Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Investeerimine oma tulevikku
 

Investeerimine oma tulevikku

Juba paari päeva pärast vahetub aasta 2012 uue, 2013. aasta vastu. Aastavahetus on sageli see hetk, mil me vaatame tagasi eelmisele aastale ja mõtleme, et edaspidi peaks midagi teisiti tegema. Uus aasta annab meile justkui uue võimaluse, uue alguse. Sellest tekivadki tihti meie uusaastalubadused.

Kas sina soovid oma elus midagi muuta? Midagi, mis aitaks sul saada paremat tulevikku, midagi, mis viiks sind sinu unistuste elule lähemale?

Vahest oled üks neist paljudest, kes tahab paarist lisakilost lahti saada või lihtsalt füüsilist vormi parandada, et omada rohkem energiat? Või tahaksid lõpuks järgmisel aastal perega sellele puhkusereisile minna, millest juba aastaid olete unistanud? Või mõtled, et võiks alustada oma varase pensionipõlve jaoks raha säästmisega?

Mida sa saaksid teha järgmisel aastal teisiti, et sellest tuleks siiani su elu parim aasta?

investeerimine tuleviku nimel

Investeerimine tuleviku nimel

Olenemata sinu soovist, on päris suur tõenäosus, et see nõuab vähemal või rohkemal määral raha. Raha, mida tõenäoliselt ei ole lihtsalt niisama võtta kuskilt, sest eks kulub ju praegugi suht kõik ära.

Üks võimalus oleks muidugi võtta näiteks tarbimislaenu ja sellega reisil ära käia. Samas aga tähendab see sisuliselt seda, et lükkad kõik oma järgmised unistused intressimaksete võrra kaugemale tulevikku.

Sellepärast mulle meeldibki mõelda, et säästmine on investeerimine tulevikku. Sa võtad iga kuu väikese osa oma rahast ja paned kõrvale, et kunagi tulevikus oleks sul piisavalt, et oma unistus ellu viia.

Langeta otsus

Kui oled välja mõtelnud, kuidas järgmisest aastast enda siiani parim aasta teha ja see nõuab sinult pisut suuremat rahahulka, siis tasub endalt küsida üks ilmselt Peep Vainu lemmikküsimusi: “Kas see on otsus?“.

Senikaua, kuni sa mõtled, et “peaks”, “tahaks”, “võiks” vmt tingivas kõneviisis mõtteid, leiad ka sama edukalt põhjuseid ja vabandusi, miks seda mitte siiski teha. Kui aga otsustad, et sa viid oma unistuse ellu, siis on märksa lihtsam hakata juba konkreetsete sammude peale mõtlema.

Pane raha kõrvale

Kui tead, mida sa tahad ja oled otsustanud, et sa ka reaalselt oled valmis selle nimel vaeva nägema, siis oled juba suurendanud tõenäosust, et sa kunagi ka oma unistuse saavutad.

See on ka koht, kus on paras aeg hakata mõtlema selle üle, kui palju sul selleks raha vaja on.

Järgmine samm on juba hakata seda raha kõrvale panema. Ja teha seda pigem kohe…

“Aasta pärast soovid, et oleksid alustanud täna.”

Minule teadaolevalt parim viis soovitud raha kogumiseks on korralikult eelarve pidamine ja järgimine.

Kuigi traditsioonilisel eelarve pidamise viisil on mitmeid puuduseid, on ka selle abil paljud inimesed võlgadest vabaks saanud ja omale viisakaid pensione kogunud ja unistusi saavutanud.

Samas, kui sa pole päris kindel, kuidas eelarvet koostada ja järgida või traditsiooniline lähenemine sinu jaoks mingil põhjusel ei tööta (sissetulekud ja kulud kõiguvad näiteks igakuiselt korralikult või millegipärast ei õnnestu selle järgimine kuidagi) või tahad lihtsalt pisut kindlustunnet lisateadmistest, siis korraldan jaanuaris sellel teemal töötoa.

Kuidas on sinuga? Kas jääd “ühel heal päeval…” unistava mõtteviisi juurde…või teed oma unistused teoks?

2 kommentaari

 1. Ping from xxx:

  meil siiski aasta 2014 mitte 2012

  • Ping from Taavi Pertman:

   See on see blogide võlu või valu, et postitused jäävad internetiavarustesse leitavaks ka edaspidiseks.

   Postitus siiski kirjutatud 2012. aasta lõpus, nagu siin postituse lõpus olevast kuupäevast näha.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.