Categories
Finantsvabadus: reisimine, nautimine, areng

Kas sa oled võitja või võitja?

Kõik võitjad saab jagada kahte gruppi. Ühed on need, kes on mingil alal parimad, tulevad võistlustel esimesteks ja teevad kõigile teistele ära.

Teised on need, kes saavutavad seda, mida nad soovivad ja võistlevad vaid iseendaga. Teine ei välista ilmtingimata seda, et need inimesed mingeid võistlusi võidaks või omal alal parimad oleks, aga oluline on see, mis on motivaatoriks.

Võiduga ei kaasne alati tingimata võit

Kui oled esimeste seas, siis ühel hetkel oma elus võid avastada, et kuigi sa oled pidevalt võitnud, võitsid sa hoopis valel alal, mis ei ole sulle oluline või hoopis, et kuigi sa võitsid, ei andnud sa siiski endast parimat, kuna konkurents oli nõrk.

Kellega sa ennast võrdled?

Kellega sina võistled? Kellega sa ennast võrdled? Kas sinu suurim konkurent ja motivaator on keegi, kes sinuga samal alal võistleb või on sinu eesmärgiks pürgida absoluutse ideaali poole ehk anda endast parim, olenemata sellest, kes su konkurendid on?

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.