Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Investeerimisklubist investeerimiskaaslasteni
 

Investeerimisklubist investeerimiskaaslasteni

Seoses “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” peatse valmimisega otsustasime korraldada kampaania, mille raames kingime osalejatele ohtralt vingeid auhindu. Samal ajal soovime anda tagasi ka Eesti investeerimiskommuunile läbi selle, et tutvustame väärt tegijate ettevõtmisi ja võimalusi, kuidas sina sellest kasu võiksid saada.

Antud artikkel on osa sellest Eesti investeerimismaastiku arendamisse olulise panuse andnud tegijate tutvustavast postitusteseeriast. Üheskoos jõuame kiiremini ka minu suuremaks eesmärgiks võetud sihini, kus vähemalt iga teine Eesti pere hakkab tegema aktiivseid samme parema finantsilise tuleviku nimel.

Marko Oolo Investeerimisklubi I sünnipäev

Investeerimisklubi I sünnipäeval tõsteti teadmised ja standardid uutele kõrgustele.

Mulle meeldib regulaarselt midagi uut õppida ja oma silmaringi avardada. Sageli ammutan uusi oskusi läbi blogide või internetiloengute ja videode.

Kuigi omandatud info on tavaliselt kordades parema väärtusega, kui kunagi võetud ülikooliloengud, siis paraku ei ole sellise õppimismeetodi puhul neil teemadel kellegagi diskuteerida.

Kui räägin Alinale, kuidas ma uue põneva asja otsingumootoritele optimeerimise kohta teada sain või kuidas peale paaritunnist maadlemist lõpuks välja mõtlesin, kuidas saidil mingi katkine asi korda teha, siis sealt tuleb tavaliselt vastuseks selline pigem kannatamatu pilk, et millal ma oma jutu lõpetan, et saaks oma koolitööde kallal nokitsemist jätkata või rahus mingit uut lemmiklaulu juutuubist edasi kuulata.

Sarnast reaktsiooni kohtasin ka siis, kui ma investeerimise vastu huvi tundma hakkasin. Pere ja sõbrad vaatasid mind pigem kui lolliksläinut ja ilmselt lootsid, et ehk läheb see hullus mööda.

Kui ka asi diskussiooniks läks, siis tavaliselt käis arutelu pigem selle üle, kui mõttetu see ettevõtmine on ja miks ma olen loll, et sellega üldse tegelen.

Tänaseks on minu olukord juba pisut parem. Tõenäoliselt vaadatakse endiselt, et ma olen lolliks läinud, aga kuna oleme nüüdseks juba ca pool aastat investeeringutest elanud, RahaFoorumit loeb üle 10000 inimese kuus, olen korduvalt meediasse sattunud ja erinevatel koolitustel esinenud ja Facebooki sõprade seas olen ilmselt tuntud kui “see investeerimise tüüp”, siis järgneb sellele pilgule sageli selline pisut kõhklev kommentaar stiilis: “peaks ka kunagi investeerima hakkama”.

Ühesõnaga, kui kavatsed investeerimisega pihta hakata ja sinu tutvusringkonnas keegi sellega väga ei tegele, siis nendega sellest rääkimine on ilmselt üks parimaid viise oma elu ebavajalikult raskeks tegemiseks ja oma uue ettevõtmise arukuse suhtes tõsiste kahtluste loomiseks.

Väga raske on midagi teha, kui kõik sinu ümber otseselt või kaudsemalt vihjavad, et sa teed midagi valesti.

Investeerimise teemadel arutamine

Küll aga on investeerimisvõimaluste ja õpitud info arutamine teiste sarnaste huvidega inimestega väga olulisel kohal, et investeerimine tunduvalt kiiremini ja paremini selgeks saada ja edukate tehinguteni jõuda.

Minule olid tookord suureks abiks RahaFoorumist ja ühest börsimängust leitud kaasvõitlejad, kellega neil teemadel diskuteerida sai. Hiljem lisandusid vähehaaval ka muud tutvused koolitustelt ja teistelt üritustelt.

