Categories
Finantsvabadus: reisimine, nautimine, areng

Kas see on oluline?

Tänapäeval jääb mulje, et kõigil on pidevalt kiire kogu aeg sada asja vajavad korraga tegemist. Tekib tunne, et päevas peaks olema rohkem kui 24 tundi, sest mõnikord tahaks natukene magada ka ikkagi…

Suur osa inimestest lähevad ajajuhtimise koolitusele või loevad vastavaid raamatuid ning googeldavad erinevaid nippe ja võtteid. Seda kõike selle jaoks, et saaks asjad kiiremini tehtud.

Ühest küljest on hea, kui sa õpid ära, kuidas näiteks kiiremini tuba koristada või särke voltida või kuidas uusi asju kergemini ja vähesema ajaga selgeks õppida. Kõike saab alati teha efektiivsemalt.

Kas see on oluline?

Teisest küljest, kui see on kõik, mis sa ajajuhtimise kohta õpid, siis tõenäoliselt on see üks parimaid retsepte, kuidas läbi põleda.

Üks suurimaid lollusi, mida me saame teha, on teha võimalikult efektiivselt asju, mis ei ole olulised. Ehk teisisõnu, sa teed küll hästi kiiresti ja hästi palju asju, aga need asjad on sellised, mille võiks tegelikult üldse tegemata jätta.

Seda mõtet näitlikustab väga hästi Pareto printsiip, mis ütleb, et 20% tegevustest annavad 80% tulemustest ja ülejäänud 80% tegevustest annavad 20% tulemustest.

Selleks, et rohkem tegeleda nende 20% tegevustega, võiksid endalt aeg-ajalt tegevuse ajal küsida:

Kas see, mida ma teen, on oluline?

Kui vastus on ei, leia omale mõni tegevus, mis on…

Eriti hästi võiks mõjuda see, kui paneksid endale aeg-ajalt meeldetuletuse selle küsimusega. Näiteks telefoni või kalendrisse või arvutisse.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: