Parim hosting rahvusvaheliseks e-kaubanduseks?

Veebilehe valmistamine ja arendamine.
KNTXT
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Mär 2016, 22:53

Parim hosting rahvusvaheliseks e-kaubanduseks?

Lugemata postitus Postitas KNTXT »

Tervist,

Sarnaselt minu raamatupidamise alasele küsimusele teises alafoorumis: viewtopic.php?t=6781

Sooviks kuulda tegijate kogemusi hostingupakkujate valikul?

Keskkond Wordpress + WooCommerce. Esimene mõte oli kohe võtta klassikaline Eesti Zone.ee hosting. Samas, kui sinna plaani peale panna mitu e-poodi, millest osad tegelevad Eestist väljas (eeldatavasti põhiliselt USA ja Austraalia), siis kas Zone hosting jääks väheks/aeglaseks välismaale suunatud lehtede jaoks? Tihti panen tähele, et Eesti lehti Austraaliast külastades laevad need oluliselt kauem. Ma pole ise IT mees otseselt, seega ma ei tea kas see on nüüd Eesti veebimeistrite kesiste oskuste või hostingu geograafilise asukoha küsimus...

Parimat,
Kasutaja avatar
Taavi
Postitusi: 1518
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Parim hosting rahvusvaheliseks e-kaubanduseks?

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Zone puhul peaks olema serveris Eestis, Soomes ja Hollandis. Seega rahvusvahelise kodulehe jaoks ei ole tõesti ilmselt kõige sobilikum. Tüüpiliselt mõjutab kiirust lisaks kodukale endale oluliselt serveri asukoht ehk kiiremaks veebikogemuseks kuvatakse inimestele kodukat temale lähemal asuvast serverist. Ei ole ka selles osas liiga heade tehniliste teadmistega, aga olenevalt kodulehe sisust on võimalik ilmselt kasutada ka erinevaid teenusepakkujaid (CDN ehk content delivery network), et laadida suuremat ressurssi nõudvaid asju (pildid, CSS, javascript) inimestele lähemal asuvatest serveritest. Küll mõjutab see esialgne serveri asukoht ka kiirust endiselt. Kui sul mingi veebiguru saiti püsti hakkab panema, eks ta oskab siis ka täpsemalt kommenteerida, mis sinu lahenduse puhul mõistlikum teha oleks. Zone ilmselt liiga hea valik suurema rahvusvahelise liiklusega saidi jaoks ei ole.
Õpi lihtsalt ja edukalt investeerima. Vaata: https://rahatasku.ee/
Vasta