“Eesmärgipärane investeerimine 2.0” e-raamatu olen püüdnud kokku panna nii, et seda rakendades oleks võimalik väga lihtsalt ka täiesti iseseisvalt hakkama saada ja edukate tulemusteni jõuda.

Sellegipoolest, leian, et ka siin tuleb sotsiaalne suhtlus väga tugevalt kasuks ja otsustasin e-raamatu tellijatele luua privaatse Facebooki grupi, kus konkreetselt just samadel raamatus käsitletud teemadel teiste sama raamatut lugenud inimestega arutada saaks.

Investeerimisklubi

Taavi Pertman räägib Investeerimisklubi koolitusel ühisrahastusse investeerimisest

Seletan Investeerimisklubilistele, mis imeloom see ühisrahastus on.

Olenemata tehnoloogia arengust ja Facebooki vingetest võimalustest, ei küündi siiski ükski virtuaalne kohtumine ligilähedalegi inimestega reaalselt näost-näkku suhtlemise mõjule.

Eriti oluline on just millegi uue alustamise ajal tunda, et sa pole ainus, kes nii mõtleb, et need eesmärgid, millest sa unistad on teostatavad ja sa oled õigel teel.

Seda sõnumit annab aga kõige paremini edasi just reaalsete sarnaste huvidega inimestega suhtlemine ja nägemine, et leidub teisigi, kes samamoodi “lolliks on läinud”. Paraku on see midagi, mida mina sinu jaoks läbi e-raamatu teha ei saa.

Siinkohal tuleb aga mängu Investeerimisklubi, mis kogu oma olemuselt justkui selle rolli täitmisele ongi spetsialiseerunud.

Investeerimisklubi on selline vinge ettevõtmine, mida klubi liige Tarmo on kirjeldanud kui kohta, kus “sarnaste huvidega inimesed tulevad kokku ühte ruumi, vahetavad kogemusi ja kuulavad neid, kes teavad, millest nad räägivad”.

Nende viimaste all on ilmselt silmas peetud erinevaid esinejaid, keda Investeerimisklubi umbes kaks korda kuus Tallinnas ja Tartus toimuvatele üritustele olulisi teemasid tutvustama kutsub.

Sealhulgas on ühes otsas olnud au olla esinejateks väikeinvestoritel nagu mina ja teises otsas sellise kaliibriga meestel nagu Ergo Mõttus, kellel kinnisvara nii palju, et ei jõua kortereid kokkugi lugeda, LHV üks asutajatest Andres Viisemann ning TransferWise’i kaasasutaja ja aktiivne ninamees Taavet Hinrikus.

Kuigi esinejate nimekiri on hirmuäratavalt kõva, siis mina isiklikult ütleksin, et see on selle klubi juures pigem teisejärguline ja paratamatu tagajärg, kui seda ettevõtmist veavad eest sellised lahedad ja tugevalt hingega asja juures mehed, nagu Marko Oolo ja Tõnis-Denis Merkuljev.

Investeerimisklubi tegelik kõige olulisem roll tuleb aga väga selgelt välja, kui vaadata, mida liikmed ise selle kohta on öelnud:

“Pole viljakamat keskkonda, kui seltskond, kes tegeleb samas kategoorias, igaüks omas nüansis kohati kaugemalegi jõudnud, kui sa ise.”
– Joonatan

“Investeerimisklubis näen ikka kõige rohkem toredaid inimesi ja nagu vist ka Richard Branson on öelnud, et uued ideed ei sünni mitte inimeste peades, vaid inimeste vahel.”
– Kristofer Erik

“Minu arvates on klubi eesmärgiks tuua kokku inimesi, kes huvituvad finantsteemadest ja investeerimisest. Samuti ka tõsta inimestes finantsteadmisi, areneda üheskoos ja luua väärtust.”
– Kaupo

