Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » Kiiresti rikastumise skeemid » HYIP ehk High Yield Investment Program
 

HYIP ehk High Yield Investment Program

Ülevaade

HYIP ehk High Yield Investment Program ehk kõrge tootlusega investeerimisprogramm on samuti juba vana skeem. Alustati sellega juba enne selle idee internetis levimist. Viimasel ajal on selle High Yield Investment Programpopulaarsus siiski vähenenud. Tavaliselt lubatakse teatud aja möödudes küllaltki kõrget tootlust sinu investeeringule ja väidetavalt suudetakse neid tootlusi pakkuda kas Forexil või börsil kaubeldes, pokkerit mängides, spordiennustusi tehes või mõnel muul moel, mis peaks leheomanike sõnul tooma selliseid tootlusi, nagu lubatud. Ehk siis programmi eesmärk on koguda finantsi oma mingiks investeeringuks, mis peaks andma nii head tootlust, et programm saab sulle maksta neid intresse, mida lubatakse ja ise ka veel selle pealt teenida.

Selle idee populaarsuse on ära hävitanud aastate jooksul internetis esinenud scamide rohkus ja sealt saadud kaotused HYIPi entusiastide hulgas. Peaaegu kõik internetis levivad HYIPid on scamid, kuna tegu on sellise asjaga, nagu Ponzi skeem, kus järgmiste investorite rahaga makstakse eelmistele. Samas on levinud ka palju selliseid scam saite, kus ainus eesmärk ongi võimalikult palju raha kokku ajada ja sellega ära kaduda.

Teenimisvõimalused

Teenida saab HYIP lehtedel tavaliselt sel moel, et teed lehele sissemakse ja selle pealt teenid intressi, mis makstakse sinu kontole kas regulaarsete intervallide tagant või investeerimisperioodi lõpus korraga.

Mõnedel HYIP lehtedel on ka erinevaid variante korduvinvesteeringutest ehk võimalus või kohustus osa oma teenitud tulust uuesti investeerida, selle asemel, et oma makseprotsessori kontole välja võtta.

Lisaks pakutakse tavaliselt väikest protsenti sinu poolt lehele toodud referralite investeeringutest.

Ohud

HYIPide puhul on oht oma rahast ilma jääda päris suur. Suurem osa lehti on scamid ja ei püsi kaua. Kõige lihtsam aru saada, et tegu on lehega, mis kaua ei püsi, on see, kui pakutakse utoopiliselt suuri intresse lühiaegsete investeeringute eest.

Kui sa ei tea, mis sa teed ning ei ole valmis oma raha kaotama, siis hoia HYIPidesse investeerimisest eemale.

Kasutatavad makseprotsessorid

Levinuimad on LibertyReserve, AlertPay ja SolidTrustPay.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.