Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle

Geenid panevad vähem rahaga riskima

Kas kardad liigselt rahaga riskida?

Teadlased jõudsid jällegi järeldusele, et teatud geenide avaldumine inimestel suurendab kalduvust rohkem muretseda ja seetõttu vähem rahaga riskima. Teisisõnu, need inimesed ei julge pisut riskantsemaid investeeringuid nii väga teha.

Huvitav on siinjuures ka see, et jõukus ja majanduslikud teadmised ei mõjutanud oluliselt seda, milliseid investeerimisotsuseid inimesed tegid.

Kuigi geenidele püütakse aeg-ajalt anda sellist mainet, et need juhivad meie elu ja sinna pole midagi parata, siis ma isiklikult sellega suuresti ei nõustuks. Sama leidis ka uurimuse autor, et soovi korral saavad inimesed oma käitumist kontrollida, kui nad ennast piisavalt hästi tunnevad.

Pisut lihtsam variant oleks ilmselt siiski see, kui muuta enda mõtteviisi rahast ja investeerimisest. Ühesõnaga, kui saad aru, et investeerimata jätmine on märksa riskantsem kui investeerimine, siis vahest aitab see sama geenide avaldumine hoopis edukamalt rohkem investeerida?

Kuidas sinuga on, kas julged rahaga mõistlikkuse piires riskida või riskid hoopis juba praegu liiga palju?

Kuidas saaksid end mõjutada rahaga mõistlikumalt ringi käima ja tulusamaid investeeringuid tegema?

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.