“Olen siiralt tänulik Investeerimisklubi meeskonnale, sest minu elu ja mõttemaailm on hoopis teistsugused aastatagusega võrreldes. Tänaseks olen leidnud endale suuna ning seltskonna, kellega suhelda ja eesmärgi poole liikuda. Paremat kasvulava finantsilise vabaduse tekkele ei saagi luua.“
– Juta

Mulle paistab siin väga selge muster, et Investeerimisklubi täidab oma liikmete jaoks sotsiaalse ringkonna rolli, mille olulisusele ma eelnevalt viitasin. Seal ei vaadata sind kahtlaselt, vaid väärtustatakse ja toetatakse kui inimest, kes on otsustanud oma finantsilise tuleviku enda kätte võtta.

Tasuta üritusele

Osale tasuta investorite suvepäevadel

Kuna Marko ja Tõnis teevad nii vinget asja, siis otsustasime nendega koostöös “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” kampaania käigus laiali jagada ka mõned tasuta piletid Investeerimisklubi üritustele.

Näiteks, kui saame sinu abiga kampaania käigus kirja vähemalt 1000 osalejat (mis on vähem kui 1/10 blogi igakuistest lugejatest), siis loosime välja piletid kahele investorite suvepäevadele INVESTCAMP 1.-2. juulil (väärtusega €120-150).

Toit, grill, saun, öömaja, põnevad tegevused, hommikuvõimlemine pastaka ja paberitega, mõnus seltskond ning transport Tallinnast või Tartust ja tagasi on kõik juba hinnas sees. Sinu ülesandeks jääb vaid õigel ajal välja ilmuda ja aktiivselt kaasa lüüa.

Lisaks loosime iga 500 osaleja kohta välja ühe pileti mõnele regulaarsele Investeerimisklubi üritusele (juba toimunud ja lähituleviku üritusi saad vaadata siit).

Tundub liiga hea, et olla tõsi? Pean tunnistama, et ongi liiga hea, sest lisaks Investeerimisklubi piletitele loosime välja terve hunniku tasuta “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” e-raamatuid ja palju muid vingeid auhindu.

Sellegipoolest, see on siiski tõsi, nii et pane ennast kirja ja kutsu sõbrad-tuttavad ka kampa, enne kui mul mõistus koju tuleb ja ümber jõuan mõtelda.

Kes teab, äkki kohtume just sinuga juba juulis suvepäevadel?

Võida tasuta Investeerimisklubi pileteid

Registreeru webinarile

22. novembril toimub webinar: Kuidas oma lastele raha koguda?

Registreerumine on tasuta. Enne webinari saadame sulle meeldetuletuse ja lingi, kust saad webinariga liituda.

Me ei saada sulle spämmi. Kogume, kasutame ja kaitseme sinu andmeid vastavalt oma Privaatsuse Põhimõtetele. Võid igal ajahetkel listist lahkuda. Powered by ConvertKit

3 kommentaari

  1. Comment by Maire:

    Hei!
    Ausalt öeldes ei ole kampaania lehele sattunu jaoks aru saada, kas tegemist on eeltellimuse esitamisega või lihtsalt mingi toreda loosimisega. Ehk inimese jaoks ei ole selge, kas oma meiliaadressi sisestamisega teeb ta mingisuguse tellimuse või lihtsalt osaleb loosis. Natuke mõjutab küll arusaamist ilmselt see, kust kaudu sinna lehele jõutud on. Klikates eelmise postituse lingil “Eeltelli uuendatud e-raamat siit”, eeldan ilmselt, et esitan sealt kaudu tellimuse. Klikates aga nt selle postituse nupul “Osale tasuta kampaanias ja võida auhindu”, eeldan et osalen meiliaadressi sisestades lihtsalt loosimisel. Kampaania lehel ei viita miski sellele, et tegemist on eeltellimisega (hinnainfo küll toodud, aga võrdle nt sõnade osaleja/eeltellija kasutamist jne; pole välja toodud, et loosis osalemiseks tuleb raamat tellida vms.
    Ehk et vb tasub selle pilguga üle vaadata. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.