaülesandele temast kiiremini lahenduse. Jesse’le ei tekitanud raskusi läbida 3 aasta aritmeetika kooliprogramm ühe aastaga. Kuigi mingit reaalset tal plaani ei olnud, oli ta kindel, et suudab oma peaga raha teenida.

Loe edasi siit: Jesse Livermore: Maailma parim aktsiakaupleja

“Pestud miljonid” ehk rahapesu Eestis

Postitatud: 20 Sept 2022, 08:50
Postitas Taavi
Sulev Vedleri raamat “Pestud miljonid” sattus mulle ette täiesti juhuslikult. Tundus huvitav, küsisin teiste arvamusi ja võtsin ette.
pestud-miljonid-sulev-vedler.jpg
Raamat annab hea ülevaate kogu Eestis asetleidnud rahapesu ajaloost taasiseseisvumise algusest kuni tänaseni. Sealjuures räägib ka kohtujuhtumitest ja põhjustest, miks üks või teine neist ebaõnnestus. Lisaks on lugusid panganduse algusaegadest ja offshore-firmade müüjatest. Mainimist saavad nii Maapanga juhtum, Hüvitusfond, Ühispank, Sampo pank, Hansapank/Swedbank, Versobank, Danske tegemised jt.

Minu ülevaate leiad siit.

“Fooling Some of the People All of the Time” – David Einhorn

Postitatud: 20 Sept 2022, 13:47
Postitas Taavi
Võtsin ette David Einhorni raamatu “Fooling Some of the People All of the Time : A Long Short (and Now Complete) Story”. Lugejate hinnangud raamatule on Goodreadsis päris head 4,02 (3562 hindajat). Minu hinnang raamatule on samuti hea.

Einhorn kirjeldab päris detailselt seda, kuidas nad avastasid Allied Capitali aktsia ja millise info põhjal otsustasid seda lühikeseks müüa. Minule kõlas see lähenemine väga sarnaselt sellele, kuidas Bondoras laenude mahakandmine käib erinevas statistikas. Huvitav, kas nad siit raamatust ongi inspiratsiooni võtnud? Edasine raamat aga räägib suures osas sellest, mida päris paljud lühikeseks müüjad on omal nahal sarnaselt pidanud kogema. Su järeldused võivad olla õiged, aga lühikeseks müüjana oled esmajärjekorras pahalane ikkagi sina.

Veidi pikemalt

“Aruka investori taskuraamat” – Jack Bogle

Postitatud: 20 Sept 2022, 13:48
Postitas Taavi
RahaRaamatuKlubi kolmanda raamatuna lugesime Jack Bogle’i teost “The Little Book of Common Sense Investing” (Eestikeelsena: “Aruka investori taskuraamat”).
Aruka-investori-taskuraamat-John-C.-Bogle.jpg
Aruka-investori-taskuraamat-John-C.-Bogle.jpg (59.05 KiB) Vaadatud 3568 korda
Kes tahab aru saada, miks indeksfondidesse investeerimine on üldiselt hea mõte olnud, siis 10. aastapäeva väljaande eessõna võtab selle väga hästi kokku. Järgnevalt paar mõtet sellest.