Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle

Eestlased, kes investeerimisest kirjutavad

blogisid investeerimisest
pilt: infocux Technologies

Otsisin mõni aeg tagasi erinevaid eestlaste blogisid, kus investeerimisest ja rahatarkusega seotud teemadest kirjutatakse ning kokkuvõttes sattusin päris paljude blogide peale.

Mingis mõttes kurb oli aga tähelepanek, et väga paljud neist blogijatest on kirjutamise pooleli jätnud ja ühel või teisel põhjusel sellest ettevõtmisest loobunud. Raske on öelda, miks see nii on, aga üheks põhjuseks võib äkki olla see, et eestlaste seas on tegelikult lugejaskond üsna väike ja veelgi väiksem on see hulk lugejaskonnast, kes kaasa mõtleb ja postituste all või meilisti kommenteerib.

Seega (eriti just algusjärgus) kogu vajalik motivatsioon sellise ettevõtmise jaoks peab pigem tulema seesmisest soovist seda teha ja uskumusest, et need, kes lehele satuvad, ka reaalselt sellest midagi kasu saavad.

Igatahes otsustasin, et jagan ka paari eestlase blogi, kes siiani seda ettevõtmist kohusetundlikult ja entusiastlikult veel teevad ja kelle postitustel ka ise ikka püüan silma peal hoida.

Kuidas saada rahaliselt vabaks?

Jaak Roosaare kirjutab oma blogis investeerimisest, majandusest ja muudest elulistest teemadest, mis parasjagu aktuaalsed on. Sealhulgas toob päris palju näiteid enda tehingutest.

Jaak on tegelenud investeerimisega alates 1999. aastast ja on välja andnud ka raamatu “Rikkaks saamise õpik”, mille kohta olen ka häid kommentaare kuulnud. Raamat on küll ka isiklikult soetatud, aga ei ole kahjuks oma lugemisjärjekorras veel selleni jõudnud.

See-eest osalesin kunagi ühel investeerimiskoolitusel, kus ta oma investeerimisega seotud mõtteid jagas ja tuleb tunnistada, et see oli üks parimaid sellelaadseid koolitusi, millel Eestis olen osalenud. Nii palju kui tean, siis aeg-ajalt tegeleb ta ka praegu erinevate koolitustega.

Blogi ise asub siin:

https://roosaare.com/

Rahapuu portfelli mõtted, ideed ja arengud

Rahapuu blogis kirjutab selle autor Tauri Alas peamiselt sotsiaalpangandusega seotud teemadel. Muuhulgas teeb ta regulaarselt kokkuvõtteid oma investeerimisportfellist isePankur.ee keskkonnas ning teeb intervjuusid teiste isePankuris tegutsevate investoritega.

Muidugi satub vahel ka üldisemaid investeerimise ja säästmise teemalisi postitusi sekka.

Tauri blogi leiab wordpressi keskkonnast:

https://isepankur.wordpress.com/

money is your friend

Kolmandat blogi peab eestlanna Kristi, kuigi ta kirjutab sinna inglise keeles. Kristi on ametilt inglise keele ja majandusõpetaja ning oma blogi pidamise põhjuseks nimetab soovi enda majanduslikku teekonda kaardistada ja selle käigus loodetavasti ka teisi motiveerida.

Ta alustas oma blogi kirjutamisega alles kuu aega tagasi, kuid juba on seal terve hulk üsna huvitavaid postitusi. Postitused räägivad üleüldiselt rahaga ümberkäimisest ja siiani on olnud üsna praktilise suunitlusega.

Kristi blogi on omale kodu leidnud siin:

https://moneyisyourfriend.wordpress.com/

Oleksin siia hea meelega veel mõned blogid pannud, kus kunagi oli päris mitmeid huvitavaid postitusi, kuid kahjuks need blogijad ei ole üsna pikalt elumärki näidanud ja jäid seetõttu siit nimekirjast välja.

Sellegipoolest olen siiski veendunud, et kindlasti on seal kusagil veel teisigi, kelle kirjatükid minu silma alla pole sattunud ning loodetavasti veelgi rohkem neid, kes alles kaaluvad oma blogiga alustamist ja ehk saavad pisut julgust juurde teadmisest, et on veel teisigi.

Ja kui peaks juhtuma, et kohe kuidagi ei tea, kuidas blogimisega alustada, siis siit postituste seeriast peaks vähemalt alustamiseks küll piisava info kätte saama.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.