Home » Huvitavat » Eksperimendid » Eksperiment 1 – PTC (lõppenud)

Eksperiment 1 – PTC (lõppenud)

Antud eksperimendi eesmärk oli lõplikult välja selgitada, kas PTC programmidega on võimalik raha teenida või on tegu sentide korjamise ja ajaraiskamisega.

Eksperimendi käigus oli strateegiaks rakendada lähenemist, et ostan või rendin referrale ja teen hea hinna korral upgrade ning saadud kasumist investeerin edasi järgmisele lehele ja sedasi kasvatan oma portfelli. Teisisõnu, tahtsin näha, kas on võimalik teenida kõigil, kes ei ole just interneti alal suuremad asjatundjad, et leida omale hunnik referraleid. Antud eksperimendi käigus direct referralite otsimisele erilist rõhku ei pööranud.

Programmid, millega liitusin:

 • cashium – Sait vahetas omanikku ning seejärel kadus peale mõningast vindumist lõplikult ära ja lõppes korralikus kahjumis.
 • neobux – Sait muutis oma reegleid, nii et klikkimine muutus mõttetuks. Rendirefid on kõik botid, millega plussi jõudmine on võimatu.
 • buxify – Jätkasin vaikselt klikkimist ja investeerimist. Tundus, et selles toimisid asjad veidi teisiti kui teistes PTC lehtedes, aga suri ka see lõpuks marginaalse kasumiga ära.
 • onbux – Arusaamatuse tõttu pandi konto kinni ja jäin enam-vähem nulli. Uut kontot ei teinud.
 • buxjunction – jätkasin mõnda aega, aga suri ära, nagu PTC’dele kohane.

Ja kaks kauamängivat aurorat tootsid samuti natukene Liberty Reserve kontole lisa:

Kokkuvõtteks:

5-6 kuulise eksperimendi lõppkokkuvõttes jäin umbes $100-150 kahjumisse ja erilist tulu ei teeninud.

Mõni võiks ehk öelda, et võib-olla mul lihtsalt ei vedanud valitud programmidega (kuigi valiku tegemise hetkel oli tegemist ühtede populaarsemate ja usaldusväärsemate saitidega). Minu kogemus näitab pigem siiski seda varianti, et antud valdkonnas on programmide eluiga ettearvamatu ja üldjuhul suhteliselt lühike ning petiseid on kahe käe ja jalaga segada. Küllaltki tavaline on see, et esimeste kasvõi juhuslike probleemide ilmnemisel (näiteks PayPal külmutab konto mõneks ajaks) tekib kasutajate seas paanika, hakatakse oma rahasid tagasi nõudma ning isegi kui esialgu ei olnud saidiomanikel plaanis asja põhja lasta, siis lõpuks läheb selle tagajärjel siiski.

Lisaks, enamikel lehtedel, kus saab referrale rentida või osta, on tegemist robotitega, kes klikivad täpselt nii palju, et sa jääd kas napilt miinusesse või toodavad sulle plussi senikaua, kuni oled muutunud piisavalt julgeks, et teha lehele suuremaid investeeringuid ning seejärel muutuvad kuidagi ootamatult kiiresti passiivsemaks. Teisisõnu, nendega plussi jõudmine on enamikel lehtedel raskendatud, et mitte öelda võimatu.

Üldjuhul, kui tegemist ei ole robotitega, siis on kas referralite hinnad nii kõrged või on referralid nii passiivsed, et asi ei tasu sellegipoolest ära. Mõnikord võib õnnega pooleks muidugi vedada ja saada omale mõne korralikuma ref paki, aga see on pigem erand kui reegel.

Seega julgen väita, et käesoleva eksperimendiga sai päris suure kindlusega tõestatud, et PTC programmidega sellisel viisil raha teenida ei saa.

Samas ei saa veel lõplikult välistada varianti, et direct referralite abiga siiski saab. Kui leidub piisavalt huvitatuid, siis võib sellest saada juba järgmine eksperiment.

Seega, kui sind huvitab, kas see on võimalik ja tasub end ära, siis anna oma soovist siin teada ja liitu ka PTC meililistiga ning piisava huviliste hulga korral saad esimeste seas teada, mis, kus ja kuidas toimuma hakkab.

Kui tahad kursis olla uute võimalike eksperimentidega, siis liitu meililistiga siit:


2 kommentaari

 1. Ping from Freebooter:

  Kahju, et asi selliste tulemustega lõppes. Ehk oleks pidanud rõhku panema rohkem Aurora – tüüpi saitidele, millel väiksem kliki hind, kuid suurem võimalus ellu jääda (ntks BuxP, JillsClickCorner, AyuWage, LogiPTC, Clicksia, Incentria)?

  IncraseBux oleks võinud ka kindlasti listis olla, tegemist ju kah vana kalaga. Kuigi ega need Buxify, Buxjunction ja IncraseBux töötavad ju kah tegelikult kõik Ponzi põhimõttel- selle jaoks see investeerimise reegel neis ongi 🙂

  • Ping from Taavi:

   Võimalik tõesti, et auroradega võib teistsuguseid tulemusi saada, aga üldiselt ilmselt hakkavad enamik siiski bux saitidega tegelema nö esmajärjekorras. Ühesõnaga point jääb endiselt samaks, et tasuks natuke ettevaatlikumalt selliste asjadega alustamisse suhtuda ja rikkaks üleöö ei saa 🙂

   Mõnes mõttes on buxify ja buxjunction kindlasti ponzid ja samas teisest küljest on vähemalt nende kahe saidi puhul päris paljud reklaamid nende endi teiste programmide kohta, nii et osaliselt on neil tõenäoliselt ka mujalt sissetulekut tänu seal reklaamimisele. Selles mõttes on veidi kindlamad programmid kui puhtalt ponzid.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.