Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle

Investeerimine lapse haridusse – kas on mõtet?

Investeerimine – kas ja kui palju?

Eelmise aasta detsembris kirjutasin sellest, kuidas saada lapse hariduse jaoks raha kokku, kui oled kogumisega hiljaks jäänud.

Samas viitab uuem uurimus sellele, et lapse haridusse investeerimine ei pruugi tegelikult kõige mõistlikum tegu olla. Nimelt tuleb välja, et lapsed, kellel vanemad maksavad hariduse kinni, lõpetavad ülikooli küll suurema tõenäosusega, kuid näevad vähem vaeva. Teisisõnu, nende tulemused on küll piisavalt head, et läbi saada, kuid nad sellest rohkem väga ei pinguta.

Ehk tasub hoopis enda pensionipõlve kindlustamise nimel koguma asuda ja lapse hariduse pärast vähem muretseda…

Pealegi, ajad liiguvad edasi ja mõtteviisid muutuvad. Järjest enam hakkavad muutuma populaarseks tasuta on-line kursuste keskkonnad nagu Coursera, Yale’i ülikooli loengud,  Khan Academy, MIT jne.

Inspiratsiooniks võid vaadata seda Scott Youngi TED loengut, kus ta räägib, kuidas ta omandab 12 kuuga 4-aastase MIT hariduse tasuta loengute kaudu.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.